Сучасний стан та розвиток землеустрою
З кожним роком зростає потреба розширенні території населених пунктів для житлової забудови та ведення особистого селянського господарства, а вільні землі запасу або резервного фонду відсутні. Є необхідність вирішувати ці питання через купівлю-продаж земельних ділянок, а у селян відповідних коштів для цього немає. Найбільш очевидна й актуальна ця проблема в населених пунктах приміських зон великих міст. На жаль, ще й досі зазначені проблеми не розв'язані.
Відомо, що населені пункти повинні розвиватися на основі генеральних планів. Проте на даний час багато існуючих генпланів застарілі й не відповідають вимогам Земельного кодексу України та Державним будівельним нормам і правилам. У містах не розробляють планів земельно-господарського устрою, немає чіткої програми перерозподілу й використання земель і відсутня документація з розмежування земель приватної, державної та комунальної власності. Не в усіх містах проводять інвентаризацію земель за категоріями і землекористувачами Потребують особливої уваги при розробці проекно-технічної документації із землеустрою природних заповідників, заказників, об'єктів оздоровчого, історико-культурного призначення, рекреаційні території, їхні охоронні зони, а також санітарно-захисні зони населених пунктів, вироби цих об'єктів, промисловості й транспорту. Потрібні чітко розмежувати режим використання земель ці об'єктів залежно від цільового їх використання впливу на навколишнє середовище.
Однією з проблем сучасного землеустрою є порушення послідовності поновлення та забезпечені доброякісними планово-картографічними проектними і вишукувальними матеріалами. За час проведення земельної реформи в більшості регіон України цій проблемі не приділяють належної уваги. Втрачена черговість поновлення планово-картографічних матеріалів, а існуючі застарілі й не віповідають місцевості, отже, дані земельного обліку не можуть бути об'єктивними. У регіонах не корегують планово-картографічних матеріалів, аерофото- та топографо-геодезичного знімання. Відповідно не визначають площ контурів угідь за категоріями земель та землекористувачами, що негативі позначається на достовірності інформації. Крім того, відсутність доброякісних планових матеріал впливає на якість проектування. Адже розробка проектів розміщення земельних часток (паїв) потреб доброякісних планово-картографічних матеріал Сучасне топографо-геодезичне знімання в умов розподілу земельних паїв забезпечує плановими м і матеріалами лише земельні ділянки, які підлягаю І поділу на земельні частки (паї), а на решту територіях сільських або селищних рад знімання не проводиться.
Припинено великомасштабне обстеження гру тій в усіх регіонах країни. У деяких із них ці матеріали застарілі, тому при паюванні використовують матеріали більш як 15-річної давності й на їх основі визначають якість сільськогосподарських угідь, грошову оцінку земель, земельний податок намічають стратегію використання угідь.
У зв'язку з реформуванням земельних відносин в тому числі й на меліорованих землях, виникає нагальна потреба у здійсненні інвентаризації зрошуваних та осушуваних земель за категоріями, землевласниками, землекористувачами й системами. Необхідно провести інвентаризацію деградованих земель за всіма власниками земельних паїв і землекористувачами для наступної їх консервації.
Починаючи з 1991 року, в країні не розробляю проектів організації території та використання земель сільськогосподарських підприємств, робочих проектів з освоєння, охорони і поліпшення земель.
У результаті створення нових агроформувань, перерозподілу земель між формами власності та категоріями земель порушена раніше налагоджена чітка структура сівозмін, яка давала змогу одержувати сталі врожаї сільськогосподарських культур, збагачувати ґрунт поживними речовинами. Поряд із цим розбалансовано структуру земельних угідь і характер використання земельного фонду України, а сформовані агроландшафти нераціональні й економічно неефективні.
Реформування існуючих недержавних сільськогосподарських підприємств відбувається стихійно, без належного наукового обґрунтування та розроблених землевпорядних проектів. Не розробляють також прогнозів, програм і схем землеустрою з використання земель на регіональному та національному рівнях.
Отже, на основі вищевикладеного можна зроби ти висновок, що зменшення виробництва сільськогосподарської продукції пов'язано з порушенням оптимальної структури існуючих землекористувань, використання, охорони і поліпшення земель них угідь.
Висвітлюючи сучасні проблеми землеустрою в Україні, не можна не торкнутися коментаря Земельного кодексу України щодо тлумачення в ньому питань землеустрою. Порівнюючи новий Земельний кодекс України і вказаний коментар, складається враження, що автори коментаря зовсім не знайомі з положенням ст. 181,184 нового Земельного кодексу України. Автори на свій розсуд дають класифікацію по видах землеустрою: прогнозне, передпроектне міжгосподарське і внутрігосподарське. Такої класифікації немає в новому Земельному кодексі, не виконуються вони і на практиці. Це застарілі поняття, від яких в Україні як в теоретичному, так і в практичному плані відмовились. Названий в коментарі і новий вид робіт " план земельно-господарського устрою населених пунктів" [12,с.477], є тлумачення і інших положень, яких немає в Земельному кодексі України. Такий коментар не тільки не розширить роз'яснень положень нового Земельного кодексу України щодо землеустрою, а негативно вплине на практичне його застосування та суспільну думку.
Інші цікаві матеріали
Історія земної кори проблеми, закономірності, роздуми
Історична геологія, що розшифровує умови й
закономірності розвитку земної кори та планети в цілому, є наукою, що активно
розвивається. Можливість точно датувати найрізноманітніші події минулого,
вивчати вплив космосу на ...
Туристично-рекреаційна галузь господарства
Існують
оригінальні погляди на екологічний туризм як економічний процес, в якому
рідкісні та естетично привабливі екосистеми продаються на міжнародному ринку
для залучення в них відвідувачів; або як специфічний рин ...
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...