Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Рекреаційний потенціал в контексті перспектив соціально-економічного розвитку Карпатського регіону

Аналіз географічних, природних, історичних, економічних умов показує, що Карпатський регіон на етапі становлення державності і входження України у світове співтовариство має унікальний шанс стати своєрідним полігоном, де розумна економічна політика може успішно поєднати регіональні, державні та міжнародні інтереси країни, забезпечивши при цьому прогрес у соціально-економічному житті регіону.

Отже, мова йде про вибір правильного стратегічного курсу розвитку регіону. Якщо керуватись тим, що Карпати є географічним центром Європи, а в природному відношенні - унікальною екосистемою на заході України, то при формуванні політики освоєння цього краю необхідно розумно використати його геополітичні переваги і зберегти " екологічний феномен території. Тобто, майбутня соціально-економічна, модель Карпат має бути економічно вигідною для України і екологічно сумісною з прилеглими територіями сусідніх країн.Зараз можна досить впевнено твердити, що виключний акцент на розвиток промисловості навряд чи виправдає себе. Технологічний "бум" нам поки що не загрожує, а отже, продуктивність праці і конкурентоспроможність продукції ще довго залишатимуться нашою проблемою. Крім того, з ескалацією виробництва загострюватиметься екологічна ситуація, що забиратиме і без того обмежені ресурси. Таким чином, потрібні нестандартні ходи й рішення при виборі пріоритетів і конкретних сфер, розвиток яких забезпечив би прогресивні зміни в економічному житті регіону, що, в свою чергу, ініціюватиме приплив капіталу, в тому числі іноземного. При виборі такої стратегії важливо передбачити і врахувати дію тих факторів, які обумовлюють специфіку регіону і створюють переваги його стартових умов прогресивних соціально-економічних перетворень.

Враховуючи наявний в регіоні природний, економічний, науковий і технічний потенціал, його історичні та географічні особливості, стратегічна мета перспективного розвитку території полягає в тому, щоб на основі оптимального використання природних, матеріально-технічних, трудових, інтелектуальних ресурсів створити ефективну економічну систему ринкового типу, яка забезпечить матеріальний добробут населення та екологічну безпеку краю.Досягнення поставленої мети вбачається в поетапній реалізації першочергових завдань. На найближчий період основними пріоритетами регіонального розвитку повинні виступати:

- рекреаційний комплекс;

- агропромисловий комплекс;

- лісопромисловий комплекс;

- машинобудування;

- невиробнича сфера, особливо в гірській частині;

- охорона навколишнього середовища;

- збереження і відновлення історико-культурної спадщини.

Створення необхідних умов розвитку цих галузей і сфер людської діяльності забезпечить піднесення загального соціально-економічного рівня, який повинен визначитись не тільки загальнодержавними інтепесами, а й зумовлюватись потребами та інтересами самого регіон}" суб'єктами господарювання, які тут розміщені, і населенням, яке тут проживає.

Одним з стратегічних напрямків розвитку Карпатського регіону України є пріоритетне освоєння його рекреаційного потенціалу. Для підтвердження обгрунтованості такого вибору можна навести наступні основні аргументи.1. Наявність природно-ресурсної бази. В регіоні є понад 800 джерел і свердловин лікувальних мінеральних вод всіх відомих типів, багато з них унікальні. їх запаси достатні для щорічного оздоровлення більш як 7 млн. осіб. Зараз рівень їх використання не перевищує 15%. Ці ресурси у поєднанні з сприятливими кліматичними умовами є природною базою розвитку санаторно-курортної справи.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Економіко-географічна характеристика Чілі
Чилі - держава на Південному - Заході Південної Америки. На Півночі межує з Перу, на Сході - з Аргентиною та Болівією, на Заході омивається водами Тихого океану. До складу території входять прибережні острови Чилійськог ...

Комплексна фізико-географічна характеристика Уралу
Уральська гірська країна є природною межею між двома часинами світу – Європою та Азією. Особливості географічного положення цих гір, їх значна протяжність з півночі на південь зумовлює відмінності в окремих компонентах ...

Соціальна інфраструктура Чемеровецького району
Актуальність дослідження. Проблеми розвитку й раціональної територіальної організації соціальної сфери набувають у наш час першорядного значення, оскільки все зростаюча частина населення зайнята в сфері послуг, а рівень розвитку с ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено