Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Безплатформні інерціальні навігаційні системи

Останнім часом намітилася тенденція переходу від ІНС на гіростабілізованих платформах до безплатформних інерціальних навігаційних систем (БІНС).

У наш час розроблені БІНС на лазерних, волоконно-оптичних, динамічно-вібраційних гіроскопах. Найбільше поширення отримали лазерні гіроскопи.

Фахівці виділяють наступні переваги лазерних гіроскопів перед механічними:

нечутливість до прискорень і перевантажень;

високі характеристики точності;

малий час доведення до готовності;

малу споживану потужність;

високу надійність і тривалий термін служби;

низьку вартість в порівнянні з механічними гіроскопами.

У кінці 70-х років дві фірми США "Spezzy" і "Honeywell" зуміли, подолати ряд технологічних труднощів і створити безплатформні інерціальні системи навігації (БІНС) на лазерних гіроскопах.

Використання лазерних гіроскопів дозволяє повністю реалізувати переваги безплатформних систем і, крім цього, відповідно до прогнозів зарубіжних фахівців, забезпечити значне зниження вартості таких систем, за умов серійного випуску. Успішні випробування в 1975 р. БІНС для літаків фірми "Honeywell" привели до активізації робіт найбільших зарубіжних фірм у цій галузі.

У кінці 70-х років американською фірмою "Litton" була розроблена БІНС LLN-80, призначена для установки на різні наземні рухомі об'єкти. Система здійснює вимірювання прямокутних координат, курсу руху, тангажу і крену машини. Крім, власне інерціального пристрою, до складу системи входить пристрій вимірювання швидкості машини, дані з якого вводяться в БЦОМ. Чутливими до прискорення елементами є два двоступеневих гіроскопи, що динамічно настроюються, та три акселерометри. За повідомленнями періодичних видань, проведені в Родстоунському арсеналі (штат Алабама) випробування БІНС LLN-80 на дистанції 90 км. показали, що середня квадратична помилка визначення місцеположення рухомого об'єкта становила 0,3% пройденого шляху, а визначення північного напряму - 0,1%.

У 1987 р. в США введена в експлуатацію модульна система навігації і геодезичної прив'язки MAPS фірми "Honeywell". До складу системи входять: три лазерних кільцевих гіроскопа; три акселерометра; одометр; пристрої управління і відображення інформації. Точність визначення поточних координат в горизонтальній площині – 7 м (СКП) на перших 4 км, а потім 0,15% пройденого шляху, у вертикальній площині 7 м (СКП) на перших 10 км, а потім 0,07% пройденого шляху. Об'єм апаратури 20 дм3, споживана потужність – 115 Вт.

У таблиці 1.2 для порівняння приведені основні характеристики розглянутих БІНС.

У 1988 р. в США введена в експлуатацію інша модульна система навігації MAPS фірми "Zinger". За складом апаратури і задачами, що вирішуються, вказана система не відрізняється від системи фірми "Honeywell", але її характеристики дещо гірші. Точність визначення поточних координат в горизонтальній площині – 10 м (СКП) на перших 4 км, потім 0,25% пройденого шляху, у вертикальній площині – 10 м (СКП) на перших 10 км, потім 0,1% пройденого шляху. Об'єм апаратури 25 дм3, споживана потужність 125 Вт.

Таблиця 1.2.

Основні характеристики безплатформних інерціальних навігаційних систем

Найменування БІНС, фірма, країна, рік розробки

Склад і характеристики БІНС

Точність визначення місцеположення

LLN-80 "LITTON" США 1979 р.

Два гіроскопа, що динамічно настроюються, три акселерометра, одометр. Система визначає Х, У, Н, aон

0,3 % (СКП) пройденого шляху; 0,1(п.к.) (СКП) a північного напряму

МАР "Honeywell" США 1987 р.

Три лазерних кільцевих гірокомпаса, три акселерометра, одометр. Система визначає Х, У, Н Час приведення в готовність 5 хв. Загальний об'єм апаратури - 20,5 дм3 ; споживана потужність – 115 Вт.

В горизонтальній площині -7м (СКП) на перших 4 км, а потім 0,15% пройденого шляху; у вертикальній площині 7м (СКП) на перших 10 км, потім 0,07% пройденого шляху

МАРS "Zinger" США 1988 р.

Три лазерних кільцевих гірокомпаса, три акселерометра, одометр. Система визначає Х, У, Н Час приведення в готовність 15 хв. Загальний об'єм апаратури – 25 дм3 ; споживана потужність – 125 Вт

В горизонтальній площини-10м(СКП) на перших 4 км, а потім 0,25% пройденого шляху; у вертикальній площині 10 м (СКО) на перших 10 км, потім 0,1 % пройденого шляху.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Природно-ресурсний комплекс Коломийського району
Природні продуктивні сили - це природні об'єкти і явища, які використовуються або можуть використовуватись для прямого і непрямого споживання, відтворення трудових ресурсів, підтримання умов існування людства і підвищен ...

Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
Розвиток ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...

Адміністративно-територіальна реформа в Україні
Адміністративно-територіальний поділ (АТП) - найбільш виразно помітна, юридично закріплена форма регіоналізації суспільства. Він являє собою поділ території держави на адміністративно керовані частини (адміністративно-т ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено