Екологічна ситуація та охорона навколишнього середовища
Протягом багатьох десятиріч основними забруднювачами природного середовища вважалась промисловість. Останні десять років зросли потреби мешканців у пересувних засобах - автомобілях, що призвело до збільшення кількості автотранспорту, а значить - і збільшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Згідно з даними, що містяться в довідковій літературі на долю викидів автотранспорту припадає до 60% від загального об’єму викидів в атмосферу. Як і в інших обласних центрах ідентичного рівня, промисловість міста Луцька в останні 5-8 років перебуває в економічному занепаді. Забруднюючі речовини що викидаються, погіршують санітарно-гігієнічний стан міських агломерацій, впливають на мікроклімат, змінюють склад поверхневих і підземних вод, а також змінюють ґрунтовий покрив. Значний негативний вплив спостерігається не тільки на територіях підприємств, але й на прилеглих до них землях.
Промислові підприємства, що викидають велику кількість забруднюючих речовин розташувались на околиці міста, з метою зменшення їх негативної дії на міську урбосистему.
Розміщення промислових підприємств, громадських об’єктів загально-міського значення, які впливають на загальний екологічний стан урбанізованих територій. У межах м. Луцька знаходяться великі і малі підприємства різного виробничого профілю - легкої і хімічної промисловості, машинобудування, електроенергетики та ін. Близько 80-85% загальної кількості відходів шкідливих речовин, згідно з даними Держекобезпеки припадає на промислові підприємства.
Більшість підприємств належить до четвертого або п’ятого класу шкідливості, за винятком ЛПЗ - другий, третій клас шкідливості. Забруднення повітряного басейну здійснюється відпрацьованими газами автотранспорту. Автотранспорт створює додатково теплове й шумове забруднення. Свинець, що утворюється в процесі згорання палива забруднює навколишнє середовище.
У повітряний басейн міста викидається понад 150 шкідливих компонентів, значна частина яких канцерогенні. Підприємства забруднювачі найпотужнішої є картонно-рубероїдний завод, завод синтетичних шкір, виробничо-торгове шовкове об’єднання, підприємства будівельної індустрії, нафтобаза тощо. Друга група, яка займає східну частину міста, складають підприємства: ЛуАЗ, завод “Полімер”, завод виробів із пластмас, завод “Іскра”. До третьої групи цукровий завод , ЛПЗ-28 та транспортні організації. До четвертої групи входять меблевий комбінат “Спектр”, спиртогорілчаний комбінат, “Електротермометрія”, кондитерська фабрика. П’ята група підприємств розташована в центральній частині міста і представлена найбільшим забруднювачем газорозподільною станцією та завод “Спектр”. Фізично зношені й морально-застарілі очисні споруди більшості промислових і комунальних підприємств протягом останніх 10 років виключно недоотримують кошти на свій розвиток. Тому на даний час вони не справляються вони не справляються вже навіть із суттєво меншим екологічним навантаженням.
Для поліпшення екологічної ситуації, необхідно враховувати екологічні проблеми, аналізувати відносини виробництва і природи.
Місто Луцьк, як адміністративний центр Волинської області, є осередком підвищеної концентрації населення, промисловості і комунального господарства. Тому для Луцька є актуальними ряд гострих регіональних екологічним проблем:
. Проблема підтоплення й затоплення значних територій.
. Деградація ґрунтів, зумовлена утворенням відвалів біля новобудов, засміченням ґрунтів в місцях несанкціонованих звалищ побутового сміття, збільшенням з кожним роком кількості дачних ділянок у приміській зоні.
. Проблема переробки, утилізації та захоронення побутових і промислових (у т.ч. токсичних) відходів.
Також проблемними питаннями для Луцька залишаються:
. Локалізація та ліквідація осередків забруднення грунту, ґрунтових та підземних вод авіаційним паливом.
. Скорочення обсягів викидів в атмосферу сірчаного ангідриту і окислів азоту відповідно до вимог міжнародних угод, ратифікованих Україною.
. Переведення транспорту та не етиленовий бензин та газоподібне паливо, встановлення каталізаторів і фільтрів.
.3 Проблеми та перспективи розвитку
Розрахунки показують, що комплексне освоєння рекреаційних ресурсів міста може забезпечити значні фінансові надходження, у тому числі і валютні. Місто Одеса має всі умови для розвитку курортно-рекреаційного господарства. Але, незважаючи на процвітання окремих курортів і туристичних центрів, у цілому галузь перебуває у занепаді. Розвиткові перешкоджає невирішеність низки проблем. Серед негативних факторів слід назвати низький життєвий рівень населення України, величезні масштаби реального безробіття, високі ціни на санаторно-курортні послуги, багаторазове збільшення транспортних тарифів, та найбільше це екологічні проблеми пов’язані з забрудненням Чорного моря тощо.
Сучасне курортно-рекреаційне господарство Одеси за своїми масштабами та структурою далеко не відповідає вимогам оптимального функціонування. Це зумовлене, з поміж багатьох причин, також слабкою матеріально-технічною базою курортно-рекреаційного комплексу, територіальною і часовою нерівномірністю діяльності його закладів.
Інші цікаві матеріали
Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій
двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки
Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький
автономн ...
Нормативна грошова
Здійснення
контролю, обліку якості та кількості земель, впровадження приватної власності
на земельні ділянки та платного характеру використання потребують чіткого
економічного механізму регулювання земельних відносин, ...
Австралія – держава і континет
Австралійський
Союз (англ. Commonwealth of Australia), Австралія (англ. Australia, від
лат. austr ā lis"південний") - держава в
Південній півкулі, розташована на материку Австралія, острові Тасманія та
к ...