Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Продукція виробництва мінеральних вод у зовнішній та внутрішній торгівлі

Огляд сегментації ринку по виробниках.

За результатами роботи останніх двох років сформувалися лідери - найбільші виробники на українському ринку мінеральної води, серед яких слід відмітити:

· "Кока-кола Бевериджиз Україна" (м. Київ),

· ТОВ "Корпорація "Українські мінеральні води” (виробництво в м. Одеса і м. Свалява Закарпатської області),

· АТ "Миргородський завод мінеральних вод" (Полтавська область),

· ВАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар" (Львівська область),

· ЗАТ "Оболонь" (м. Київ),

· СП "Росинка" (м. Києв),

· ВАТ "Харківський пивзавод "Рогань”.

· (Підприємства названі в алфавітному порядку).

Експорт

Вітчизняних виробників мінеральної води не можна назвати активними експортерами. Так, на приклад, експорт ВАТ "Моршинського заводу мінеральної води "Оскар" не перевищує 3% загальної кількості продукції, що випускається. ТОВ "Корпорація "Українські мінеральні води” експортує близько 0,8% від випущеної продукції. В той же час продукція закарпатських виробників експортується в межах 2-5% від загальновиробленої. Це пояснюється географічним розміщенням Закарпатської області. Стримуючими факторами для збільшення експорту продукції служить недовіра західних покупців до українських торгових марок та побоювання щодо культури виробництва мінеральних вод на Україні. Як вже зазначалось вище, внаслідок росту ринку мінеральної води на Україні очікується приток західного капіталу, новітні технології виробництва, а отже, можна сподіватись на значний ріст експорту продукції - до 20 - 30% від виробленої.

В цілому ж в 2010 році із України було вивезено більше 1,87 млн. дал. мінеральної води, переважно в країни СНД. За три місяці 2003 року підприємства по виробництву мінеральної води експортували 0,368 млн. дал. на 94,72 тис. доларів США.

Загальний об’єми вивозу мінеральної води в фізичному вираженні (декалітри) зменшуються (в 2009 році - 2,246 млн. дал., а в 2010 році - 1,873 млн. дал.), а грошові поступлення від експорту - збільшуються (в 2009 році - 0,348 млн. дол. США, а в 2010 році - 0,451 млн. дол. США).

На основі маркетингових досліджень можна зробити висновок, що при застосуванні на Україні передових, екологічно чистих та безпечних технологій виробництва мінеральної води, то частка експорту продукції зросте як у натуральному так і у грошовому вираженні.

Імпорт

Загалом, частина мінеральної води, що ввозиться в Україну складає за різними оцінками 2-5%, з загальної кількості що продається в країні. Протягом останніх 3 років спостерігається невелике підвищення об’ємів ввозу мінеральної води. Порівнюючи з 2009 роком в 2010 році імпорт мінеральної води в натуральному вираженні виріс на 0,044 млн. дал. і склав 0,622 млн. дал. (в табл.1.3.1 наведено об’єми надходження імпорту з різних країн). За три місяці 2011 року в Україну було ввезено 0,045 млн. дал. мінеральної води на 153,24 тис. дол. США.

Збільшенню імпорту перешкоджає зростаюча міць вітчизняних виробників, а також не малі митні збори, які складають 30% (але не менше 0,6 євро за 1л.). Загалом імпорт в Україну мінеральної води в 2009 році склав 0,578 млн. дал. на суму 1,976 млн. дол. США, а в 2010 році - 0,622 млн. дал. на 2,643 млн. дол.

Аналізуючи показники експорту та імпорту мінеральної води за останні два роки можна зробити висновок, що на ринку мінеральної води в Україні є дефіцит певних видів дорогої та якісної мінеральної води:

2009 рік

Імпорт (1,976 млн. дол. США) - Експорт (0,348 млн. дол. США) = Дефіцит на ринку (1,628 млн. дол. США)

2010 рік

Імпорт (2,643 млн. дол. США) - Експорт (0,451 млн. дол. США) = Дефіцит на ринку (2, 192 млн. дол. США)

Споживання мінеральної води на душу населення в Україні складає 11 - 14 л в рік, що значно поступається середньоєвропейському показнику - 100 літрів. Більшість експертів пояснюють цю ситуацію низькою платоспроможністю населення і відсутністю культури споживання води. Але треба віддати належне, широко рекламований останнім часом здоровий спосіб життя, дав свої плоди. Споживання мінеральної води виходить вже за рамки сезону, і, можливо, в недалекому майбутньому пляшка "Миргородською" стане звичайним явищем на нашому столі, а не складовій святкового обіду.

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Сучасне районування України. Основні чинники та принципи розміщення підприємств теплової електроенергетики
Актуальність першого питання даної роботи полягає в тому, що раціональній територіальній організації господарства в країні сприяє економічне районування. Усі країни світу характеризуються суттєвими територіальними відмін ...

Особливості розвитку продуктивних сил Болгарії
Україна є постсоціалістичною державою для якої характерні ряд специфічних особливостей розвитку відмінних від інших країн світу. Тому узагальнення досвіду розвитку господарства інших постсоціалістичних країн є важливим ...

Нафтова, нафтопереробна й газова промисловість України
Основи ефективного функціонування господарства певної території закладаються ще на етапах районного планування і просторової локалізації підприємств. Оптимальне розміщення підприємства щодо сировинних і трудових ресурс ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено