Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Кількість і розмір сівозмін. Правова основа і принципи землеустрою. Складання схем землеустрою району

Розробка схеми землеустрою

Схема землеустрою містить такі розділи, як:

природні та економічні умови регіону;

перспективи щодо використання й охорони земель;

обґрунтування пропозицій щодо вдосконалення земельних відносин;

організація раціонального використання та охорони земель;

перерозподіл земель з урахуванням потреби сільського, лісового, вод­ного господарства;

забезпечення розвитку населених пунктів, територій оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, природно-заповідного фон­ду та іншого природоохоронного призначення;

забезпечення в земельних ресурсах промисловості, транспорту, зв'язку тощо;

обсяг землеохоронних робіт;

потреба у капіталовкладеннях на здійснення заходів;

розподіл обсягів робіт та капіталовкладень по роках;

джерела фінансування;

виконавці передбачених заходів;

еколого-економічна ефективність схеми.

схе

МА ЗЕМЛЕУСТРОЮ АДМІНІСТРАТИВНОГО РАЙОНУ - ОСНОВА ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ

В умовах ринкової економіки постало завдання максимального задоволення еко­номічних інтересів з врахуванням перспек­тив розвитку як землекористування, так і держави. У зв'язку з цим, метою плануван­ня використання і охорони земель, як одно­го з методів управління земельними ресур­сами є визначення довгострокової і корот­кострокової перспективи раціонального ви­користання земель всіх категорій, незалеж­но від форм власності й господарювання, розробки пропозицій для прийняття рішень з перерозподілу земель із врахуванням по­треби сільського господарства, населених пунктів, промисловості, транспорту тощо.

Планування використання й охорони зе­мель здійснюється шляхом проведення робіт:

■ зі складання державних і регіональ­них програм використання і охорони земель;

■ зі складання генеральної, регіональ­них і схеми землеустрою районів;

■ по природно-сільськогосподарсько­му районуванню і зонуванню земель, роз­міщенню і встановленню меж особливо охоронних територій;

■ зі складання схем формування спе­ціальних земельних фондів тощо.

Складовою частиною землевпорядної документації з планування використання і охорони земель повинна стати розробка питань оптимізації землекористування, яка включає систему заходів з формування стійкого землекористування й обґрунтування розміщення у відповідності з екологічни­ми й економічними вимогами компактних і оптимальних по площі землекористувань, створенню сприятливих територіальних умов для ефективного ведення сільськогос­подарської діяльності, розробки заходів з охорони земель.

Вирішення вказаних питань повинно здійснюватись через розробку і реалізацію схем землеустрою адміністративно-терито­ріальних утворень.

За час земельної реформи в нашій дер­жаві практично сформовано новий земель­ний лад:

• ліквідовано державну монополію на землю;

• здійснено перехід до різних форм зе­мельної власності;

• проведено безплатний перерозподіл землі на користь громадян;

• введено платне землекористування; створено об'єктивні передумови для обо­роту земельних ділянок тощо.

У результаті реформування відносин зе­мельної власності суттєво збільшилась кількість власників і користувачів землі, при цьому відбулись порушення меж сільсько­господарських підприємств, змінено площу та систему організації їх територій, поруше­но комплексність робіт щодо охорони зе­мель.

Такі зміни диктують необхідність запро­вадження в практиці управління земельни­ми ресурсами - планування використання й охорони земельних ресурсів. Для цього нами пропонується для обговорення струк­тура і зміст експериментальної схеми зем­леустрою адміністративного району.

Схема землеустрою району є передпроектним документом, в якому на основі обліку природних, економічних і соціальних умов, у відповідності з чинним земельним законодавством, розробляється комплекс взаємопов'язаних заходів, раціонального використання та охорони земель.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Глобальні проблеми сучасності
Філософія забезпечує культурі самопізнання, а людському життю — смислові орієнтири. Справедливо вважається, що істинна філософія є духовним орієнтиром епохи, живою душею культури. Звичайно, соціальні джерела і соціальне ...

Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт
Актуальним питання в даному курсовому проекті є планування і організація робіт виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1 : 50000 для ведення кадастру на території Житомирськ ...

Париж, його історія, культура та суспільство
Метою роботи є історичний розгляд міста Парижа, його сучасний стан та прогнози на майбутнє. Згідно мети, було поставлено наступні завдання: проаналізувати історичний розвиток Парижу; дослідити сучасний стан м ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено