Соціально-культурна сфера
Одеса вважається “Всесвітньою столицею гумору і сміху”, із цього приводу щорічно 1 квітня місто святкує Юморину. Звичайно в рамках святкування проводиться карнавальний хід по центральних вулицях міста, а так само численні концерти гумористів, що з’їжджаються зі всього колишнього СРСР, і сатириків, а так само музикантів і комік-труп.
Також не дуже втішне враження залишає аналіз діяльності закладів охорони здоров’я. Якщо аналізувати розвиток медицини міста за кількістю медичного персоналу, то і кількість лікарів і кількість середнього медичного персоналу з року в рік зростає. Навпаки ж кількість лікарняних ліжок та забезпеченість населення місцями в лікарнях зменшується.
Одеса входить до числа найцінніших історичних міст України. На території міста розташовано 42 пам’ятки національного значення та 1340 пам'яток історії, архітектури та містобудування, науки та техніки місцевого значення. Найдавнішою частиною Одеси, розпланування і забудова якої мають найвищу цінність та ансамблеві якості, є історичний центр міста.
Найцінніша частина історичного центру, обмежена Польським спуском, вулицями Приморською, Преображенською, Дерибасівською є пам’яткою містобудування “Стара Одеса”, яка може бути включена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
За межами історичного центру розташовані окремі ділянки з цінною забудовою і пам'ятками архітектури й містобудування: територія курорту Куяльник, ландшафтно-рекреаційні території паркового характеру вздовж Французького бульвару, окремо розташовані пам’ятки архітектури та історії на території району “Молдаванка”.
На території міста знаходяться також численні ділянки, на яких відомо про існування археологічного культурного шару та інших археологічних об'єктів. Деякі з них досліджені археологами, однак більшість з них ще не підлягали систематичним дослідженням. Тому вказані території становлять велику цінність, як поле нових наукових досліджень, пов'язаних з вивченням матеріальної культури народів, що заселяли цю територію за стародавніх часів.
Інші цікаві матеріали
Заповідна мережа Рівненщини
Під час бурхливого розвитку промисловості на Україні, і не тільки, відбуваються
масові вирубки лісів, забруднення територій, що призводять до змін ландшафтів,
а це негативно впливає не тільки на оточуюче середовище, а й ...
Культурно-освітній комплекс
Однією із складових соціальної інфраструктури є інтелектуальний потенціал
В районі функціонує 47 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких
навчається 4080 учнів. З них 4 навчально-виховних комплекси (3 в смт.
Чемерівці, 1 ...
Транспорт і зв'язок
Головною ціллю в транспортної галузі є більш повне, безпечне, якісне
задоволення потреб населення та економіки району у послугах транспорту,
поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг і мостів,
планомірни ...