Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Демографічна ситуація одеси та Луцька

Чисельність населення міста Луцька становить близько 265 тис. осіб. Динаміку чисельності населення ілюструє таблиця 1.1.1. Як видно з таблиці 1.1.1, чисельність населення Луцька стабільно зростала з повоєнних років до 2000 р. Причому темпи цього росту були досить високими. На рис. 1.1.1 показано порівняльне зростання темпів збільшення чисельності населення міст Луцька, Львова та Рівного.

Починаючи з 1985 року темпи приросту населення м. Луцька дещо знижуються. Чисельність населення на сьогодні, у порівнянні із 2000 р., теж зменшилась. Це пояснюється від’ємним природним приростом та інтенсивною міграцією населення з міста в села, у країни ближнього і дальнього зарубіжжя, що зумовлено економічними причинами. Так, наприклад, за 1995 р. в м. Луцьк на постійне проживання прибуло 4346 чол., а вибуло - 5141 чол., отже, міграційний баланс був від’ємним і становив - 795 чол. Реальна кількість населення міста ще менша, оскільки міграція населення для роботи за кордоном носить нелегальний, а отже, й не обліковий характер. Темпи відтворення населення ілюструє таблиця 1.1.2. Дійсно, починаючи з 90-х років, кількість народжуваних знижується, смертність переважає народжуваність і для міста характерний від’ємний приріст населення. У структурі причини смертності станом на 2000 рік 55,2% випадків припадає на хвороби органів системи кровообігу, 17,6% - на злоякісні новоутворення, 3,7% - на хвороби органів дихання, 9,5% - на нещасні випадки, отруєння і травми.

Зменшення чисельності населення міста, зниження народжуваності, збільшення смертності зумовлено, перш за все, соціально-економічними причинами (побутовими, фінансовими, проблема функціонування охорони здоров’я і т. д). Хоча на сьогодні слушною та актуальною є думка, що на комплекс демографічних показників серйозний вплив чинить і екологічна ситуація (наприклад негативні наслідки аварії на ЧАЕС).

Із загальної чисельності населення міста 217,1 тис. осіб., 47,6 тис. осіб - молодше працездатного віку (діти та підлітки), 136 тис. осіб - населення працездатного віку, а 32,5 тис. осіб - населення старше працездатного віку (пенсіонери). Середньорічну чисельність працівників міста, середньорічну чисельність зареєстрованих безробітних та середньомісячну заробітну плату працівників за період 1995-2000 р.р ілюструє таблиця 1.1.3.

Як видно з даної таблиці, чисельність зайнятого населення за період 1995-2000 роки зменшилась на 16,5% (13,8 тис. осіб), а чисельність офіційно зареєстрованих безробітних за той же період збільшилася у 8,7 раз ( на 5575 осіб). Це свідчить про збільшення масштабів безробіття та збільшення масштабів міграцій населення для роботи за кордоном.

За попередніми даними Всеукраїнського перепису населення станом на 5 грудня 2001 року чисельність населення міста Одеси складає 1029,1 тис. осіб проти 1106,4 тис. осіб що проживали в місті станом на 1 січня 1990 року.

Природне зменшення населення в місті збільшилось з -1,4 тис. осіб у 1990 році до -7,1 тис. осіб у 2001 році

За 2001 рік збільшилась кількість зареєстрованих одружень порівняно з 2000 роком на 6,8%, кількість розлучень за той же період зменшилась на 6,6%. Рівень народжуваності у місті можна оцінити як недостатній, оскільки він не забезпечує відтворення населення.

На думку багатьох демографів відтворенню населення міста сприятимуть стабілізаційні процеси в економіці. Прогнозуються позитивні зміни у демографічній ситуації: стабілізується народжуваність, уповільняться темпи природного зменшення населення, зменшиться смертність.

На стан народжуваності і смертності в будь-якому суспільстві впливає комплекс соціальних, економічних, природних та інших умов. Один з основних факторів, що визначає природний рух населення - його вікова і статева структура.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Економіка Франції
XX століття вніс величезні зміни в життя країн і народів. Але важко знайти серед великих індустріальних країн такі, де зміни в політичній та економічній сферах були настільки ж значні, як у Франції. За истекшее столетие ...

Заповідна мережа Рівненщини
Під час бурхливого розвитку промисловості на Україні, і не тільки, відбуваються масові вирубки лісів, забруднення територій, що призводять до змін ландшафтів, а це негативно впливає не тільки на оточуюче середовище, а й ...

Географічні фактори різноманітності прісноводних боліт
Болота – надмірно зволожені ділянки суходолу Із шаром торфу не менше 0,3 м. Низинні болота виникають у місцях близького залягання або виходу на поверхню підземних вод. Таких боліт багато в Поліссі, на заплавах рік, по б ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено