Структура і функції системи
ГІС "ПАРК" структурована за функціональною ознакою, її основними частинами є: база даних (БД) і засоби управління даними; пакети проблемно-орієнтованих програм і операційна оболонка, інтегруюча ці пакети в 5 функціональних підсистем: "Введення даних", "Аналіз даних", "Формування ознак", "Прогноз геоситуації", "Довідки і вивід даних". Перераховані структурні частини і зв'язки між ними створюють макроструктуру системи, яка працює під управлінням і у взаємозв'язку з спеціалістом в предметній області - Особою Приймаючою Рішення (ОПР) (рис. 12.1). В задачі ОПР входять:
- вибір необхідної для досягнення поставленої мети вихідної інформації, її формалізація і перетворення за допомогою технічних засобів у вхідні дані, що сприймаються комп'ютером;
- визначення способів, послідовності і параметрів обробки даних;
- ввід управляючої інформації в систему завдань і параметрів обробки даних в пакетному та інтерактивному режимах;
- контроль і аналіз отриманих результатів на всіх стадіях обробки інформації;
- прийняття остаточних рішень по суті вирішуваних завдань. Особа Приймаюча Рішення може використовувати систему на трьох функціональних рівнях: інформаційно-довідковому, рівні порад і вказівному. На першому рівні користувачу надаються аналітичні і фактичні дані, необхідні йому для прийняття власних рішень. При цьому відсутні процедури перетворення даних з метою отримання якісно нової інформації. На другому рівні вихідна інформація піддається алгоритмічним перетворенням, які дають варіанти можливих рішень. При цьому вибір остаточного рішення провадить ОПР при використанні інтерактивного режиму роботи. Третій рівень передбачає прийняття кінцевого рішення, яке відповідає максимальним оцінкам за формалізованими критеріями якості. Первинні картографічні дані вводяться з дигітайзера або з попередньо підготованих файлів даних. Перетворення картографічних даних з векторної форми зберігання і представлення в матричну і назад здійснюється за запитом користувача програмними засобами. Похідні, прогнозні і оціночні карти заносяться в БД автоматично відразу при їх створенні відповідними програмами.
Засоби управління даними забезпечують функціонування БД (створення файлів, запис, модифікацію, пошук, здобування даних) і роботу користувача та прикладних програм. Знання конкретного способу розміщення даних (фізичної структури) для роботи з системою не потрібно.
Підсистема "Введення даних" забезпечує ввід картографічних даних з дигітайзера, координатну прив'язку даних, перетворення даних з векторної форми подання в матричну; ввід класифікаторів, параметрів прогнозування геоситуації, експертних моделей у випадку прогнозування геоситуації без навчання на еталонах та іншої текстової інформації.
Підсистема "Формування ознак" забезпечує розширення набору характеристичних ознак, які використовуються при прогнозуванні; створення нових карт шляхом генерації вторинних описів території на основі вже наявних у БД карт; районування території по сукупності її характеристик, зокрема з використанням експертних оцінок істотності цих характеристик. Засоби формування ознак передбачають арифметичні і логічні операції над картами, обчислення статистичних і структурних характеристик в змінних вікнах, обчислення відстаней до об'єктів заданих класів, розрахунок потенційних функцій та інші перетворення карт. Всі заново створювані у підсистемі характеристики подаються в картографічній формі і автоматично заносяться в базу даних.
Інші цікаві матеріали
Економіка Франції
XX століття вніс величезні зміни в життя країн і народів.
Але важко знайти серед великих індустріальних країн такі, де зміни в політичній
та економічній сферах були настільки ж значні, як у Франції. За истекшее столетие ...
Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при
Актуальним питанням в даному курсовому проекті є планування
і організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні
планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території міста Вижниця
Чернівецьк ...
Сучасне районування України. Основні чинники та принципи розміщення підприємств теплової електроенергетики
Актуальність першого питання даної роботи полягає в тому, що раціональній
територіальній організації господарства в країні сприяє економічне районування.
Усі країни світу характеризуються суттєвими територіальними відмін ...