Сучасний етап розвитку виробництва мінеральних вод України
В наш час виготовляється дуже великий асортимент мінерльних вод. Підприємства, що спеціалізуються по виготовленні цієї продукції, зосереджені переважно в районах залягання відповідних природнх ресурсів. Розглянемо деякі види мінеральних вод, що виготовляються на території нашої країни, детальніше.
Мінеральна вода "Абсолют”
Маловідомим, але все-таки фактом, залишається те, що близько чверті від загальної кількості захворювань, які вимагають невідкладної хірургічної допомоги, припадає на гострий перитоніт. А ось про достатньо високий відсоток незадовільних результатів лікування цієї хвороби у дитячому віці знають практично усі! Однією з основних причин таких невтішних показників є порушення гомеостазу внутрішніх середовищ організму - результат розвитку синдрому ендогенної інтоксикації. При перитоніті, на фоні вищезазначеного синдрому, спотворюється секреторна функція шлунку, що в свою чергу ускладнює перебіг основного патологічного процесу та збільшує ступінь інтоксикації організму.
Було проведено дослідження рівня внутрішньошлункової кислотності (методом базальної топографічної рН-метрії за В.М. Чорнобровим з допомогою мікрозонда ПЕ-рН-2, комутованого з автоматизованим індикатором кислотності шлунку) в двох групах дітей. У першу увійшла 21 дитина з перитонітом у віці від 3-х до 14-ти років, - по відношенню до них було здійснено традиційне лікування. У другої, аналогічної за кількістю та діагнозом, дитячої групи комплексна терапія була доповнена вживанням мінеральної води "Абсолют", - розповідає Віктор Сергійович, - причому за контроль брались абсолютно здорові діти.
Так от, у 19 дітей (з 21 дитини), що приймали мінеральну воду "Абсолют", під час виписки лейкоцитарний та гематологічний індекси інтоксикації були практично в нормі. В той самий час у групі традиційного лікування лише 14 дітей були допущені до виписки (відповідні індекси у них перевищували нормативні у 2-3 рази). Крім цього, у багатьох з тих, хто вживав "Абсолют", нормалізувалась кислотність.
Чудові результати, які отримав В.С. Коноплицький при лікуванні дітей хворих на перитоніт, безперечно є заслугою перш за все мінеральної води "Аб солют", яку сміливо можна назвати лікувальною!
Миргородська
У наш час на Землі залишається дедалі менше куточків, які б не відчули на собі негативний наслідок розвитку промисловості - забруднення навколишнього середовища. Один із небагатьох збережених в Україні екологічно чистих регіонів - Полтавщина. Саме в цьому курортному місці знаходиться Миргородський завод мінеральних вод.
Джерело мінеральної води в Миргороді було відкрите у 1912 році
. Це відбулося завдяки досвіду, наполегливості й далекоглядності місцевого лікаря Івана Андрійовича Зубковського, який узяв пробу води на аналіз, відправив її у Військово-медичну академію в Петроград і домігся визнання цілющих властивостей води Миргородського джерела. 11 жовтня 1915 року
з Петрограда надходить висновок медичної Ради Військово-медичної Академії: "Вода має цілюще значення при зовнішньому уживанні". Надалі з'ясується, що і при внутрішньому вживанні вона має цілюще значення, що вода не поступається за лікувальними властивостями відомим джерелам курортів Соден, Баден-Баден, Аахен.
У 1916 році
медична Рада дає дозвіл вживати воду з Миргородської свердловини як внутрішній лікувальний спосіб і розливати її для вивезення в інші місця. 15 квітня 1917 року
Інші цікаві матеріали
Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці,
Паливні корисні копалини – це
природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом
використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших
корисних речовин.
Як відомо, в ...
Методика оперативного виправлення топографічних карт з
Топографічна карта є одним з основних засобів оцінки
місцевості і управління військами. Зміст топографічної карти відображає
фактичний стан місцевості і, в першу чергу, основних її елементів, що мають
важливе значення д ...
Русловий алювій Черемошу Вступ Черемош, права та найбільша притока (довжина 80 км, площа
Черемош, права та
найбільша притока (довжина 80 км, площа басейну 2650 км2) Пруту,
утворюється злиттям Чорного і Білого Черемошу в гірському селі Устеріки в
Покутсько-Буковинських Карпатах. Витоки Чорного Черемошу (89 к ...