Створення планової основи
.1 Опорна геодезична мережа
GPS – глобальна навігаційна система, базується на сузір’ї із 24 супутників, які облітають по орбіті землю. GPS – супутникова система визначення місцеположення, яка працює під контролем Міністерства Оборони США (МО). Система позволяє цілодобово і при будь-яких погодніх умовах одержувати інформацію про час і визначати координати об’єктів в будь-якій точці Земної кулі.
Супутники безперервно випромінюють сигнали, які приймачі використовують для рішення задач позиціонування і навігації. Точність визначення координат лежить в діапазоні від 100 метрів до декількох міліметрів в залежності від приладів, що використовуються, і методів знімання.
Проектування GPS-мережі для організації земель на території Вікторівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області має такі особливості, що пункти GPS-мережі слід вибирати в точках, до яких є легкий під’їзд та відкритий небосхил. Крім цього поблизу пунктів не повинно бути металевих об’єктів, які б спотворювали сигнали супутників та джерел радіовипромінювання. В проектуванні мереж не потрібно враховувати взаємної видимості між пунктами.
До переваг GPS-мереж можна віднести:
· точність GPS-вимірів мало залежить від погодних умов (дощу, снігу, високої чи низької температури, а також вологості);
· GPS дозволяє значно скоротити терміни проведення робіт порівняно з традиційними методами;
· GPS дозволяє визначити результати в єдиній світовій системі координат WGS-84;
· GPS-результати представляються в цифровій формі і можуть бути легко трансформовані в картографічні чи географічні інформаційні (ГІС) системи.
Для визначення положення геодезичних пунктів застосовують два основних типи GPS-мережі:
- радіальний;
- тип замкнутої геометричної мережі.
При радіальному типі мережі один приймач установлюють на вихідному пункті і виконують вимірювання векторів (баз) від цього пункту до приймачів, установлених на інших пунктах. Тип мережі у вигляді замкнутої геометричної фігури полягає у послідовному спостереженні суміжних пунктів і переході від одного пункту до іншого по замкнутій кривій.
GPS-мережа має відповідати таким таким основним вимогам:
- мережа повинна складатися із замкнутих петель або інших замкнутих геометричних фігур;
- повинна бути здійснена прив’язка мережі не менш, як до трьох пунктів державної геодезичної мережі, на яких обов’язково виконуються GPS-спостереження.
GPS-мережа повинна бути прив’язана не менше, ніж до чотирьох нівелірних знаків з використанням безпосередніх методів прив’язки.
В даному випадку використовувався тип замкнутої геометричної мережі.
Вихідними пунктами є пункти державної геодезичної мережі 3-го класу –Відлак, Ютрена, Боднарів. Потрібно запроектувати і визначити один пункт 4-го класу База Комарів. Цей пункт визначаєм за допомогою GPS-приймачів. Пункт База Комарів на місцевості закріплюють знаком У15. Послідовність, за якою спостерігались пункти, розписано в таблиці 5.1.1.1.
Таблиця 5.1.1.1
План спостережень пунктів
Перший приймач |
Другий приймач |
База Комарів База Комарів База Комарів Боднарів Боднарів Ютрена |
Відлак Ютрена Боднарів Відлак Ютрена Відлак |
Державні мережі створюються класичною статичною технологією з тривалістю сесії залежно від кількості супутників, сигнали яких приймаються, та довжини базису. Сесія – це проміжок часу, коли спостереження одних і тих же супутників виконується з двох чи більше пунктів. Тривалість сесії залежить від точності, з якою ми хочемо отримати координати невідомих пунктів. Прийнятним для початку першої сесії є момент, коли чотири, або більше супутників мають кути місця більші ніж 15-200, а останнє спостереження цієї сесії взагалі закінчиться тоді, коли четвертий супутник опуститься нижче 15-200. Існує чотири фактори, які визначають тривалість певних спостережень:
- довжина бази;
- кількість видимих супутників (впливає на геометрію);
- відносне розташування супутників та його зміна;
- SNR сигналу, прийнятого із супутника.
Інші цікаві матеріали
Економічне районування та територіальна організація господарства
Актуальність
теми «Економічне районування та територіальна організація господарства» полягає
в тому, що розвиток галузей народного господарства, виробничих комплексів,
соціально-виробничої інфраструктури, а також господ ...
Рослинний світ Волинського Полісся
Актуальність
теми. Важливість рослин у житті і розвитку суспільства помічена давно. Велика
частка населення Землі живе поблизу лісів, а то й у самих лісам. Вивчаючи
спосіб життя людей протягом історичного періоду і в на ...
Історія соціально-економічної географії світу
Щоб пізнати себе, кожна наука повинна вивчати й аналізувати історію свого
формування, починаючи від витоків і закінчуючи сучасним періодом. Цей процес
полягає у пошуках джерел формування науки, з’ясуванні причин її виник ...