Стадії містобудівного проектування
Спеціалізація зони визначається, як правило, за провідною функцією, що не виключає можливості використання її для одночасного чи почергового виконання декількох видів діяльності. Територія сучасних великих міст неоднорідна за характером зонування. Можна виділити три пояси освоєного (забудованого) простору, що мають специфіку побудови [18].
Центральний пояс являє собою дрібнозернисту зональну структуру, де функціональні зони - ділові, жиглові, адміністративно-управлінські, наукові, культурно-освітницькі та інші - тісно переплітаються як у горизонтальному, так і у вертикальному рівнях простору. Цей пояс пов'язаний з підвищеною інтенсивністю громадського життя, його плинністю, багатогранністю. Тому роздрібнення, складне сплетіння і навіть накладення зон сприяють найбільш ефективному проходженню життєвих процесів і ніби стимулюють їх. Формування інтегрованих просторів тільки підвищує престижність центральної зони.
Зовнішній, периферійний пояс, як правило, складається з укрупнених зон. Тут суворо диференційовано розміщуються виробничі комплекси, комунально-складські зони, житлові масиви. Підприємства громадського обслуговування значною мірою представлені об'єктами стандартного рівня.
Серединний пояс с проміжним, чи перехідним. Тут в укрупнені зони, що подібні до периферійних, головними напрямками міських магістралей уклинюються елементи інтегрованого простору. Таким чином, перехідний пояс являє собою змішану зональну структуру.
Інші цікаві матеріали
Торгівля
До соціальної сфери належать також торгівля (державна, кооперативна,
приватна) і підприємства масового харчування. На їх розміщення впливають
особливості розселення в районі [8].
Торгівля і масове харчування тісно пов'язані з ...
Обєкти і заповідні території Полісся
Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збер ...
Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області
Суспільні відносини щодо володіння, користування
і розпорядження землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку.
Трансформація земельних відносин завжди на всіх
етапах людської цивілізації належала до ...