Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Водно-болотні угіддя Косівщини

Долина річки Волиці, що простягається нижче урочища, теж заліснена і являє собою чудовий краєвид лісових долин Покутських Карпат. Ставок проточний, знаходиться на одному з витоків річки Волиці, що був підгачений зсувом або людьми. Площа водного дзеркала 5100 м2, воно має видовжену форму. Глибина 2-3 м. Судячи із залишків дерев в центральній частині став мілів і заростав у минулому. Північно-західна його частина, у місці впадіння потоку та мочажини заростає рогозою. В ставку водиться риба. Так як людські оселі знаходяться далеко (до 2 км), ставок часто відвідують дикі водоплавні птахи.

Ставки на потоці Мельниця.

Ставки знаходяться в Покутському передгір'ї Хімчинського ландшафтного району, в руслі потоку Мельниця. Верхній і середній ставки розділяє дамба, через яку проходить ґрунтова дорога з с. Вербовець до с. Хімчин. Цю місцевість ще називають - межи дороги. Берегами ставів служать схили невисоких пологих хребтів. Облаштовано тільки поперечні дамби з водогонами. В комплексі був ще третій ставок, дамба якого зараз частково розрита, а дно заросло лучною рослинністю.

Верхній став конічної форми, площа 3000 м2 в центральній частині багато залишків від дерев, верхня, значно заросла рогозою.

Нижній став чистий, площа його 12000 м2 південні схили заліснені, північні - пасовища. Неподалік знаходять 3 приватні сільські садиби. На ставках часто зустрічаються дикі качки.

Ставки с. Кобаки (центр).

Комплекс ставків с. Кобаки знаходиться в Покутському передгір'ї Кобацького ландшафтного району на низькій терасі лівого берега р. Черемош. Комплекс створений штучно. Живиться від водотоку Гнилиця.

В комплекс входять 3 ставки каскадного типу, обладнані шлюзами та дамбами, що розділяють ставки та відділяють їх від самого водостоку Гнилиці. Дамби добре задерновані. По західному берегу ставків проходить шосейна дорога.

На березі першого ставка знаходиться цегляна

господарська будівля.

Ставки різної величини: перший площею 5200 м2, другий 4550

О О

м2 і третій 7000 м , всього - 16750 м .

Водні дзеркала всіх ставків надзвичайно зарослі рогозою та очеретом, тільки третій ставок має половину чистої площі, їх глибина до 2 м при наповненому стані.

Ці ставки хоча й розташовані біля шосе та в центрі с. Кобаки все ж багаті на мілких водно-болотних птахів.

Комплекс ставків "Сільгосптехніки "

Три ставки розташовані в західній частині села Черганівка біля витоку однієї з правих приток річки Рибниці біля підніжжя відрогів хребта Голиця, на висоті 410 м н.р.м Споруджувались ці ставки в 70-их роках підприємством "Сільгосптехніка" для розведення риби та відпочинку.

Правим і лівим берегами ставків по долині річки є природні схили самої притоки, добре виробленої у м'яких глинисто-галькових породах. З лівого боку — фрагмент високої тераси р. Рибниця, що плавно з'єднується з відрогами хребта Голиця, з правої високої Смоднянсько-Кобацької прадолини. В поперек ставки розмежовані насипними дамбами (3-5 м). На найбільшому Середньому ставку, облаштовано шлюз та укріплено дамбу бетонними плитами. У східній частині крім шлюзу ставки з'єднані неглибокими бетонними канавами. Природні береги верхніх двох ставків добре заліснені грабово-буково-вїльховим лісом. На дамбах ростуть поодинокі верби та вільхи. Вздовж східних берегів прокладена ґрунтова дорога, а на березі верхнього ставка споруджений відпочинковий комплекс (3 будиночки). На даний час він не працює, але ведуться будівельні роботи поблизу.

Площа ставків: верхнього 4550 м2, середнього 7200 м2, нижнього 2400 м2, всього — 14150 м водного дзеркала при наповненні до глибини 3 м в середній частині найбільшого ставка. Берегова лінія не заросла болотною рослинністю, тільки у місці впадіння струмка у верхнє озеро є зарослі рогозу та осоки. Сліди заболочення околиць відсутні. Дамби покриті лучною рослинністю. Ставки мають витік. З північного боку, на відстані 50 м, розташовані приватні сільські будинки. З огляду на майбутній розвиток відпочинкового комплексу, у верхній частині ставки можуть відвідуватись дикими птахами лиш короткочасно.

Перейти на страницу: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Інші цікаві матеріали

Вирівнювання мереж трилатерації Як і в тріангуляції та полігонометрії,
Як і в тріангуляції та полігонометрії, вирівнювання мереж трилатерації може виконуватись корелатним або параметричним методами, в яких застосовуються принципи способу найменших квадратів, що вивчаються в курсі “Математи ...

Пустельні примітивні ґрунти
Ґрунтозна́вство — наука про ґрунти, розділ інженерної геології, що вивчає склад, будову і властивості ґрунтів, закономірності їх формування і розвитку. Ґрунтознавство займається вивченням генезису, еволюції, біопро ...

Рослинний світ Карпат
Карпати ─ величні і неповторні в красі своїй гори, покриті віко­вічними лісами, бурхливі ріки, кришталево прозорі високо­гірні озера — «морські очі», барвистий килим полонин ц отарами овець, мелодії гуцульської тр ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено