Міжнародні торгівельні та економічні союзи
Дуже важливе значення для розвитку економіки країни мають міжнародні та міжрегіональні торгівельні та економічні союзи. По відношенню до Мексики, слід розглянути деякі з них.
Латиноамериканська інтеграція (ЛАІ) - велике інтеграційне угруповання, створене у 1980 р., замінило ЛАВТ, що існувало до цього з 1961 по 1980 р.
Мета ЛАІ - створення латиноамериканського спільного ринку, на базі чого існувало ЛАВТ (ЗВТ).
Членами організації є 11 країн, що поділяються на 3 групи залежно від рівня розвитку:
§ Більш розвинені (Бразилія, Мексика);
§ Середній рівень (Венесуела, Колумбія, Перу, Уругвай, Чилі);
§ Найменш розвинені (Болівія, Парагвай, Еквадор).
Члени ЛАІ уклали між собою угоду про преференційну торгівлю, і менш розвиненим країнам з боку більш розвинених надаються преференції.
Вищим органом ЛАІ є Рада міністрів закордонних справ; виконавчим органом - Конференція оцінок і зближення, яка вивчає рівні економічного розвитку, можливі напрями інтеграції, її вплив на економіку, розробляє стадії і завдання інтеграційних процесів; збирається раз на рік. Постійний орган - Комітет представників. Штаб-квартира - у Монтевідео (Уругвай).
ЛАЕС. Особливість цієї організації полягає в тому, що вона є загальноконтинентальною організацією (37 держав, членами організації є 26).
Мета: розроблення скоординованої політики в області сільського господарства, виробництва продовольства, розроблення і реалізація загальних планів розвитку енергетики, машинобудування, валютно-фінансової інтеграції (створено Латиноамериканський банк). ЛАЕС виступає за загальну стратегію розвитку зовнішньоекономічних зв’язків з США.
У Північній Америці склався найбільший та найбагатший ринок після об’єднання національних ринків Канади, США та Мексики у рамках Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (НАФТА). Розвиток економічних зв’язків у цьому регіоні відбувався переважно на корпоративному рівні, сформувався регіональний американо-канадський господарський комплекс. У 1988 р. була підписана Угода про вільну торгівлю між Канадою і США, що вступила в силу у 1989 р., в 1994 р. до Угоди приєдналася і Мексика, утворився союз з трьох держав: Канади, Мексики і США.
Створення НАФТА мало на меті:
1. усунення митних обмежень у взаємній торгівлі;
2. досягнення високого рівня інтеграції ринків товарів, капіталу, технологій, трудових ресурсів;
. досягнення майже повної незалежності від зовнішнього постачання енергоресурсів;
. посилення конкурентоспроможності північноамериканського центру порівняно із західноєвропейським та азіатсько-тихоокеанським центрами.
Табл. 2
Державний борг і міждержавні обов’язки (2010р.)
Зовнішній державний борг (млн. US$) |
159300,0 |
Зовнішній державний борг в розрахунку на душу населення |
1517,7 |
Проблеми і перспективи розвитку зовнішньої торгівлі Мексики.
Материкова Середня Америка складається з двох регіонів: Мексики і Центральної Америки. Перший представлений однією країною, а другий - сімома. Мексика є гігантом Середньої Америки - завдяки як своїм територіальним розмірам, так і величині людності, розмаїттю культур, наділеністю природними ресурсами і геополітичному положенню. Спільний кордон зі Сполученими Штатами є благом для країни, оскільки це значно полегшує її економічні зв'язки. Але він є також і прокляттям, оскільки через сусідство зі США Мексика втратила величезні території. Між двома країнами також часто виникає тертя з приводу масової нелегальної еміграції до Сполучених Штатів. Відплив населення з Мексики пояснюється передовсім станом економіки в цій країні. Цей стан може згодом поліпшитися завдяки підписанню угоди НАФТА, яка сприятиме подальшому економічному розвиткові регіону.
Інші цікаві матеріали
Місто та його структура
В процесі урбанізації рельєф
освоюваної території піддається перетворенням відповідно до потреб певного
етапу розвитку міста. Основною тенденцією в зміні міського рельєфу можна
вважати його вирівнювання, зв'язана з план ...
Місце та значення металургійного комплексу в економіці країни
Обрана тема є актуальною і важливою складовою економічної діяльності будь
якої держави світу, звісно Україна не є виключенням. Продукція металургійного
комплексу є основою індустріалізації національної економічної систем ...
Методика дослідження
В процесі вирішення поставлених завдань нами застосовані такі методи:
моделювання, історичний, картографічний, літературний,
порівняльно-географічний, системний, статистичний методи.
Щоб бути обізнаним у розвитку соціальної і ...