Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Вимоги інструкції щодо рекогностустування і закріплення пунктів

Рекогностустування

полягає в: огляді місцевості, установленні змін в контурах, перевірці доцільності виконання наміченого проекту, уточненні його на місці, призначенні місця установки пунктів знімальної мережі, закріпленні їх геодезичними знаками і наміченні шляху прив'язки до пунктів геодезичної мережі більш високого порядку. Слідом за цим виконуються безпосередньо польові виміри, що проводять у два етапи: перший – побудова знімальної мережі і другий – зйомка контурів.

Пункти знімальної основи закріплюють на місцевості центрами тривалого збереження з таким розрахунком, щоб на кожному планшеті було закріплено не менше трьох точок при зніманні в масштабі 1:5000 і двох точок при зніманні в масштабі 1:2000, включаючи пункти державної геодезичної мережі та мережі згущення (якщо замовник у технічних умовах не вимагає більшої щільності закріплення).

Типи центрів тривалого збереження:

а) – бетонний паралелепіпед:

рис 3.1

б) – металева труба (штир, костиль), які забетоновані в тверде покриття:

рис 3.2

в) – пень із забитим цвяхом, штирем:

рис.3.3

На час проведення знімальних робіт пункти знімальної мережі закріплюють тимчасовими центрами. Ними можуть бути пеньки дерев, дерев'яні кілки діаметром 5- 8 см із цв'яхом, забитим у верхній зріз кілка (пенька), а також залізні труби, штирі, кутова сталь, забиті в грунт на 0,3- 0,4 м з насічкою на металі.

Пункти планової основи нумерують порядкованими номерами таким чином, щоб на об'єкті не було однакових номерів.

Якщо знімальні мережі є самостійною геодезичною основою, їх закріплюють постійними центрами типу У 15, У 15Н у тому самому обсязі, що і мережі згущення, але не менше 20 % точок знімальної мережі.

рис 3.4

Центр пункту полігонометрії, трилатерації, тріангуляції 4 класу 1 і 2 розрядів для незабудованої території (тип УІ5Н).

рис 3.5

Центр пункту полігонометрії, трилатерації, тріангуляції 4 класу 1 і 2 розрядів для забудованих територій, райцентрів, міст селищ, сільських населених пунктів (тип У15).

рис 3.6 Типи марок

Інші цікаві матеріали

Регіональна економіка промисловості України
Промисловість – найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. На неї припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого у народному господарстві. Промисловість як провідна ланка господарства ...

Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних мереж методом тріангуляції складається з таких процесів: - проектні роботи; - рекогностування пунктів тріангуляції; - закладання цент ...

Проект відведення земельної ділянки під ковбасний
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної документації землекористувачам різних форм власності з використанням кадаст ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено