Водно-болотні угіддя Косівщини
зона дуже заросла очеретом та рогозою. Південна частина озера, що розташована по терасі в бік ріки - мілкіша, бо має більшу площу зарослі. Північна, що примикає до схилу на якому збереглися сліди зсуву 15 річної давності більш стрімко занурюється вглиб, так як площа заросту тут незначна. Сам схил слабо заліснений, в його східній частині над озером збереглися сліди більш давнього зсуву. Під дерновим шаром окрім глин трапляються тонкі шари гіпсу.
Площа водного дзеркала ЗО тис. м2, глибина 10 м. В озері водиться риба. Об лаштовані два містки для рибалок. Дно не досліджене, тому в ньому не купаються. Можливо це пов'язане з відсутністю твердого берега через замулення та заростання берегової лінії по всьому периметру. Не спостерігається джерел, що живлять озеро, як і відсутній витік з нього. Територія на якій розташоване озеро належала виробничому об'єднанню "Гуцульщина", тому близько до південного берега знаходяться промислові будівлі. В східній частині житлові будівлі віддалені на 100 м.
Можливо озеро було солоним і опрісніло. Являє собою добрий пункт короткочасного перебування водоплавної птиці. Технічно не використовується.
Озеро є джерелом зсувних процесів, що загрожують приватним житловим забудовам, тому обов'язково має підлягати детальному вивченню і моніторингу.
Стави
Рельєф передгірної височинної частини району сприятливий для будівництва ставів. За матеріалами обстежень на території району знаходиться 83 ставки різної величини, загальною площею біля 105 га. Найбільший ставковий комплекс збудований у долині річки Волійця - 7 ставів, загальною площею ЗО га. Також 7 ставів але меншої площі побудовані на річці Цуханів. Два великі стави площею 4 і 5 га побудовані на річці Чернятин. Площа двох ставів на річці Насарат становить 10 га. Інші стави мають незначну площу. Багато копаних ставів є у Рожнові, на Вербівці, у Кобаках, на околиці Косова. Характеристика найбільших ставкових комплексів подається нижче.
Ставки долини річки Рибниці.
Річка Рибниця при виході з гір тече по добре виробленому широкому (місцями до 1,5 км) руслі. Мандруючи, ріка залишила стариці, болота. З початком активного господарського освоєння долини ріку зрегулювали поздовжньою дамбою і колишні стариці були частково вирівняні, а частково перетворені в малі ставки. Таких ставків є близько 15 на протязі 17 км від с. Старий Косів до кінця с. Рожнів, їх було б значно більше та поглиблення русла ріки за останні десятиліття, як природною ерозійною діяльністю самої ріки, так і з поглибленням її русла внаслідок господарського відбору руслового гравію обезводнили деякі ставки. Як приклад, зарослий лучною рослинністю комплекс ставів (4шт.) в с. Вербовець. Більшість з нині діючих ставків - приватні. Невеликі, від 100 м2 до 500м2 використовуються для розведення риби. Ці ставки відвідуються дикими водоплавними птахами. Як приклад, 2 ставки в заплаві річки Рибниці за селом Вербовець збудовані при будівництві дамби, їх площа 3000 м і 13200 м . Живлення ґрунтове, вода прозора. Глибина 1,5 м. Водне дзеркало верхнього ставка частково заросло рогозою. Береги покриті галечником, зарослі вербами. Є риба. Відстань до людського житла 400м.
пасовища
Ставки на потоці Чернятин
Комплекс ставів знаходиться в Покутському передгір'ї Хімчинського ландшафтного району. В руслі потоку Чернятин, між двома пологими схилами хребтів (380 м).
В комплекс входять два стави обладнані великими шлюзами та двома високими (до 4 м) дамбами. Берегами ставків слугують схили хребтів -південний заліснений аж до води, по північному проходить ґрунтова дорога, а схил займають ділянки лісу та фруктовий сад з пасовищем.
Інші цікаві матеріали
Республіка Індонезія
Республіка Індонезія в даний час, завдяки раціональної економічній
політиці і успішним реформам, перетворилася в аграрно-індустріальну державу. За
багатьма показниками цю країну вже зараз відносять до групи нових
індуст ...
Економіко-географічна характеристика Республіки Індонезії
Назва
"Індонезія" є складовим і походить від топоніма "Індія"
(лат. Indus) В поєднанні з похідним від грецького слова "несос"
(греч. нῆупт
- острів), Буквально "Острівна Індія&q ...
Складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення
отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної
документації землекористувачам різних форм власності з використанням
кадастрових ...