Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Зовнішньоекономічна діяльність

Основні експортери та імпортери міста Луцька

Експортом продукції займались 95 підприємств міста, імпортом 162. При цьому 56,8% загального обсягу експорту здійснили ТОВ "Комо - Експорт", ВАТ "Луцький підшипниковий завод", "Луцький автомобільний завод". Понад дві третини (68,8%) імпортних товарів отримали “Інвестментс Лайн”, ТОВ “Барель” і ВАТ “Луцький автомобільний завод”.

Питома вага міста в загальному обсязі експорту області становить 72,3%, а в імпорті - 78,8% (в січні-серпні минулого року - відповідно 81,2 і 89,2 відсотка).

Містами партнерами-побратимами Луцька є: Брест (Білорусь), Жешув, Люблін, Ольштин, Торун, Замость (Польща), Сянган (Китай), Горі (Грузія).

Місто Одеса посідає значне місце в зовнішніх зв’язках не тільки Одеської області, а й України. Значення Одеси як міжнародного транзитного центру зумовлене її географічним розташуванням на євразійських торговельних комунікаційних напрямках Схід-Захід і Північ-Південь. Одеса, як міжнародний центр, мала виникнути там, де проходить межа великого українського степу і цивілізацій Чорноморсько-Середземноморського басейну, де сходяться великі європейські ріки - Дніпро, Дунай, південний Буг і Дністер.

Одеський регіон має прикордонне, вигідне приморське, транзитне, транспортно-розподільче економіко-географічне положення, що сприяє формуванню потужних портів, міжнародних транспортних коридорів, транзитних потоків товарів, енергоресурсів, і як наслідок, відзначається високою часткою зовнішньоекономічної діяльності в господарському комплексі країни.

Загальний обсяг зовнішньоторговельного обороту Одеси у 2004 році склав 1 млрд. 75,4 млн. дол., що на 238,5 млн. або на 8.4% більше ніж у 2003 році. Обсяги експорту у 2004 р. досягли 710,8 млн. дол., що на 156,8 млн. дол., або на 10,1% більше ніж у 2003 році; обсяги імпорту - на 1 млрд. 364,6 млн. дол., що на 81,7 млн. дол. США або на 6,4 % більше, ніж у 2003 році. Основними торговельними партнерами Одеси по експорту-імпорту послуг є Швейцарія, Велика Британія, США, Російська Федерація, Греція і Туреччина.

Останнім часом активно розвивається співпраця як на рівні органів державного управління так, і на рівні галузей та конкретних підприємств. Як приклад діяльності європейських проектів та програм, може слугувати реалізація на Одещині програми австрійського фонду “Вusiness-award”, спрямованої на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні. Метою проекту “Вusiness-award” є також організація співпраці між малими підприємствами Одеси, Австрії та інших країн Євросоюзу.

За даними Головного управління статистики в Одесі, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в Одесу за станом на 01.01.2006 р. склав 572,5 млн. дол., що на 57,5 млн. дол. або на 11,1% більше, ніж за станом на 01.01.2005 р. Лідерами за обсягами іноземних інвестицій є Віргінські острови (126 млн. дол.), США (85 млн. дол.), Кіпр (71 млн. дол.), Сполучене Королівство Великої Британії та Ірландії (63 млн. дол.), Швейцарія ( 29 млн.), Нідерланди (30 млн. дол.), Монако (19 млн. дол.), Німеччина (10 млн. дол.), Греція (8 млн. дол.), Австрія (7 млн. дол.), Ізраїль (7 млн. дол.)

На 1 січня 2006 року понад 40% загального обсягу інвестицій в економіку міста становлять кошти, вкладені у розвиток промислового виробництва, 20% - транспорт та зв’язок, торговельно-посередницька діяльність - 10 %.

Основні експортери та імпортери міста Одеса

Експортом продукції займались 120 підприємств міста, імпортом 190. При цьому 60,9% загального обсягу експорту здійснили Одеський завод великого кранобудування, Одеський автоскладальний завод, Одеський суперфосфатний, Одеський хіміко-фармацевтичний та фарбовий заводи.

Нині Одеса має побратимські зв’язки з 35 містами світу. Містами-побратимами є: Олександрія (Єгипет), Балтімор(США), Валенсія (Іспанія), Ванкувер (Канада), Варна (Болгарія), Генуя (Італія), Москва, Санкт-Петербург, Волгоград, Таганрог, Грозний (Росія), Брест, Мінськ (Білорусія), Таллінн (Естонія), Єреван (Вірменія), Тбілісі (Грузія), Йокогама (Японія), Калькутта (Індія), Кишинів (Молдова), Констанца (Румунія), Ліверпуль (Велика-Британія), Гданськ, Лодзь (Польща) Марсель (Франція), Нікосія, Ларнака (Кіпр), Оулу (Фінляндія), Пірей (Греція), Регенсбург (Німеччина), Сегед (Угорщина), Спліт (Хорватія) Стамбул (Туреччина), Тріполі (Ліван), Хайфа (Ізраїль), Циндао (Китай) Вальпараісо ( Чілі).

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Соціальна інфраструктура України
Розвиток продуктивних сил характеризується відповідними соціальними-економічними показниками: - величина валового суспільного продукту; - національний доход; - частка національного доходу для споживання та н ...

Заповідник “Гуцульщина” Національний природний парк «Гуцульщина» створений
Національний природний парк «Гуцульщина» створений Указом Президента України від 14 травня 2002 року. Він розташований у межах Косівського району Івано-Франківської області й охоплює площу в 32271 гектарів. Із цієї площ ...

Демографічна ситуація в Донецькій області за період 1991-2010 рр.
Стан і розвиток суспільства визначається в значній мірі кількістю і складом його населення, його трудовим і, у тому числі, творчими можливостями. Демографія - це наука про закони відтворення населення в їх суспільно- ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено