Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Водно-болотні угіддя Косівщини

Річкова система Цуцулина

Річка Цуцулин утворюється від злиття двох потоків Кривого і Цуцулинка, що витікають відповідно з Кривобродів і Гуцулівки. її довжина 12 км в т. ч. в межах Косівського району близько 7 км. Площа басейну 43,2 км2, в т. ч. в межах Косівського району 27 км2. Відзначається неглибоким руслом, повільною течією, відсутністю порогів, водоспадів. Ширина річища не перевищує 5-10 м. Похил річки 13 м/км.

Діаграма порівняльної довжини найбільших річок району

Озерність території Косівського району незначна. Всього нараховується шість невеликих озер. Кожне з них є досить неповторним.

Найбільш поширеним типом озерних котловин є котловини обвально-зсувного типу. До цього типу відносяться чотири з шести наявних озер в районі.

Озеро Лебедине (Лебедин) знаходиться на південному схилі хребта Лебедин на висоті 650 м серед букового лісу. Площа водного дзеркала 3500 м2, форма озера нагадує тупокутний трикутник. Наявні у науково-популярній літературі припущення щодо його карстового чи льодовикового походження не

витримують ніякої критики. При детальному обстеженні виявлено, що озеро має надзвичайно велику як на свої скромні розміри глибину, яка сягає за неперевіреними даними 28 м. (12-ти метровий шест до дна не дістав). Озеро має обвальне походження. З північного боку па хребті чітко виділяється стінка зриву довжиною біля 100 м по гребеню. Схил над озером сильно оголений, кам'янистий, великої крутизни. Гребінь хребта асиметричний. Поряд знаходиться ще ряд замкнутих сухих кам'янистих заглиблень. Озеро стічне. Стік відбувається у потік Палицький. Через велику кількість опадів в озері проходять інтенсивні процеси гниття, які збагачують води сірководнем. Прозорість води невелика.

Озеро Мертве знаходиться на сусідньому хребті Карматура (Кормитура) практично на самому гребені на висоті понад 800 м. Озеро невелике за розмірами грушоподібної форми шириною 30-60 і довжиною біля 70 м. Озеро обвально-зсувного типу. З північно-західного боку чітко простежується стінка відриву. Озеро мілке, сильно заросло деревами і чагарниками. Всю середину озера займає великий заболочений острів, водне дзеркало залишилося тільки по краях. Озеро стічне, стік відбувається шляхом просочування води через кам'янисту греблю у річку Коров'єк. Очевидно в минулому озеро складалося з двох різнорівневих водних басейнів і було більше за розмірами. Верхній басейн представляє собою вузьку, довгу суху балку з плоским дном.

Озеро Зіпякове утворилося порівняно недавно внаслідок великого обвалу, що стався па південно-західному схилі гори Зіняків Верх. Озеро зовсім мале, але досить глибоке. Навколо скрізь перевернуті дерева, брили, рельєф дуже складний.

Озеро Дзвинячка розташоване на горі Овид біля Старих Кутів на висоті близько 600 м. Довжина озера 8 м, ширина 7 м, глибина 1,5-2 м. Скоріш за все озеро теж обвального походження.

Озеро Банське розташоване у Косові на території колишньої фабрики „Гуцульщина". Воно утворилося на місці колишньої соляної копальні -„бані". Має техногенно-карстове походження. Площа водного дзеркала ЗО 000 м2, глибина досягає 10м.

Озеро Вікнищі (Вікнища) біля села Лючі за неперевіреними даними має карстове походження. Глибина до 2 м, береги круті, з усіх сторін оточене буковим лісом.

Косівське провальне озеро.

Провальне озеро техногенного походження. На його місці до 1938 року була копальня солі, а до 1939 року на його базі оздоровчий заклад.

Озеро розташоване в західній частині м. Косова на останній високій терасі лівого берега річки Рибниці біля підніжжя відрогів гори Зіняків Верх (Сопка) на висоті 400 м н.р.м. Озеро майже округлої форми, берегова лінія дуже звивиста з великою кількістю мілких заплав. Ця берегова мілководна

Перейти на страницу: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Інші цікаві матеріали

Комплексна фізико-географічна характеристика Уралу
Уральська гірська країна є природною межею між двома часинами світу – Європою та Азією. Особливості географічного положення цих гір, їх значна протяжність з півночі на південь зумовлює відмінності в окремих компонентах ...

Моя мала батьківщина м. Миколаїв
В даній роботі я досліджував природні умови, географічні особливості, кліматичні характеристики моєї малої батьківщини - міста Миколаєва. Впродовж свого існування Миколаїв завоював міцний авторитет як важливий ділови ...

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради Коломийського району
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено