Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Протиерозійна організація території

Як уже згадувалось у пункті 5.3.1 , проект землеустрою території сільської ради з ґрунтозахисною контурно-меліоративною організацією території розробляється на всю площу сільськогосподарських угідь незалежно від форм власності та належності з метою захисту їх від ерозійних і деградаційних процесів та підвищення родючості ґрунтів.

Підготовчі роботи при землевпорядкуванні в районах ерозії грунтів мають свої особливості обумовлені необхідністю додаткових обстежень і підготовки матеріалів. Підготовчі роботи поділяються на камеральні і польові .

Камеральні роботи включають

збір, систематизацію, вивчення, аналіз, і оцінку планово-картографічних,земельно-кадастрових і інших матеріалів обстежень, даних моніторингу земель, які характеризують стан землеволодіння та землекористування і перспективи розвитку господарства (схему землевпорядкування району, матеріали використання сільськогосподарських угідь, схему розвитку внутрігосподарських доріг, проектів внутрігосподарського і міжгосподарського землевпорядкування ), а також даних земельного кадастру, річних звітів, звітів про виробничо–господарську діяльність, здійснення заходів по охороні і підвищення родючості ґрунту. Підготовчі роботи включають також підбір, вивчення і аналіз інших обстежувальних матеріалів(грунтово-ерозійних, геоботанічних, меліоративних, агрогосподарських і ін).

При цьому вивчаються наступні матеріали:

-генеральна схема протиерозійних заходів

-дані про ерозію, види і форми її проявів за 10-15 років .

-про збитки нанесені ерозією ґрунтів

-примінення господарствами зони комплексу протиерозійних заходів і його ефективність

-періодичність і час прояву ерозії , її форми і ареал ;

-рекомендації науково дослідницьких установ, місцевих дослідницьких станцій по боротьбі з ерозією ;

-досвід передових господарств по боротьбі з ерозією.

При підготовчих роботах вивчаються :

· існуюча організаційно-господарська структура, господарська і внутрігосподарська спеціалізація і їх відповідність якісному складу угідь і вимогам захисту ґрунтів від ерозії ;

· розміщення границь господарств і протиерозійних підрозділів;

· існуюче використання земель в господарстві;

· наявність захисних лісових насаджень і протиерозійних гідротехнічних споруд і їх ефективність ;

· структура посівних площ ;

· організація території в господарстві і її протиерозійна роль;

· застосовані агротехнічні заходи .

В районах водної ерозії ґрунтів плановий матеріал повинен бути масштабу 1 :10000, а в господарствах з великою розчленованістю території балками і ярами і сильно вираженим рельєфом – більш крупного масштабу.

Для проектування гідротехнічних споруд (водозатримуючих валів , терас,розпилювачів стоку і інших ) слід використовувати плани масштабу 1:2000;1:1000, а іноді і 1:500.

Зображення рельєфу на плановому матеріалі є обовязковим.

В процесі польових підготовчих робіт проводиться обстеження місцевості, уточнюються і доповнюються дані, одержані при камеральній підготовці. В результаті польового обстеження визначаються площі, розміщення і доцільність подальшого використання земель в тих чи інших угіддях. Вияснюються і уточнються межі технологічних груп орних земель, можливі рубежі їх закріплення. Намічаються основні протиерозійні, а також інші природоохоронні , екологічні та культуртехнічні заходи. Результати землевпорядних вишуків фіксуються в технічному звіті і відображаються на плані обстеження території.

По результатах камеральних робіт і польового ґрунтово-ерозійного обстеження складають карту категорій земель (земельні ділянки (участки) з приблизно однаковими умовами рельєфу ґрунтів, можливості або степені прояву ерозійних процесів і які вимагають певного комплексу протиерозійних заходів), яка являється основою для розробки комплексу протиерозійних заходів.

Залежно від рівнів проектування протиерозійних заходів отримують різні результати проектування ( таблиця 5.4.1).

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Інші цікаві матеріали

Створення топографічного плану стереографічним методом на Жмеринському
Фотограмметрія вивчає властивості фотозображення, методів його отримання і вимірювання, розробка приладів для вимірювання і перетворення фотознімків. Фотограмметрія особливо поширена в топографії. Переважна більшість ка ...

Урбанізація як всесвітній процес. Географія найбільших мегалополісів світу
Вивчаючи тему “Населення світу”, ми говорили про розміщення населення і форми розселення, мене зацікавив всесвітній процес урбанізації. Постала мета простежити процес урбанізації в розвитку росту міст до виникнення а ...

Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
Управління земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено