Екологічна ситуація та охорона навколишнього середовища
Одеса має велике значення у вирішенні постачання нафти в Україну. Опрацьовується кілька варіантів транспортування нафти. Одним з найоптимальніших визнається доставка нафти в порти Одеси танкерами з країн Близького Сходу і південного Середземномор’я, перевантаження їх в Одесі й перекачування нафтопроводами на нафтопереробні заводи Херсона, Кременчука, Лисичанська. Частково нафта може перероблятися на Одеському нафтопереробному заводі, за умови його реконструкції. Ця схема транспортування нафти забезпечуватиме економічну незалежність України завдяки можливості закупки нафти в багатих державах і транспортування її безпосередньо в Україну без транзиту через інші країни.
Для забезпечення стійкої роботи річкового транспорту треба реконструювати судноремонтно-суднобудівного завод, збудувавши сучасну ремонтно-експлуатаційну базу флоту на Дунаї.
Поряд з певними зрушеннями в економіці питання щодо основних засад екологічної політики в місті вирішуються незадовільно Небезпечні геологічні процеси, зокрема зсуви і обвали на схилах морського узбережжя, провали над підземними виробками (катакомбами), підтоплення більш як 2/3 міської території, призвели до того, що близько 750 будівель у місті перебуває в аварійному стані.
Загальна протяжність виробок (катакомб) завглибшки 25-30 метрів становить майже 100 кілометрів, з яких 15 відсотків потребує першочергового укріплення. У небезпечній зоні знаходиться понад 1500 будівель, що перебувають на державному обліку як пам'ятки культурної спадщини, частину яких передбачається включити до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Міське житлово-комунальне господарство залишається технічно відсталим, багато проблем у якому останнім часом особливо загострилося.
Невирішеними залишаються питання, пов'язані з фінансуванням утримання, оновлення, розвитку та модернізації діючих потужностей, насамперед водопостачання і водовідведення, санітарного очищення та переробки сміття.
Теплові мережі перебувають в аварійному стані. Так, строк експлуатації міських котелень перевищив 35 років, унаслідок чого коефіцієнт їх корисної дії становить менше ніж 45 відсотків. Зношення на 70-75 відсотків теплової мережі центральної частини міста, протяжність якої перевищує 11 кілометрів, призводить до значних втрат тепла і негативно позначається на фінансово-господарських результатах діяльності теплопостачальних підприємств.
Потреби населення у перевезеннях задовольняє мережа маршрутів загальною протяжністю 3457,4 кілометра. Для її обслуговування задіяно понад 20 тис. транспортних засобів, у тому числі понад 300 - міського електротранспорту. Проте питання щодо оновлення засобів міського електротранспорту, фізичний знос яких становить 85 відсотків, не вирішуються.
Раціональне використання земельних ресурсів практично неможливо забезпечити без здійснення грошової оцінки землі.
Заклади освіти, охорони здоров'я, культури, що перебувають у комунальній власності міста, потребують капітального ремонту і реконструкції.
Потребують відновлення також об'єкти ландшафтно-рекреаційного комплексу.
Але першочергового значення набули соціальні проблеми,як потребують негайного вирішення вже сьогодні - це зокрема забезпечення зайнятості населення, відновлення культурної спадщини, активізація туристичної діяльності, раціонального використання та збереження природних ресурсів, поліпшення екологічної ситуації.
Для вирішення проблем створена програма соціально-економічного розвитку міста до 2015 року. Метою Програми є створення умов для забезпечення сталого розвитку міста, підвищення ефективності використання його внутрішнього природно-ресурсного потенціалу, якості життя населення, розв'язання соціально-економічних проблем.
Основними завданнями програми є:
. Розвиток соціальної інфраструктури, житлово-комунального і дорожнього господарства, транспортного комплексу, а також житлового будівництва в місті;
. Запобігання проявам небезпечних екзогенних геологічних процесів у межах міста та ліквідація їх наслідків;
. Збереження і реставрація об'єктів культурної спадщини;
. Створення сприятливих умов для розвитку матеріально-технічної бази санаторно-курортного, туристичного та готельного комплексів;
. Підвищення рівня зайнятості населення і забезпечення розвитку ринку праці;
. Залучення недержавних вітчизняних та іноземних інвестицій.
Основними шляхами вирішення проблем в місті є:
реконструкція і завершення будівництва об'єктів і мереж електро- та водопостачання і водовідведення, берегоукріплення;
реконструкція та будівництво об'єктів теплопостачання, теплових мереж;
модернізація міського електротранспорту;
реконструкція існуючих і будівництво нових автомобільних доріг, внутрішньо квартальних проїздів;
збільшення обсягів будівництва житла, в тому числі доступного для більшості громадян міста;
Інші цікаві матеріали
Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області
Суспільні відносини щодо володіння, користування
і розпорядження землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку.
Трансформація земельних відносин завжди на всіх
етапах людської цивілізації належала до ...
Ландшафт, як природно-територіальний комплекс
ЛАНДШАФТ - це генетично
однорідний ПТК, що має однаковий геологічний фундамент, один тип рельєфу,
однаковий клімат і складається із властивих тільки даному ландшафту набору
динамічно сполучених і закономірно повторюютьс ...
Вугільна промисловість Украни. Основні проблеми та перспективи розвитку
Вибір основного напрямку розвитку економіки будь-якої
країни залежить насамперед від наявності й характеру власної
мінерально-сировинної бази. Єдиним енергоносієм, якого в Україні потенційно
достатньо для повного забезп ...