Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Фізико-географічна характеристика

Галицький район розташований у північно-східній частині Івано-Франківської області. Він займає площу 0,7 тис. км.кв. Горбисті рівнини впереміж із островами стрімких скель, густа мережа річок та інших водойм , розмаїття рослинного і тваринного світів надають цьому терену особливої мальовничості. На порівняно невеликій території району можна знайти рідкісні геологічні утворення, а також зразки майже всіх ландшафтів. Тут збереглись найбільш характерні ділянки Західного степу Волино-Подільської провінції. Це, зокрема, цінні природні об’єкти з реліктовою флорою: комплексна пам’ятка природи республіканського значення Касова гора біля с.Бовшева, де поєднуються горби з гіпсовими скелями, вкритими унікальною для Прикарпаття степовою рослинністю; частина комплексного заказника Лімниця ; ботанічний і ландшафтний заказники в урочищі Камінь біля с.Межигірців із петрофітним комплексом цілої низки рідкісних видів рослин; урочище Сімлин поблизу с.Яблунова; скельнофлористий резерват Поділля, пам’ятки природи Залісця в Галичі та гіпсові відкладення біля сіл Озерни та Коростовичі.

Із заходу на південний схід територією Галицького району протікає ріка Дністер (довжина 1362 км,глибина 0,5-5 м). Найрозвиненішою є сітка його правих приток – Сівка ( довжина 79 км) , Лімниця ( довжина 122 км, глибина 0.3-2 м), Луква ( довжина 72 км, глибина 0.3-0.4 м) зі своєю правою притокою Луквицею ( довжина 40 км, глибина 0.3-0.4 м)

З лівої сторони у Дністер впадають Гнила Липа , Бибелка, Ворониця, Свір, . Лівою притокою Гнилої Липи є річка Нараївка, у яку впадає р.Уїздівка. В орогідрографічному плані дана місцевість специфічна тим, що має багато рідкісних штучних природних об’єктів: Бурштинське водосховище ( довжина 6.5 км, ширина 3.5 км, пересічна глибина – 4 м, максимальна – 10 м ); озера – Сімлин поблизу с.Яблунова та Озерни в одноіменному селі, ставки уздовж річок Бибелки ( район с.Кукільників), Нараївки ( біля смт.Більшівців), Гнилої Липи ( поблизу с. Слобідки Більшівцівської). У фізико-географічному плані Галицький район відноситься до лісостепової зони та Гірської Країни Карпат. Північна частина району, яка займає басейни рік Гнилої Липи та Свіжа, лежить у межах Рогатинського Опілля. Данна місцевість являє собою значно піднесену та сильно розчленовану височину. В рельєфі різко виражені широкі меридіанальні долини та підвищені пасмові межиріччя. У районі Дністра земна поверхня найбільш знижена – близько 200 м над рівнем моря. Сама долина річки утворює Галицьку улоговину. Береги тут дуже круті, майже прямовисні. Широкі заплави багаті різнотрав’ям, споконвіку використовувались як сіножаті. Між долинами річок Лімниці і Бистриці Солотвінської знаходиться Прилуквинська височина, північна частина якої піднімається на висоту 300-400 км над рівнем моря, а південна сягає 500 м і більше.

Прилуквинська височина відзначається асиметричною будовою: східний схил пологий і довгий, з порівняно слабо врізними долинами лівих приток р.Бистриці; західний – короткий, круто обривається до долини р. Лімниці, густо і глибоко розчленований ярами та балками. Тут переважають природні комплекси терас високого рівня, тобто передгірного лісо-лугового типу. Лівий берег Дніпра є окраїною Руської платформи, складеної в основному з докембрійських кристалічних порід, перекритих горизонтальними шарами палеозою та мезозою.

Село Вікторів належить до Галицького району Івано-Франківської області. Вікторів – центр сільської ради. Розташоване по обидвох берегах річки Луквиці (правої притоки річки Лукви), за 9 км від районного центру. Населений пункт поділяється на 3 частини: Вікторів Горішній, Середній та Долішній. Через село проходить автотраса на Комарів та Івано-Франківськ. Кількість населення – 1961 особа. Загальна площа сільської ради становить – 2546.6 га.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Грунти України. Грунтовий покрив України Утворення і поширення грунтів, рослинності,
Утворення і поширення грунтів, рослинності, тваринного світу залежать від властивостей порід, що складають земну поверхню, форм рельєфу, кліматичних умов, господарської діяльності людини. В їх розміщенні на території Ук ...

Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
Розвиток ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...

Рослинний світ Волинського Полісся
Актуальність теми. Важливість рослин у житті і розвитку суспільства помічена давно. Велика частка населення Землі живе поблизу лісів, а то й у самих лісам. Вивчаючи спосіб життя людей протягом історичного періоду і в на ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено