Розвиток та розміщення промисловості
Економічний потенціал промисловості міста Луцька формує обробна промисловість, зокрема машинобудівна, хімічна, текстильна, харчова, переробна. У мiстi функцiнує 44 промислових пiдприємств, а частка мiської промислововстi в загальному обсязi обласного виробництва перевищує 40 вiдсоткiв. Основну увагу мiська влада придiляє створенню сприятливих умов для економіки, впровадженню нових форм господарювання, підвищенню ефективності функціонування галузей, розвитку пiдприємництва та інвестиційної діяльності, залученню іноземних інвестицій, створення нових робочих місць.
Стабiльний розвиток господарства забезпечується розвинутою iнфраструктурною мережею, що включає розгалужену систему перевезення як в серединi так i за межами мiста, налагодження торгiвельних зв'язкiв мiж вiтчизняними виробниками та iноземними компанiями, впровадження нових прогресивних, технологічних процесів, розвиток банкiвських, страхових, iнформацiйних рекламних та iнших послуг, що орiєнтуються на провiднi європейські стандарти.
Щодо 90-х років то певні зрушення в економіці все ж таки відбулись. Так, зокрема, обсяг випуску промислової продукції, що стабільно знижувався до 1997 року почав зростати з 1998 р. Хоча кризові явища в економіці далеко не до кінця подолані. Про це свідчить, зокрема, той факт, що за 2000 р. по місту введено в дію основні виробничі фонди, вартістю лише 81 млн. грн., вартість незакінченого будівництва на кінець року становила 173 млн. грн., в тому числі по промислових об’єктах - 100,2 млн. грн.
Про оживлення економіки міста свідчить і зміна пропорцій експортно-імпортного балансу. З таблиці 1.1.4 видно, що обсяг експорту промислової продукції міста стабільно збільшувався, а 2000 р. він у 4,6 раза перевищував аналогічний показник у грошовій формі за 1995 р.
Основними галузями промисловості міста Луцька є: електротехнічна, текстильна, машинобудівна, хімічна, приладобудівна, харчова, переробна. Частка міської промисловості в загальному обсязі обласного виробництва перевищує 50%.
Стабільний розвиток господарства забезпечується розвинутою інфраструктурною мережею, що включає потужну та розгалужену систему перевезення як у середині, так і за межами міста, налагодження торговельних зв’язків між вітчизняними виробниками та іноземними компаніями, використання останніх досягнень науки і техніки, розвиток складського господарства, банківських, страхових, інформаційних, рекламних та інших послуг.
Оцінка ролі шести найважливіших факторів, що впливають на територіальну концентрацію промислового виробництва наведена на рис. 1.1.3. Специфіка прояву кожного з цих факторів для м. Луцька значною мірою залежить різних із точки зору ієрархії структур управління міським територіально-виробничим комплексом. В цілому поєднання й концентрація дії факторів у зоні м. Луцька є сприятливим для соціально-економічного розвитку його ТВК.
Як видно з рис. 1.1.3, найкращі передумови в ТВК Луцька склались для перспективного розвитку машинобудування, хімічної, легкої, харчової, деревообробної промисловості та транспорту. Це й зумовило промислову спеціалізацію міста.
У машинобудуванні особливо виділяється виробництво електротехнічних виробів Луцький завод електроапаратури, приладобудування.
Луцький автомобільний завод виробляє легкові автомобілі підвищеної прохідності. Розвивається сільськогосподарське машинобудування.
Хімічна промисловість представлена заводом побутової хімії
Однак найбільш важливими і найдавнішими є підприємства лісової та деревообробної промисловості, а також лісохімії.
Інші цікаві матеріали
Сучасне районування України. Основні чинники та принципи розміщення підприємств теплової електроенергетики
Актуальність першого питання даної роботи полягає в тому, що раціональній
територіальній організації господарства в країні сприяє економічне районування.
Усі країни світу характеризуються суттєвими територіальними відмін ...
Подільский економічний район
Подільский економічний
район має зручне економіко-географічне положення, вигідне
транспортно-географічне положення. За розмірами території район посідає
4 місце серед економічних районів України ...
Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
Управління
земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної
політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на
землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...