Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Проблеми та перспективи розвитку і розміщення закладів громадського харчування в Подільському економічному районі

У світі накопичено значний досвід щодо структурно-територіальної організації торгової мережі підприємств харчування, який необхідно узагальнювати, вивчати, критично осмислювати і все позитивне впроваджувати в практику торгівлі України. Особливої уваги заслуговує досвід щодо вибору місця розміщення торгового об'єкта, який здійснюється на засадах стратегічного підходу. На думку зарубіжних фахівців, рішення з цих питань повинні:

· мати упереджувальний характер;

· сприяти досягненню довготривалих цілей компанії;

· ґрунтуватися на широкому фундаменті - освоювати нові ринки збуту, закріплюватися на тих, де вже досягнуто успіху, і ставити інші довготривалі цілі;

· бути багаторівневими - вся торгова діяльність повинна розглядатися на всіх рівнях процесу стратегічного планування, від розробки головних цілей фірми до вибору місця розміщення конкретного магазину;

· бути орієнтованими на споживача - рішення щодо місця розміщення торгового об'єкта повинні ґрунтуватися на всебічному знанні типових представників цільового ринку, з урахуванням їхнього ставлення до затрат часу на дорогу до них, зручності парковки транспортних засобів тощо;

· бути всеосяжними - не забувати забезпечувати максимальне охоплення території даного ринку;

· бути функціонально інтегрованими, тобто забезпечувати постійні комунікації зі споживачами, управляти часткою ринку, що належить компанії.

Прийняттю ґрунтовних, рішень сприяє просторовий аналіз, який являє собою послідовний процес вибору - спочатку «плодоносних» ринків, потім торгових зон цих ринків і врешті - місця розміщення конкретних закладів громадського харчування. Вибір місця розміщення закладів громадського харчування у такій послідовності характерний для корпоративних мереж, які є одним із пріоритетних напрямків розвитку сучасної роздрібної торгівлі у світі.

В зарубіжній практиці великого значення надають вибору торгової зони обслуговування закладу громадського харчування.

Зона обслуговування, що обирається, - це район (або географічна територія), в межах якого суб'єкту господарювання вигідно (з точки зору обсягів продажу та витрат) продавати товари та надавати послуги, що відповідають його спеціалізації.

Для пошуку таких торгових зон, наприклад у США, використовують комп'ютерну картографію, яка дає змогу визначати число цільових споживачів у кожній географічній точці. Використовується методика розрахунку площі «кругів» на основі затрат часу споживачів на поїздку до закладу громадського харчування - 5, 10 чи 20 хвилин.

При визначенні меж торгової зони та її аналізі власники ресторанів США все частіше використовують більш сучасні географічні інформаційні системи (Geographic Information Systems - GIS). Вони поєднують географічні карти, представлені у цифровому вигляді, та основні дані по регіонах, що дають можливість графічно, отже наочно, представити такі характеристики торгової зони, як демографічні параметри населення, характер попиту споживачів, місця розміщення існуючих і можливих закладів громадського харчування (планується відкрити), а також конкурентів. Таким чином, програмне забезпечення GIS дозволяє оцінювати переваги і недоліки різних варіантів розміщення закладів громадського харчування і проглядати отримані дані на фоні географічних карт, що виводяться на екран комп'ютера.

Програмне забезпечення GIS можна використовувати по-різному. Наприклад, мережевий ресторанний оператор може використовувати GIS, щоб виявити, в торгових зонах яких його закладів громадського харчування є сім'ї, середній річний прибуток яких перевищує 50 тис. дол. Фірма може оцінити потенціал продажу в тих місцях, де планується відкрити нові ресторани, а також з'ясувати, як їх відкриття вплине на обсяги продажу в існуючих точках. З допомогою програм GIS можна досліджувати демографічні характеристики споживачів у тих місцях, де обсяги продажу найвищі, а потім на основі цього побудувати модель, що дає змогу аналізувати різні місцевості по всій країні і знаходити торгові зони з найбільш прийнятними параметрами. Програми GIS допомагають оператору оцінювати ступінь свого проникнення на ринок і визначати переваги і недоліки різних географічних регіонів.

Ці програми розроблено на основі даних перепису населення (проводиться в США кожні 10 років) та оцифрованої карти, складеної Бюро переписів США, яка називається TIGER (Торо-logically Integrated Geographic Encoding and Referencing - топологічна інтегрована система географічних карт і довідкової інформації). На карті TIGER позначено усі вулиці й автомагістралі США.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Інші цікаві матеріали

Рекреаційні ресурси України
Рекреаційні ресурси - сукупність природних та антропогенних об'єктів і явищ, що їх можна використовувати для відпочинку, лікування й туризму. Природні рекреаційні ресурси - це особливості природи, природні та природно-т ...

Демографічна ситуація в Донецькій області за період 1991-2010 рр.
Стан і розвиток суспільства визначається в значній мірі кількістю і складом його населення, його трудовим і, у тому числі, творчими можливостями. Демографія - це наука про закони відтворення населення в їх суспільно- ...

Культурно-освітній комплекс
Однією із складових соціальної інфраструктури є інтелектуальний потенціал В районі функціонує 47 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 4080 учнів. З них 4 навчально-виховних комплекси (3 в смт. Чемерівці, 1 ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено