Сучасний етап розвитку виробництва мінеральних вод України
Нафтуся
Гідрокарбонатна, магнієво-кальцієва, слабомінералізована, з високим вмістом органічних речовин, "Нафтуся" має приємний специфічний присмак і легкий запах нафти. Вона поліпшує процеси уродинаміки в організмі, сприяє спонтанному виведенню кристалів піску і дрібного каменю, діє протизапально, знижує і протидіє патологічної седиментації кристалів солей, попереджає каменеутворення, підвищує активність функції деяких залоз внутрішньої секреції, виводить з організму радіонукліди, шлаки і недоокислені продукти обміну. Вона поліпшує функції печінки і відновлює імунну систему. Лікувальний ефект "Нафтусі" обумовлений також її жовчогінним, знеболюючим і дезинтоксікаціоним впливом.
Регіна
Історія мінеральної води "Регіна" одна з найбагатших в Україні - початок її припадає на кінець 19 століття.
У поліського дворянина Олександра Сабанського важко хворіла донька Регіна. Ліки не допомагали і лікарі порадили відвезти дівчину до родового маєтку Житники - ближче до природи. Від місцевих жителів до Сабанського дійшли чутки про чудодійні властивості води з лісового джерела і протягом кількох місяців його дочка пила воду тільки з цього джерела, вмивалася нею, на цій воді готувалася їжа. Вода з джерела дійсно виявилася цілющою і невдовзі Регіна повністю одужала. На честь цієї події джерельна вода отримала ім’я дівчини - "Регіна". Мінерально-столова джерельна вода "Регіна" визнана доброю, здоровою і вона не поступається кращим водам Європи такого типу - "Аполінаріс", "Билінер", "Гісгюблер", а також за складом і властивостями наближається до березовських і трускавецьких вод. Вона благотворно діє при захворюваннях кишково-шлункового тракту, сечової системи, чудово вгамовує спрагу і підвищує загальний тонус організму людини.
Склад води "Регіна" більш ніж за столітній відрізок часу практично не змінився, вона залишається цілющим джерелом енергії.
Мінералізація 0,4-1,0
Катіони (мг/дм3) |
Аніони (мг/дм3) |
Натрій та калій <100 |
Гідрокарбонати 200-600 |
Кальцій <150 |
Хлор <50 |
Магній <50 |
Сульфати <50 |
Срібло <0.0003 |
Софія Київська
Гідрокарбонатно-магнієво-кальцієво-натрієва "Софія Київська" - вода бактеріально чиста з вмістом мінералів на рівні 0,4 - 0,7 гр/100 мл, добувається з свердловини глибиною 315 метрів. Як вода слабкої мінералізації, вона має "промивальні" властивості, відмінно виводить шлаки з організму та покращує обмін речовин. Позитивні результати після застосування "Софії Київської" відзначені й у хворих на цукровий діабет, захворювання жовчного міхура, підшлункової залози, а також на деякі захворювання шлунка й кишковика. Придатна ця мінеральна вода й для виготовлення фітопрепаратів, домашніх настоїв (після попередньої дегазації). "Софія Київська" має спокійний, "нейтральный" смак, легко тамує спрагу.
Її слабка мінералізація не дає відчуття солоності, тому вода може застосовуватись і як звичайна питна, і як прохолоджувальний напій.
Інші цікаві матеріали
Нафтова, нафтопереробна й газова промисловість України
Основи ефективного функціонування господарства певної
території закладаються ще на етапах районного планування і просторової
локалізації підприємств. Оптимальне розміщення підприємства щодо сировинних і
трудових ресурс ...
Урбанізація як всесвітній процес. Географія найбільших мегалополісів світу
Вивчаючи тему “Населення світу”, ми говорили про розміщення населення і
форми розселення, мене зацікавив всесвітній процес урбанізації. Постала мета
простежити процес урбанізації в розвитку росту міст до виникнення а ...
Регіональна економіка сільського господарства України
Україна – самостійна суверенна держава
українського народу. Вона є однією із найбільших країн Європи, її площа 603,7
тис. км2., що становить 0,4 % площі земної суші. Земельні ресурси виступають
територіальною базою розм ...