Проблеми і перспективи розвитку виробництва мінеральних вод а території України
Окрім цього в України відомо десятки джерел та свердловин вода з яких, за попередніми даними, може бути використана для розливу в якості столової. Серед них потужні джерела якісних вод поблизу сіл Демидівка та Курилівці в Жмеринському районі, Велика Вулига та Кліщів на Тиврівщині, Руданського та Пеньківки Шаргородського району, Комаргорода, Гнаткова та Липівки в Томашпільському районі, Ординець Погребищенського району; високодебітна свердловина з надзвичайно чистою водою неподалік с. Яришівки та багато інших.
За прогнозами експертів споживання мінеральних вод в Україні з кожним роком буде зростати, і вже найближчим часом складатиме 20-25 літрів за рік на душу населення (якщо орієнтуватися на схеми ринків Росії, європейських країн і порівнювати їх з нашими). А галузь мінеральних вод України має простір для розвитку за рахунок джерел та свердловин,що не використовуються, а також підвищення виробництва на вже існуючих заводах за рахунок введення новітніх технологій та обладнання.
Висновки
Виробництво мінеральних вод безсумнівно відіграє важливу роль у структурі народного господарства.
Українська земля щедро обдарована природою. Багатство і різноманітність водних ресурсів України залежать від географічного положення, геологічної будови й історії розвитку території, від кліматичних і ґрунтових умов та господарської діяльності людини
У нових історичних умовах існування України як самостійної держави з ринковими відношеннями з різними формами власності виробництва потрібне нове становлення до розвитку і розміщення мінеральних вод.
Наявність природних ресурсів для виробництва мінеральних вод забезпечує ефективне виробництво різноманітних видів продукції на різних територіях країни. Існують такі економічні райони, як Дніпровсько-Донецький, Волино-Подільський, Причорноморський, в яких виробляються мінеральні води України.
Внутрішній ринок країни не повністю насичений продукцією даної галузі. Він нерозривно пов’язаний з вузьким асортиментом, низькою конкурентоспроможністю товарів, недоліками пакування, реклами. Від цього залежать проблеми виходу країни на світовий продовольчий ринок. Розвиток зовнішньоекономічних зв’язків України, нарощування експортного потенціалу в галузі з виробництва мінеральних вод, виготовлення конкурентоспроможної продукції - важливі чинники підвищення ефективності національної економіки, активізація її участі в процесах міжнародного поділу та інтеграції праці. Головні завдання суспільної географії при виборі зовнішньоекономічних векторів: обґрунтування товарної структури експорту мінеральних вод з урахуванням розвитку, структури та територіальної організації даної галузі господарства України; відбір регіонів в яких найбільш ефективно можуть бути реалізовані національні економічні інтереси на основі аналізу потреб та тенденцій розвитку світового господарства та відповідних продуктових й територіальних ринків збуту.
Україна має всі можливості для збільшення виробництва мінеральних вод. Всі заходи щодо розвитку галузі дуже важливі, проте їх реалізація значною мірою залежить від розв'язання такої стратегічно важливої проблеми, як підвищення реальних доходів населення, що може відродити внутрішній ринок і надати значної підтримки вітчизняному товаровиробнику.
Інші цікаві матеріали
Розвиток і розміщення виробництва мінеральних вод України
Удосконалення господарського механізму України в період
формування ринкової економіки здійснюється на основі проведення економічних
досліджень, у тому числі в галузі розміщення продуктивних сил. Пізнання законів
розміще ...
Регіональна економіка сільського господарства України
Україна – самостійна суверенна держава
українського народу. Вона є однією із найбільших країн Європи, її площа 603,7
тис. км2., що становить 0,4 % площі земної суші. Земельні ресурси виступають
територіальною базою розм ...
Складання проекту внутрігосподарського
Землевпорядне проектування —
складова частина землевпорядної діяльності та землевпорядного процесу, що
обґрунтовує методи проектування і закономірності функціонування землі, як
головного засобу виробництва та прост ...