Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Заходи щодо приватизації міських земель

Систематизація та аналіз павукових джерел, законодавчої бази та існую­чих нормативно-правових документів з питань регулювання земельних від­носин у містах а умовах приватизації дозволяє визначити основні концепту­альні напрямки розроблення програми приватизації міських земель, основу якої складатиме, система нормзіативно-методичних документів. Визначена система нормати;вно-методичних документів забезпечує процес приватизації земель міста, регулювання співвідношення інтересів власників земельних ділянок і громадських інтересів при приватизації, а також механізм реаліза­ції програми.

Важливим етапом розроблення програми приватизації земель міста та подальшого вдосконалення земельних відносин має стати вироблення нормативно-методичного механізму як цілісної, чітко структуризованої інформаційної системи, яка б дозволила здійснити цей процес без перекручень, надала б йому науково обґрунтованого логічно визначеного характеру. Най­більш вагомою складовою цього механізму має стати положення про поря­док приватизації земельних ділянок у місті, що визначає правові, економічні та організаційні основи приватизації земель, які перебувають у державній власності і передаються безоплатно або внаслідок продажу у приватну влас­ність громадянам та юридичним особам України, і є стрижнем програми приватизації міських земель, на яких "нанизуються", доповнюючи і розши­рюючи його, нормативні документи, що регулюють земельні відносини в місті при приватизації [10].

Приватизація землі та запровадження права приватної власності на зем­лю актуалізує та вимагає зважених підходів до питань співвідношення інте­ресів власників земельних ділянок і громадських інтересів, які визначають" другу складову програми приватизації міських земель. Доцільно розробити систему об'єктивно необхідного перерозподілу правомочностей власників і суспільства в цілому. В цьому напрямі найбільш важливими й логічно обумовленими структурними ланками повинні стати положення про форму­вання фонду резервних земель міста, режим використання земель перспек­тивного територіального розвитку, функціональне зонування території міста, публічні сервітути та обмеження на забудову земельних ділянок.

Ключовим моментом у приватизації земель повинно стати, поряд з вве­денням права приватної власності на землю, внесення цієї категорії нерухо­мості до сфери майнових відносин та формування на цій підставі широкого земельного ринку. Це, у свою чергу, зумовлює необхідність створення ефек­тивного механізму надання цим процесам цілісності, чіткої послідовності, логічної визначеності.

Третя складова програми приватизації міських земель передбачає роз­робку положень про порядок визначення розмірів земельних ділянок, що приватизуються; порядок встановлення меж земельних ділянок в існуючій забудові; порядок визначення земельної частки в умовах сумісного володін­ня (користування) земельною ділянкою; порядок реалізації права на земель­ну ділянку при її передачі у спадщину, даруванні, обміні, купівлі-продажу, оренді; порядок застави земельних ділянок (часток); порядок викупу (вилу­чення) приватизованих земельних ділянок для суспільне необхідних потреб; порядок проведення експертної оцінки міських земель; положення про ко­місію експертів з оцінки землі та нерухомості; порядок проведення земель­них аукціонів і конкурсів з продажу земельних ділянок.

Підвалинами програми приватизації міських земель, як вже зазначалося, є Положення про порядок приватизації земельних ділянок у місті, тому роз­глянемо його більш грунтовно.

Порядок регламентує механізм реалізації права приватної власності на землю і визначає:

- об'єкти та суб'єкти приватизації;

- компетенцію місцевих органів влади;

- способи приватизації;

- порядок підготовки матеріалів до приватизації;

- умови продажу земельної ділянки;

- вступ у право власності на земельну ділянку;

- фінансові питання приватизації.

Згідно з Указом Президента України від 12 липня 1995 року за номером 608 "Про приватизацію та оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності", об'єктом приватизації є земельні ділянки для:

- будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських бу­дівель та споруд (присадибна ділянка);

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Розвиток і розміщення виробництва мінеральних вод України
Удосконалення господарського механізму України в період формування ринкової економіки здійснюється на основі проведення економічних досліджень, у тому числі в галузі розміщення продуктивних сил. Пізнання законів розміще ...

Експертна грошова оцінка земельних ділянок в м. Коломиї ВСТУП Земля як
Земля як основний базис усіх процесів життєдіяльності суспільства в політичній, економічній, соціальній, виробничій, комунальній, екологічній та інших сферах має вартість, оцінка якої є умовою нормального функціонування ...

На землі на рідній
Існує наука про географічні назви – топоніміка. Саме вона дозволяє пояснити не тільки смисл назви мого села, а й встановити віхи його історії. Нині, коли небувало зріс інтерес громадськості до історичних знань, як нікол ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено