Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Продукція виробництва мінеральних вод у зовнішній та внутрішній торгівлі

В Україні налічується 84 родовища мінеральних вод. Загальний об’єм відомих запасів мінеральної води в країні складає 2,4 млн. куб. км. Рівень експлуатації підземних морів не перевищує 2,5%. Cпоживання і відповідно виробництво мінеральних вод в Україні зростає з року в рік. Ринок мінеральних вод динамічно розвивається. Про це свідчить факт приросту споживання на 20-25% в рік.

Це пояснюється наступними факторами:

· Зростання культури споживання мінеральної води;

· Погіршення екологічної ситуації;

· Невпинний, хоч і не дуже відчутний, ріст доходів населення;

· Посилена реклама - телевізійний ефір багатий на рекламу національних "водних” брендів;

· Регіональні виробники мінеральної води нарощують потужності і виходять на загальнонаціональний рівень.

За оцінками спеціалістів ринок упакованої води - найбільш швидкоростучий ринок напоїв в Україні. Мається на увазі добута, очищена, спеціально підготовлена і розлита в тару мінеральна вода. Однією з найбільших проблем основних виробників, яка стримує ріст ринку мінеральної води є фальсифікація відомих національних брендів фірмами-одноденками, які розливають воду низької якості без дотримання відповідних технологічних умов виготовлення, відверто демпінгують і підривають довіру покупців до продукції. Ця ситуація вимагає відповідного втручання з боку держави.

Наприклад, в Польщі діяло близько 400 - 500 підприємств по виробництву мінеральної води, після перевірки на дотримання технологічних вимог по розливу мінеральної води залишилось 25 - 30 підприємств, які випускають якісну, не шкідливу для здоров'я продукцію.

Об'єми виробництва мінеральної води представлені в наступній таблиці.

Ринок мінеральної води на Україні.

Роки

млн. дал.

2006 2007 2008 2009 2010

26.2 40.9 44.6 64.7 81.2

Більша частина продаж приходилась на міста з великою кількістю населення: Київ, Харків, Одеса, Львів, Дніпроперовськ. На долю цих міст припадає біля 40% споживання мінеральної води в Україні, а закарпатські виробники, за даними досліджень, представлені на ринку України в загальному у кількості 7-10 % від загальної кількості продаж мінеральної води.

За 2010 рік виробництво мінеральної води в Україні зросло на 25,5%, 81,17 млн. дал. Причому виробництво лікувальної води залишилось практично на рівні 2009 року і склало 0,285 млн. дал. Якщо в 2009 році випуск лікувально-столових і столових вод був приблизно однаковим (25,302 млн. дал. і 26,812 млн. дал., відповідно), то в минулому році виробництво столової води збільшилося до 36,363 млн. дал., а лікувально-столової - лише до 30,348 млн. дал. Ріст сегмента столової води пояснюється активною рекламою виробників і, як наслідок, зростаючою споживчою культурою харчування. Виробники впевнені, що споживання столової води в Україні буде і надалі зростати.

Для прогнозної величини ринку мінеральної води в Україні візьмемо дані про споживання мінеральної води в країнах Європи з розрахунку споживання води на одиницю населення в рік: Італія - 140 л., Франція - 112 л., Німеччина - 100 л.

Поки що середньостатистичний українець в рік випиває 13-15 л. мінеральної води.

Інвестиційна привабливість українського ринку мінеральної води до цього часу була очевидною в основному для внутрішніх інвесторів. Із 81,17 млн. дал. виготовленої 2010 року мінеральної води, підприємства з іноземними інвестиціями додали і розлили 11,864 млн. дал.

З ростом ринку мінеральної води на Україні, з ростом культури споживання мінеральної води (на сьогодні більшість покупців хоче знати, що вони п'ють, і хто випустив цю воду) можна очікувати суттєві інвестиції у покращення технологічного процесу та закупку сучасного обладнання, розкрутки брендів та притоку іноземного капіталу у сферу виробництва мінеральної води.

Також оператори ринку констатують ріст сектора негазованої мінеральної води.

Практично всі великі виробники включають в асортимент негазовану воду, хоч випуск такого продукту веде за собою додаткові технологічні труднощі і, зрозуміло, матеріальні затрати.

За даними ВАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар”, за 4 місяці 2011 року в Україні співвідношення продаж столової газованої і негазованої води складало 91% і 9% відповідно; за аналогічний період 2002 року - 92,4% (газована вода) і 7,6% (негазована).

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Особливості розміщення та основні проблеми та перспективи розвитку важкого машинобудування України
Машинобудування — одна з провідних галузей промисловості світу, за вартістю продукції та занятих працівників посідає перше місце. Машинобудування як галузь  промисловості виникла в XVIII столітті. Винахід прядильно ...

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільства в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Сінгапур
При виборі країни для написання аналітичної довідки я зразу визначилась, що хочу писати про Сінгапур. Для мене актуальність полягає в тому, що це одночасно острів, місто і одна з найменших за територією і населенням держ ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено