Проблеми та перспективи розвитку та розміщення продуктивних сил області
Для подолання існуючих проблем розвитку Волинської області необхідно реалізувати вжиття основні напрямки її соціально-економічного розвитку.
На сучасному етапі основними завданнями соціально-економічного розвитку області є:
· вдосконалення галузевої структури промислового виробництва і сільського господарства;
· стосовно промисловості необхідно підвищити обсяги виробництва продукції машинобудування і металообробки, які створюють основу технологічного оновлення економіки;
· продуктивність сільського господарства слід підвищити за рахунок її інтенсифікації, поглибленої спеціалізації сільськогосподарських підприємств відповідно до природних та економічних умов, розвитку агропромислових комплексів (скотарства і цукрового - в лісостеповій, скотарства і льонопромислового - в поліській зоні);
· більш ефективне використання сільськогосподарських угідь і рекреаційних ресурсів, дрібнотоварної деревини та їх відходів, а також недеревної продукції лісу і водойм для розвитку рибного господарства.
Зручне транспортно-географічне положення області, яке формує промислові вузли, районні агропромислові комплекси, сприятливі транспортні умови, достатні водні ресурси, енергетичні потужності - все це створює потенціальні можливості для подальшого розвитку продуктивних сил, удосконалення їх територіальних і галузевих пропорцій у майбутньому.
Висновки
Волинська область розташована на північному заході України. До складу Волинської області входить 16 районів. Область розвивається як аграрно-індустріальна. Для області характерне зосередження її виробничого потенціалу в промислових вузлах (Луцькому, Ковельському, Нововолинському), а також в агропромислових об'єднаннях і комплексах: на півдні - цукробуряковий, в центральних та північній частинах області - льоно- і лісопромислові, а також скотарство.
На розвиток і розміщення продуктивних сил області вплив мали історичні, природні, демографічні, економічні та екологічні фактори.
Частка Волинської області у валовій доданій вартості України становить 1,4%. В галузевій структурі валової доданої вартості галузі, що виробляють товари, становлять лише 59,4%, у тому числі: промисловість - 17,1, сільське господарство - 34,0, будівництво - 6,0%; галузі, що надають послуги, - 40,6%, зокрема: транспорт і зв'язок - 13,7, галузі сфери обігу - 6,9, житлово-комунальне господарство - 5,4, галузі соціально-культурної сфери - 9,8%. Агропромисловий комплекс є однією з найбільш важливих виробничих систем області.
Найбільшими промисловими центрами області є Луцьк, Ковель та Нововолинськ.
Протягом останніх років діяльність суб'єктів підприємництва Волині на зовнішніх ринках продовжує залишатися одним із найбільш важливих факторів господарського життя регіону.
Подолання існуючих проблем у розвитку області пов'язане з реалізацією основних напрямків соціально-економічного розвитку.
Інші цікаві матеріали
Розвиток чорної металургії в Україні
Чорна
металургія є важливою галуззю важкої промисловості, однією з основних частин
фундаменту всього народного господарства країни. Практично немає такого
підприємства, яке у тій чи іншій мірі не використовувало б ...
Ландшафт, як природно-територіальний комплекс
ЛАНДШАФТ - це генетично
однорідний ПТК, що має однаковий геологічний фундамент, один тип рельєфу,
однаковий клімат і складається із властивих тільки даному ландшафту набору
динамічно сполучених і закономірно повторюютьс ...
Економіко-географічна характеристика господарства Тернопільської області і рівень його транспортного забезпечення
Тернопільська
область займає західну частину Подільського плато, межуючи на півночі з
Рівненською, на півдні з Чернівецькою, на південному заході з
Івано-Франківською, на заході з Львівською областями України. Тернопіль ...