Основні вимоги до складу, змісту та оформлення документації із землеустрою
· обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми, а також необхідності фінансування за рахунок коштів Державного бюджету України;
· перелік заходів і завдань з визначенням виконавців, строків виконання (в цілому й поетапно), обсягів та джерел фінансування (з розбивкою по роках);
· розрахунок очікуваних результатів (економічних, соціальних, екологічних тощо) виконання програми та її ефективності;
· розрахунок обсягів і визначення джерел фінансування програми,
у тому числі за рахунок коштів Державного бюджету України (з розбивкою по роках).
Проект Загальнодержавної програми використання та охорони земель підлягає обов'язковій державній експертизі, що проводиться відповідно до закону.
Склад і зміст схем землеустрою й техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень.
Схеми землеустрою розробляються в такій послідовності:
- на базі загальнодержавних і регіональних програм використання та охорони земель розробляються схеми землеустрою Автономної Республіки Крим і областей;
- на основі розроблених схем землеустрою АР Крим та областей розробляються схеми землеустрою районів.
Порядок розробки схем наступний:
- підготовчі роботи;
- підготовка завдання на розробку схеми землеустрою;
- розробка схеми землеустрою;
- оформлення і виготовлення матеріалів схеми землеустрою;
- погодження схеми землеустрою;
- експертиза;
- затвердження схеми землеустрою.
У процесі підготовчих робіт проводять збір та аналіз матеріалів, які характеризують природні й економічні умови області (АР Крим). Вивчають матеріали затверджених програм використання та охорони земель інших цільових програм, які стосуються даного регіону.
Підбирають відповідний планово-картографічний матеріал, що характеризує географічні, ґрунтові, геоморфологічні, геологічні, геоботанічні та інші природні показники території адміністративної одиниці, а також матеріали, які відображають сучасний адміністративно-територіальний поділ даної території, наявність об'єктів природно-заповідного фонду, земель рекреаційного, оздоровчого та історико-культурного призначення, розміщення великих лісогосподарських, промислових об'єктів тощо.
Визначають і аналізують земельний фонд, розподіл земель за категоріями, власниками й користувачами землі та склад земельних угідь у них.
У завданні вказуються: об'єкт робіт, розробник схеми, найменування субпідрядних наукових і проектних організацій, термін розробки та здійснення схеми; потреба в земельних ресурсах окремих галузей виробництва, транспорту, населених пунктів, природоохоронних, рекреаційних, оздоровчих об'єктів; передбачені цільовими програмами капіталовкладення на охорону, освоєння, меліорацію земель, поліпшення земельних угідь.
Схема землеустрою містити природні та економічні умови регіону; перспективи щодо використання й охорони земель; обґрунтування пропозицій щодо вдосконалення земельних відносин; організація раціонального використання та охорони земель;перерозподіл земель з урахуванням потреби сільського, лісового, водного господарства; забезпечення розвитку населених пунктів, територій оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення; забезпечення в земельних ресурсах промисловості, транспорту, зв'язку тощо;обсяг землеохоронних робіт;потреба у капіталовкладеннях на здійснення заходів;розподіл обсягів робіт та капіталовкладень по роках;джерела фінансування;виконавці передбачених заходів:еколого-економічна ефективність схеми.
Інші цікаві матеріали
Особливості розміщення продуктивних сил Закарпаття
Закарпаття – мальовничий куточок України, має унікальне
геополітичне та географічне положення. Розташоване на крайньому південному
заході України, займає південно-західну частину Українських Карпат і Придунайську
низови ...
Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при
Актуальним питанням в даному курсовому проекті є планування
і організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні
планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території міста Вижниця
Чернівецьк ...
Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру
є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні
технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням
кадастр ...