Правова основа містобудівного кадастру.
* загальна площа земельної ділянки, га або м2;
* дата і прізвище особи, яка засвідчила правильність запису в реєстрову книгу тощо.
Крім цих показників, кожна земельна ділянка мас включати показники грошової оцінки (ціни) та ставки і розміри плати за землю.
Слід сказати, що досить цінною для потреб містобудівного кадастру є інформація щодо ґрунтового покриття території, його гранулометричної характеристики, меліоративного стану земель, крутизни й експозиції схилу земельної ділянки та інших показників, які є важливими чинниками у містобудуванні.
Містобудівний кадастр є складовою частиною державної системи кадастрової документації, яка вміщає відомості про земельні, водні, лісові та інші ресурси і забезпечує єдність обліку і контролю використання природних ресурсів. Містобудівний кадастр має свої характерні особливості, які обумовлюються-специфікою міського середовища, характером інфраструктури і екологічної ситуації, що виражається в спеціальних методах диференціації території на зони різної економіко-будівельної цінності.
Містобудівний кадастр формується на базі спеціальної "кадастрової"" інформації, що містить відомості про просторове розташування об'єктів міського середовища, які розміщені на земній поверхні, наді під нею, явища і процеси, які відбуваються на території населеного пункту, економічний і правовий статус цих територій і об'єктів, їх природні та господарські, кількісні і якісні характеристики.
Дані містобудівного кадастру використовуються для вирішення завдань:
- планування, забудови і прогнозування розвитку населений пунктів; проектування розміщення будівництва і реконструкції об'єктів житлового, виробничого і громадського призначення;
- створення і реконструкції інженерно-технічної та соціальної інфраструктури;
- регулювання земельних і економічних відносин;
- визначення зон економічної оцінки території;
- аналізу використання міських земель і контролю за використанням природних ресурсів.
При проведенні кадастру особливе значення має економічна оцінка окремих територій з метою встановлення розмірів податків, обліку власників і користувачів об'єктів кадастру, регулювання земельних та інших відносин, контролю реалізації рішень і постанов органів влади в галузі містобудування.
Базою містобудівного кадастру є картографічна основа, за допомогою якої створюють кадастрові плани. На кадастрових планах зображають кадастрові об'єкти, межі адміністративних районів, землеволодінь і землекористувань, наземні та підземні будівлі й споруди, комунікації.
Отже правовою основою містобудівного кадастру є закон України «Про містобудування» від 16 листопада 1992 року та постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 1993 року, №224 «Про містобудівний кадастр населених пунктів» з змінами та доповненнями від 8 лютого 2001 року.
Інші цікаві матеріали
Експертна грошова оцінка земельних ділянок в м. Коломиї ВСТУП Земля як
Земля
як основний базис усіх процесів життєдіяльності суспільства в політичній,
економічній, соціальній, виробничій, комунальній, екологічній та інших сферах
має вартість, оцінка якої є умовою нормального функціонування ...
Створення топографічного плану стереографічним методом на Жмеринському
Фотограмметрія вивчає властивості
фотозображення, методів його отримання і вимірювання, розробка приладів для
вимірювання і перетворення фотознімків. Фотограмметрія особливо поширена в
топографії. Переважна більшість ка ...
Землевпорядкування та кадастр
У період реформування
земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема
економічного використання і відтворення природних ресурсів.
Зміни економічного механізму господарювання, перехід до економіки
ринкового ...