Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Основні вимоги до складу, змісту та оформлення документації із землеустрою

Установлення меж земельних ділянок державної та комунальної влас­ності в натурі (на місцевості) здійснюється згідно із затвердженими проек­тами розмежування земель державної та комунальної власності із закріп­ленням їх межовими знаками встановленого відповідно до чинного законо­давства України зразка.

Проект розробляється на підставі завдання в такому порядку:

  • підготовчі роботи;
  • обґрунтування проектних рішень;
  • розгляд проектних рішень та їх затвердження;
  • впровадження проектів землеустрою;
  • авторський нагляд за здійсненням проектів землеустрою.

Підготовчі роботи включають аналіз земельно-кадастрової доку­ментації, планово-картографічних матеріалів, вивчаються розміщення, по­тужність, стан майнових комплексів.

У процесі підготовчих робіт проводять польове обстеження у межах території відповідної сільської або селищної ради для встановлення фактичного складу угідь, площ земле­користувань існуючих сільгосппідприємств, які прийняли рішення щодо реструктуризації; визначають достовірність планово-картографічних матеріалів та інфор­мації про стан ґрунтів, грошової оцінки земель і землекористувачів, у тому числі й орендарів; аналізують земельно-кадастрові, статистичні та планово-картографічні матеріали, результати існуючих польових обстежень і вишукувань, а також обґрунтованість установлення меж населених пунктів, площ і розміщення земель запасу та резервного фонду земель; уточнюють розміщення, потужність (нормативна і фактична) та стан майнових комплексів існуючого сільгосппідприємства, у тому числі об'єктів соціально-побутового призначення, встановлюють структуру населення в розрізі населених пунктів, у тому числі кількість власників земельних часток (паїв) для оптимального подальшого перерозподілу земель резервного фонду та земель запасу; виявляють наявність худоби у власності населення (по кожному населе­ному пункту окремо), тенденції її кількості, традиційні способи утримання в пасовищний період, забезпеченість природними кормовими угіддями; визначають організаційно-правові форми реорганізації колишнього сільгосппідприємства, його внутрішніх підрозділів, кількість та характерис­тику фермерських господарств, перспективи їхнього розвитку в майбутньо­му, особливо стосовно розширення масштабів сільськогосподарського ви­робництва; провіряють аналіз матеріалів щодо діяльності промислових підприємств на території сільгосппідприємства, встановлюють перспективи їхнього тери­торіального розвитку, в тому числі об'єктів місцевої добувної промисловості; аналізують стан меліорованих угідь, наявність перезволожених земель як геохімічних резервацій і джерел живлення та регулювання стоку поверхневих і підземних вод, можливості їхньої подальшої охорони; уточнюють межі територій природно-заповідного фонду, а також тери­торій, зарезервованих для наступного заповідання; перевіряють стан та ефективність дії лісомеліоративних насаджень і гідротехнічних протиерозійних споруд.

При обґрунтуванні проектних рішень щодо створення нових зем­леволодінь та землекористувань сільськогосподарських підприємств про­водять: визначення оптимального розміру землекористувань; формування й розміщення землекористувань; розміщення господарських центрів; установлення (поновлення) меж землекористувань; установлення видів, площ і співвідношення угідь у складі землекорис­тувань;складання схеми внутрішньогосподарської організації території; обґрунтування екологічних обмежень у використанні земель. Оптимальним є такий розмір сільгосппідприємства, який у певних природно-економічних умовах забезпечує найвищий вихід продукції й при­буток при найменших затратах праці та коштів.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Інші цікаві матеріали

Сінгапур
При виборі країни для написання аналітичної довідки я зразу визначилась, що хочу писати про Сінгапур. Для мене актуальність полягає в тому, що це одночасно острів, місто і одна з найменших за територією і населенням держ ...

Геоекоінформаційна система екологічного моніторингу та кодування екологічної інформації
Застосування нових інформаційних технологій для складання, аналізу і інтерпретації тематичних карт стало повсякденною необхідністю. Довгий час розвиток технології тематичної картографії і прогнозування природних і техно ...

Вугільна промисловість Украни. Основні проблеми та перспективи розвитку
Вибір основного напрямку розвитку економіки будь-якої країни залежить насамперед від наявності й характеру власної мінерально-сировинної бази. Єдиним енергоносієм, якого в Україні потенційно достатньо для повного забезп ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено