Створення планової основи
Проблеми виникають тоді, коли один із супутинків стає невидимим через перешкоду під час геодезичної зйомки, а чотири супутники, що залишаються дають велике значення GDOP. Ця проблема розв’язується шляхом переводу рухомого приймача в стаціонарний стан, аж поки знову не з’явиться можливість спостереження за п’ятим супутником.
Геодезичні роботи
На цьому етапі виконавець підготовчих робіт та виконавець геодезичних робіт разом здійснюють обстеження на місцевості, в ході яких перевіряється достовірність, повнота та придатність для використання документів і матеріалів, отриманих на етапі підготовки, стосовно існуючого землекористування, уточнюються межі земельних масивів, які підлягають поділу на земельні частки (паї), що будуть трансформовані в земельні ділянки. Перевіряються наявність та технічний стан існуючих пунктів державної геодезичної мережі, а також визначають оптимальне розташування пунктів знімальної геодезичної мережі (мережа GPS). В рекогностуванні пунктів для мережі GPS є свої особливості і вимоги. Пункт потрібно вибирати так, щоб спостереженням не заважали дерева, будинки, щоб був доступ до пунктів GPS-мережі. На кожний пункт складається рекогностувальна картка. Місце розташування пункту прив’язується до місцевих предметів. Одночасно визначаються місця, де будуть встановлені постійні межові знаки з прив’язкою до пунктів державної геодезичної мережі. Ці місця вибирають з таким розрахунком, щоб встановлені знаки могли зберегтися протягом багатьох років та відповідали вимогам щодо виконання польових землевпорядних робіт.
Встановлення кожного межового знака супроводжується оформленням карточки закладки межового знака (абрису, кроків) з зазначенням не менше трьох лінійних прив’язок до чітких контурів місцевості з точністю 0,1 м або до не чітких контурів з точністю до 1 м.
Кількість пунктів, закріплених постійними межовими знаками, повинна бути достатньою для виконання на їх основі робіт з винесення в натуру меж будь-якої земельної ділянки згідно зі схемою поділу земель на земельні частки (паї). При цьому кількість таких знаків повинна становити не менше 4 на 100 га земель.
Межові знаки довжиною не менше одного метра, виготовленні з бетону або металу, заглиблюються на 0,7 – 0,8 метра в землю і окопуються канавою з курганом у центрі діаметром 2 – 2,5 метра.
Польові геодезичні роботи включають в себе:
- встановлення постійних межових знаків;
- створення геодезичної мережі згущення (геодезичні виміри);
- координуванні всіх кутів повороту меж земельних масивів, що підлягають паюванню (геодезична зйомка);
- зйомку опор ліній електропередач (ЛЕП) напругою 0,4 кВ і більше;
- зйомку інженерних комунікацій розташованих на землях, що підлягають паюванню;
- зйомку топографічних об’єктів (дороги, споруди, іригаційні системи);
- зйомку меж деградованих і еродованих земель розташованих на землях, що підлягають паюванню.
Геодезичні роботи проводились з використанням високоточного геодезичного GPS-обладнання: GPS-приймачів TRIMBLE 4000 SSE та TRIMBLE 4600 LS, та електронного тахеометра TRIMBLE 3305 DR.
Технічні характеристики приладів та їх перевірка
Технічні характеристики GPS-приймача TRIMBLE 4000 SSE
GPS-приймачі TRIMBLE 4000 SSE призначені для високоточних геодезичних вимірювань. Приймачі при відповідній тривалості спостережень та віддалях між станціями забезпечують точність:
- довжини вектора – 5мм+ 10+6S,м;
- перевищення кінців вектора – 10мм+10-6S,м;
- напрямку вектора – 1”+5”/S,м.
Приймачі мають розмір 24,8см×28см×10,2см. Маса самого приймача 3,1кг, а разом з батареями, кабелем та футляром – 5,5 кг. Напруга живлення 11-35 В, потужність 9 Вт. Ємність внутрішньої пам’яті 1 Мбайт.
Приймачі можуть одночасно приймати сигнали 9 супутників, і працюють при температурі від –200С до +550С. Не можна працювати приймачами на віддалях, менших, ніж 500 м від потужних випромінювачів.
Інші цікаві матеріали
Географія та особливості розвитку розважального туризму в Бразилії
Сучасний
етап характеризується значними та глибокими змінами в світовій економіці та
міжнародних відносинах. Спостерігається стійка тенденція подальшого зміцнення
всебічного співробітництва країн, поглиблення інтеграцій ...
Складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення
отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної
документації землекористувачам різних форм власності з використанням
кадастрових ...
Земельний кадастр та аналіз використання земель на території
Земельна реформа – є складовою
частиною загальнодержавного курсу економічної реформи, здійснюваної в Україні у
зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Земельна реформа –
це комплекс правових, е ...