Перспективи використання земельних ресурсів
Сучасний стан ріллі та протиерозійна організація території
Виходячи з поєднання умов власності й організації виробництва, виділяється три категорії господарств ринкового спрямування:
1. Сільськогосподарські підприємства ринкового спрямування, які побудовані на основі реформування колгоспів і радгоспів, де поєднується приватна власність селян на землю та майно з колективними формами організації праці. У них в основному збережена земельна цілісність колишніх підприємств, земля і майно передані їм в оренду. У свою чергу по відношенню до власності ці підприємства поділяються на: різні форми господарювання: колективні, акціонерні, приватні, товариства з обмеженою відповідальністю.
2. Фермерські господарства. Їм відводиться особлива роль. У розвинутих країнах світу вони є основним сектором виробництва продукції, який забезпечив у них продовольчий достаток. В Україні фермерству відводиться роль перспективної форми господарювання, а вільна його конкуренція з усуспільненими господарськими формуваннями забезпечуватиме економічні передумови та простір для створення необхідних умов піднесення сільськогосподарського виробництва.
3. Господарства населення. До них належать особисті селянські господарства присадибні ділянки, ділянки для забудови, садові кооперативи, ділянки, виділені під сіножаті. Ці господарства відіграють велику роль у самозабезпеченні населення України продуктами харчування і є стабілізуючим фактором соціального захисту громадян у перехідний період до ринку, поки на селі не розвинеться більш ефективна виробнича й обслуговуюча інфраструктура.
Під час реформи відбувається перерозподіл землі між цими трьома категоріями господарств. Частину земель колгоспів і радгоспів передано громадянам для створення особистих селянських та фермерських господарств.
Проект землеустрою території сільської ради з ґрунтозахисною контурно-меліоративною організацією території розробляється на всю площу сільськогосподарських угідь незалежно від форм власності та належності з метою захисту їх від ерозійних і деградаційних процесів та підвищення родючості грунтів.
Проект розробляється у відповідності до діючих інструктивно-нормативних документів з цього питання. Враховуючи незавершеність формування землекористувань новостворсних сільськогосподарських структур, викликаного рухом земельних паїв, проектом не передбачається внутрігосподарська організація їх територій
Проект землеустрою з грунтозахисною контурно-меліоративною організацією території сільської ради розробляється на плановій основі в масштабі 1:10000 виготовленій при корегуванні планово-картографічного матеріалу. Для його розробленення збираються, вивчаються і використовуються така проектно-технічна документація:
- технічна документація по корегуванню матеріалів крупно масштабного обсте-
ження ґрунтів;
- картофама агровиробничих груп ґрунтів;
- рельєф місцевості; :
- картограми крутизни схилів;
- матеріали регіональної програми захисту земель від водної і вітрової ерозії;
- технічна документація по інвентаризації еродованих і деградованих орних
земель;
- наявні проекти внутрігосподарського землеустрою господарств на території ради;
- технічна документація по виділенню земельних часток (паїв) в натурі;
- проекти відведення земель;
- технічна документація по корегуванню схем поділу земель колективної власності на земельні частки (паї);
В результаті вивчення зібраних матеріалів та їх узагальнення, попередньо (в камеральних умовах) на креслення польового обстеження території наносяться горизонталі, крутизна схилів, агрогрупи грунтів, об'єкти інвентаризації і розрахункові контурно-лінійні рубежі по захисту орних земель від ерозії.
Обстеженню підлягають сільськогосподарські угіддя та землі водного фонду, що знаходяться на території сільської ради і потребують захисту від ерозії і інших факторів деградації земель.
Інші цікаві матеріали
Нафтова, нафтопереробна й газова промисловість України
Основи ефективного функціонування господарства певної
території закладаються ще на етапах районного планування і просторової
локалізації підприємств. Оптимальне розміщення підприємства щодо сировинних і
трудових ресурс ...
Калінінградська область на карті Європи
На основі рішень Потсдамської
конференції (1945 р.) частину Східної Пруссії (район Німеччини) увійшла до
складу Російської Федерації. До квітня 1946 року на цій території знаходився
Кенігсберзький особливий військовий о ...
Рекреаційна географія
Поступово охоплюючи всі сфери людської життєдіяльності
рекреація і туризм стають невід'ємною складовою сучасного життя. В усьому світі
вони перетворилися на вагомий і визнаний чинник економічного розвитку.
«Мультиплікац ...