Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Концептуальні підходи до розробки проектів землеустрою сільських рад

Для розробки проектних рішень не­обхідно детально вивчити і проаналізува­ти сучасний стан землекористування, дати оцінку його природно-ресурсному потенціалу та рівню екологічної стабіль­ності території.

Природно-ресурсний потенціал тери­торії характеризується сукупною продук­тивністю її природних ресурсів як засобів виробництва і предметів споживання, що виражається в їхній суспільній споживчій вартості.

Мною пропонується розробка проекту на території Вікторівської сільської ради згідно еколого-економічного підходу.

При оцінці рівня екологічної стабіль­ності території найважливіше значення має структура та стан земельних угідь, і перш за все, наявність екологостабільних угідь (лісів, сіножатей, пасовищ тощо). Співвідношення цих угідь та антропоген­ного навантаження характеризується ко­ефіцієнтом екологічної стабільності тери­торії. Останній розраховується відповід­но до "Методичних рекомендацій .". Для оцінки природоохоронної організації території також потрібно проводити роз­рахунок системи інших екологічних по­казників: індексу продуктивності агроландшафтів, індексу екологічного різноманіття території, коефіцієнту антропоген­ного навантаження та ін.

В основу розробки проекту землеуст­рою сільської ради пропо­нується покласти еколого-ландшафтний підхід. Це означає, що у всьому процесі землевпорядного проектування центр ваги повинен бути перенесений на ре­тельний облік особливостей ландшафту, приділяючи значну увагу землям сіль­ськогосподарського призначення.

Земля як базовий природний ресурс і головний засіб сільськогосподарського виробництва характеризується цілою низкою властивостей і якостей. Для прий­няття землевпорядних рішень найважли­віше значення має врахування просторо­вих параметрів, рельєфу, ґрунтового по­криву, гідрографічних умов, рослинності тощо. Традиційно виконувались компонентні дослідження (геоморфологічні, ґрунтові, геоботанічні та ін.). Компонентний підхід не забезпечує комплекс­ного вирішення проблеми використання земельних ресурсів, бо при цьому не враховується важлива особливість природ­них умов, а саме взаємозв'язок всіх ком­понентів природи та їх сувора територі­альна локалізація, що виражається в існу­ванні ландшафтних комплексів.

При ландшафтному підході досягаєть­ся екологічна стабільність території зем­лекористування, під якою розуміють збе­реження біосферних і біогеоценотичних функцій ґрунтового покриву на рівні, що гарантує нейтралізацію і ліквідацію нега­тивних наслідків техногенезу. Такий підхід дасть змогу вирішити найсуттєвішу про­блему землевпорядкування - проблему перетворення його на елемент ландшафт­ного планування.

Необхідно проводити аналіз морфологічної структури ландшафтів території сільської ради, під якою розуміють те­риторіальне (просторове) поєднання різнорангових і різноякісних ландшафт­них комплексів (фацій, урочищ, місцево­стей). Найнижчою неподільною терито­ріальною одиницею серед усіх ландшафт­них комплексів є фація. В середині фації всі компоненти ландшафту залишаються просторово однорідними, тобто ні один компонент не змінюється. Наступною територіальною одиницею є урочище -основний об'єкт польового вивчення і ландшафтного картографування. Під урочищем розуміють морфологічну одиницю, яка є закономірно збудованою системою динамічно і територіально зв'я­заних фацій, розповсюджених на будь-якій мезоформі рельєфу.

На основі аналізу ландшафтних комп­лексів виконується еколого-ландшафтне зонування території сільської ради. Еколого-ландшафтне зонування ґрунтується на генетичному принципі, тобто тут вра­ховано походження морфологічних час­тин ландшафту, і воно доповнює недостаючу ланку в системі покомпонентних і галузевих розділень території - ранжування земель за здатністю створювати для рослин сприятливі умови проростання. Відповідно до наукових розробок Інституту землеустрою УААН пропо­нується на карті агровиробничих груп ґрунтів виділити такі еколого-ландшафтні зони:

I - широких вододільних плато і ста­родавніх терас (без вираженої западиності), (ухили 0 -1°);

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Регіональна економіка промисловості України
Промисловість – найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. На неї припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого у народному господарстві. Промисловість як провідна ланка господарства ...

Застосування інноваційних технологій навчання географії
1. Освіта — стратегічна основа розвитку особистості, суспільства, нації і держави, запорука майбутнього. У Національній доктрині розвитку освіти України у XXI столітті визначено мету, пріоритетні напрямки державної полі ...

Застосування земельно-кадастрових робіт в методиці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для несільськог
Метою моєї курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації зе землекористувачам різних форм власності з виконанням кадастр ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено