Структура і функції системи
Підсистема "Аналіз даних" забезпечує отримання інформації, яка необхідна для вибору параметрів прогнозування і/або прийняття експертних рішень. Підсистема включає статистичну обробку картографічних даних, формування вибірок об'єктів за заданими основами класифікації, оцінку однорідності вибірок і виявлення аномальних по сукупності властивостей об'єктів, дослідження просторових зв'язків, пошук і оцінку діагностичних ознак та інші функції. Територія, що аналізується, може мати довільну форму і задається або по картограмі, або вказуванням виду об'єктів розгляду, або курсором безпосередньо на екрані дисплею.
Підсистема "Прогноз геоситуації" виконує виявлення, ідентифікацію і картографування площинних об'єктів (об'єктів з мінімальним поперечним розміром, який перевищує крок дискретизації даних при їх матричному поданні). Вхідною інформацією є всілякі якісні і кількісні характеристики території, що розглядаються, подані у картографічній формі, цифрові дані геофізичних, геохімічних, геоекологічних та інших зйомок, результати машинної і експертної обробки матеріалів аеро- і космічних зйомок. Прогнозування виконується шляхом послідовної деталізації ситуації методом ієрархічного розпізнавання з навчанням на раніше складених (еталонних) картах. На кожному рівні деталізації автоматично оцінюється якість прогнозування ситуації (повнота, достовірність, частка знятої невизначеності та ін.). Використовуючи карти якості прогнозу користувач може інтерактивне вибирати ділянки, які вимагають першочергового польового вивчення.
Підсистема "Довідки і вивід даних" забезпечує отримання і вивід на екран і папір інформації про наявність і зміст даних у БД ГІС "ПАРК", візуалізацію, редагування та перетворення у векторну форму подання карт, які зберігаються у матричній формі; автоматичне ліквідування дрібних дефектів вводу даних з дигітайзера і стиснення файлів первинних векторних даних; побудова карт-накладок і поєднування декількох карт; побудова комплексних профілів по картах; інтерактивне оформлення і підготовку карт до креслення; вивід картографічної інформації на принтер і плоттер.
Зв'язок між функціональними підсистемами здійснюється через загальну базу даних, в яку всі програми автоматично заносять результати, що являють собою самостійний інтерес або багаторазово використовуються іншими програмами. Загальна послідовність перетворення інформації в ГІС "ПАРК" та основні види проміжних і вихідних даних відображені в інформаційній моделі технології (рис. 12.2). В рамках запропонованої схеми виділяються кілька основних етапів обробки даних: створення бази первинної картографічної інформації; побудова похідних і комплексних карт; просторово-статистичний аналіз даних; інтерпретація даних, прогнозування і картографування; аналіз результатів, редагування та вивід даних. Зведення головних функцій обробки інформації наведено нижче. Головні функції ГІС "ПАРК"
1. Введення даних
1.1. Координатна прив'язка даних - увід імен і координат листів.
Інші цікаві матеріали
Економіка Франції
XX століття вніс величезні зміни в життя країн і народів.
Але важко знайти серед великих індустріальних країн такі, де зміни в політичній
та економічній сферах були настільки ж значні, як у Франції. За истекшее столетие ...
Русловий алювій Черемошу Вступ Черемош, права та найбільша притока (довжина 80 км, площа
Черемош, права та
найбільша притока (довжина 80 км, площа басейну 2650 км2) Пруту,
утворюється злиттям Чорного і Білого Черемошу в гірському селі Устеріки в
Покутсько-Буковинських Карпатах. Витоки Чорного Черемошу (89 к ...
Рослинний світ Волинського Полісся
Актуальність
теми. Важливість рослин у житті і розвитку суспільства помічена давно. Велика
частка населення Землі живе поблизу лісів, а то й у самих лісам. Вивчаючи
спосіб життя людей протягом історичного періоду і в на ...