Екологічна ситуація та охорона навколишнього середовища
проведення ремонтно-реставраційних робіт на об’єктах історико-культурних заповідників;
збереження пам’яток культурної спадщини;
ВИСНОВКИ
Дослідження економіко-географічного положення міст Одеси та Луцька, зокрема історію виникнення, демографічну ситуацію, сучасний стан економіки, зовнішньоекономічну діяльність дала змогу зробити наступні висновки.
Якщо порівнювати міста з точки зору економіки, розвитку промисловості та транспортного комплексу, то Луцьк значно поступається Одесі. Обидва міста лежать на перетині важливих автомобільних шляхів. Міста мають прикордонне розташування. Відмінність між економіко-географічним положенням полягає в тому, що в Одесі розвинута та існує велика мережа доріг, місто знаходиться на березі Чорного моря має найбільший в Україні порт, аеропорт та має повітряне сполучення з багатьма країнами Європи, Азії.
Щодо демографічної ситуації то обидва міста мають велику тенденцію зменшення населення. В Одесі велика смертність та низька народжуваність і від’ємний природний приріст, відбувається старіння населення. Але незважаючи на демографічні проблеми Одеса залишається містом-мільйонником. В Луцьку проживає 265 тисяч осіб. За останній в місті почала покращуватися демографічна ситуація збільшилась народжуваність, зменшилась кількість померлих та й природний приріст набув додатного значення. В даний час в обох містах відбувається відтік міського населення в приміські зони.
Економічний потенціал промисловості міста Луцька формує обробна промисловість, зокрема машинобудівна, хімічна, текстильна, харчова, переробна. У мiстi функцiнує 44 промислових пiдприємств, а частка мiської промислововстi в загальному обсязi обласного виробництва перевищує 40 вiдсоткiв.
Промисловий комплекс міста Одеса характеризується розвитком обробної промисловості (харчова промисловість та перероблення сільськогосподарських продуктів, легка промисловість, виробництво деревини та виробів з деревини, целюлозно-паперова та поліграфічна промисловість, видавнича справа, виробництво продуктів нафтопереробки, хімічна та нафтохімічна промисловість, виробництво інших неметалевих мінеральних виробів, металургія та оброблення металу, інше виробництво, добувної промисловості (видобування неенергетичних матеріалів), виробництвом та розподілення газоподібного палива і води.
Одеса є потужним транспортним вузлом з розвиненого транспортною інфраструктурою, що виконує важливі транспортно-розподільчі і міжнародні транзитні функції. В місті розвинуті всі види транспорту (є густа мережа автомобільних та залізничних доріг, нафто- та газопроводів, аеропорт що має міждержавне значення). Якщо розглядати дані то в Луцьку розвинуті такі види транспорту, як автомобільний, залізничний.
У місті знаходиться залізничний вузол, який немає важливого значення в межах держави. Луцьк сполучений залізницею з Києвом, Львовом, Сімферополем, Одесою, Чернівцями, а також Берліном та Варшавою.
Щодо зовнішньоекономічної діяльності то міста співпрацюють з різними країнами світу. Обидва міста посідають значне місце в зовнішніх зв’язках своїх областей та України
Значення Одеси, як міжнародного транзитного центру зумовлене її географічним розташуванням на євразійських торговельних комунікаційних напрямках Схід-Захід і Північ-Південь. Експортом продукції займались 120 підприємств міста, імпортом 190. При цьому 60,9% загального обсягу експорту здійснили Одеський завод великого кранобудування, Одеський автоскладальний завод, Одеський суперфосфатний, Одеський хіміко-фармацевтичний та фарбовий заводи.
Питома вага Луцька в зовнішньоекономічній діяльності зумовлене розташуванням міста на перетині важливих транзитних шляхів. Експортом продукції займались 95 підприємств міста, імпортом 162. При цьому 56,8% загального обсягу експорту здійснили ТОВ "Комо - Експорт", ВАТ "Луцький підшипниковий завод", "Луцький автомобільний завод". Понад дві третини (68,8%) імпортних товарів отримали “Інвестментс Лайн”, ТОВ “Барель” і ВАТ “Луцький автомобільний завод”.
Міста Луцьк та Одеса є дуже забрудненими, це спричинене розвитком важкої промисловості та відходів з неї. Одеса знаходиться в несприятливій екологічній ситуації і потребує екологічного оздоровлення міського середовища. Складна екологічна ситуація в місті і його природній зоні зумовлена об’єктивними природними факторами, такими як маловодність краю, підвищене забруднення північно-західної частини Чорного моря стоками великих річок - Дунаю, Дністра, Південного Бугу, Дніпра; відсутністю в природній зоні Одеси розвинутої лісопаркової зони, яка б виконувала санітарно-захисні функції. Для Луцька є актуальними ряд гострих регіональних екологічним проблем: проблема підтоплення й затоплення значних територій, деградація ґрунтів, зумовлена утворенням відвалів біля новобудов, засміченням ґрунтів в місцях несанкціонованих звалищ побутового сміття, збільшенням з кожним роком кількості дачних ділянок у приміській зоні, проблема переробки, утилізації та захоронення побутових і промислових (у т.ч. токсичних) відходів.
Інші цікаві матеріали
Мішані ліси. Своя область (урок). Мета Поглиблення знання учнів про природу, особливості
Мета Поглиблення знання учнів про природу,
особливості мішаних лісів. Збагатити новими знаннями про природу і господарство
свого краю.Розвивати навички роботи з картою, пошуковим матеріалом. Виховання
професійних н ...
Вплив природно-ресурсного потенціалу на соціально-економічний розвиток Миколаївського регіону
Миколаївська область входить до складу
Причорноморського економічного району, до якого окрім Миколаївської області
входять: Одеська та Херсонська області та Автономна республіка Крим. Площа
району -113,4 тис.км2. Специф ...
Ґрунти Українських Карпат
Ґрунт - це особливе природно-історичне тіло, складна
поліфункціональна чотирифазна структурна система у поверхневій частині кори
вивітрювання гірських порід, яка є комплексною функцією гірської породи,
організмів, кліма ...