Проблеми та перспективи розвитку і розміщення закладів громадського харчування в Подільському економічному районі
. Спотвореність механізму перерозподілу створеного продукту без урахування ефективності ресурсоспоживання, що стимулює зниження показників виробництва і зменшення надходжень до бюджету. За новою системою оподаткування прибутку підприємствам вигідно збільшувати витрати і зменшувати вихід продукції з них, оскільки це мінімізує величину сплати податків.
. Невідповідність запропонованих механізмів реструктуризації податкової системи поставленим цілям, орієнтація на реалізацію уявних, а не реальних мотивів. Тобто йдеться про неправильне розуміння сутності процесу зниження податкового пресу, як такого, що буцімто полягає у зменшенні суми надходжень до бюджету.
Для того, щоб реально знизити податковий тягар і перетворити систему оподаткування з суто фіскальної категорії у засіб стимулювання економічної діяльності, і перш за все збільшення обсягів виробництва, в тому числі й за рахунок легалізації тіньових її форм, на основі чого відбуватиметься збільшення надходжень до бюджету, необхідно перейти до концепції суттєвого скорочення витратної частини податкової складової ціни, при одночасному застосуванні економічного механізму, який спрямовує на збільшення виходу продукції з одиниці витрат. Побудована за такими принципами система оподаткування, за рахунок зменшення частки вилучень з кожної одиниці створеної вартості у вигляд: податків і відрахувань, розширить платіжність підприємств, надасть можливість збільшити відтворювальні пропорції ціни, передусім, за рахунок підвищення частки амортизації і заробітної плати. При цьому посилення обмежень на надмірне використання ресурсів і стимулювання їх економічного використання стане підґрунтям для подальшої оптимізації цих пропорцій і заохочувальним важелем трансформування тіньової економіки в легальну. По суті, такий диференційований, в залежності від економії витрат, порядок стягування податку є способом примусового оподаткування тіньового сектора, що сприятиме мотивованому переходу його в легальну сферу. До того ж в умовах характерної для України монополізації структури виробництва цей метод імітує ринковий механізм скорочення витрат і оптимізації рівня цін, який в немонополізованих системах утворюється на основі конкуренції. Реалізація саме таких принципів скорочення податкового тягара приведе до збільшення надходжень до бюджету, розширення платіжності підприємств, підвищення ефективності виробництва, зростання продуктивної зайнятості. Результати роботи за таких умов виявлять справжніх. а не штучних банкрутів, які не спроможні налагодити ефективне виробництво. До того ж, в ефективно діючу економіку стане вигідно вкладати кошти для здійснення структурної перебудови. Вони не будуть знецінюватися через посилення безгосподарності та тінізації, які наживлюються сьогодні за рахунок деформації цін і поглиблення їх диспаритету. Ціна буде відображати ефективні витрати. До речі, тільки на цій основі можливе досягнення реального паритету прибутковості у різних сферах діяльності, відсутність якого створює сьогодні серйозні перешкоди в інвестуванні нині збиткової виробничої сфери.
Бажаної дієвості у забезпеченні зазначених процесів податкова система набуває лише за умови, що вона побудована на принципах мінімізації частки вилучення податків і нарахувань з кожної одиниці виробленої продукції при одночасному стимулюванні максимізації виходу продукції з одиниці витрат. За таких умов вона реально може стати підґрунтям у подоланні платіжної кризи, активізації споживчого попиту, реструктуризації економіки в цілому і окремих її складових, гармонізації відносин власності і створенні нової ідеології ефективного господарювання. На такій основі може розпочатися фаза економічного зростання і скорочення бюджетного дефіциту. А це основні чинники трансформування тіньової економіки в легальну.
Для здійснення зазначених перетворень необхідно разом із передбачуваним зниженням ставок податків та нарахувань застосувати важелі, які обмежують можливість заміщення їх надмірним ресурсоспоживаням стимулюють зростання матеріальної основи відтворення виробництва (заробітної плати та амортизації), забезпечують позитивні зрушення структури ціни і викликають поліпшення кон'юнктури ринку.
При визначенні перспектив розвитку підприємств громадського харчування, доцільно використовувати зарубіжний досвід процесів удосконалення організації виробничого процесу та стимулювання робітників до більш ефективної праці.
Інші цікаві матеріали
Розробка, формування та ведення індексних кадастрових карт засобами ГІС
Термін "Земля"
має багато визначень. Для економіста це ресурс для прискорення економічного
розвитку, для юриста частина простору від центра землі до неба з набором
різноманітних прав для визначених цілей. Для ...
Регіональна економіка промисловості України
Промисловість
– найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. На неї
припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого у народному
господарстві. Промисловість як провідна ланка господарства ...
Сінгапур
При виборі країни для написання аналітичної довідки я зразу
визначилась, що хочу писати про Сінгапур. Для мене актуальність полягає в тому, що це одночасно острів, місто і одна з найменших за територією і
населенням держ ...