Фізико - географічне положення Австралії
Австралія - єдина держава в світі, яка займає територію цілого континенту, тому Австралія має лише морські кордони. (додаток1). Разом з цим Австралія - найменший материк на нашій планеті. Разом з островами, які до неї прилягають, вона повністю лежить в Південній півкулі.
Південний тропік перетинає Австралію так, що на північ від нього лежить менша частина материка. Крайні точки материка:
Найпівнічніша точка материка: м. Йорк (10°41' пд ш.).
Найпівденніша точка материка: м. Південно - Східний (39° 11' пн. ш.).
Найзахідніша точка материка - м. Стіп - Пойнт (113° 05' сх д.).
Найсхідніша точка материка - м. Байрон (153° 34' сх д).
Площа Австралії майже така ж сама, як і площа США і складає 7687 тис. кв. км.
Країнами - сусідами Австралії являються Нова Зеландія, Індонезія, Нова Гвінея та інші основні держави Океанії
Столиця Австралії - місто Канберра.
Австралія має федеративний устрій та включає у себе 6 штатів: Новий Північний Уельс, Вікторія, Квінсленд, Північна Австралія, Тасманія, Західна Австралія.
Цей острів - континент зі сходу омивають води Тихого океану, із заходу - Індійського, а також чотири моря: Тасманове, Коралове, Арафурське та Тіморське.
Материк простягнувся із заходу на схід на 4000 км, з півночі на південь - на 3200 км. Най північніша точка країни - мис Кейп - Йорк, що знаходиться за 4 км від екватора.
Найвища точка країни - 2230м - г.Костюшко. Найнижчою точкою Австралії являється озеро Ейр у штаті Південна Австралія, воно розташоване на 16 м нижче рівня моря.
Природа Австралії дуже своєрідна у порівнянні з природою інших материків, крім Антарктиди. Її відмінність полягає у древності ландшафтів, своєрідності, ендемізмі та древності органічного світу, особливості освоєння та зміні природних умов людиною.
Більша частина суші не має виходу до моря. Австралія віддалена від розвинених країн Америки та Європи, потужних ринків сировини і збуту продукції, але велика кількість морських шляхів пов’язує Австралію з ними, а також вона відіграє надзвичайно важливу роль в азіатсько - тихоокеанському регіоні.
Гірський ланцюг - Великий Вододільний хребет являється лінією, що розділяє річки, які несуть свої води на захід та губляться в пустелях від тих, які несуть свої води на схід, до родючих земель прибережжя і Тихого океану.
Нестача води - головна проблема Австралії. Тут рідко випадають дощі. Саме тому великі простори країни не є багатими на рослинність.
Не дивлячись на одноманітну природу внутрішньої частини континенту, в Австралії є на що подивитись. Наприклад, чудові узбережжя, де чергуються скалисті виступи і пляжі з білим піском, лимани, покриті мангровими лісами, дюни, скелі, піщані рівнини. Розкидані вздовж берегів острови всіх розмірів і форм мають сусідство із кораловими рифами.
Отже, Австралія - дуже унікальний материк, який часто називають материком - островом. Австралія має ще багато нерозгаданих таємниць і потребує подальшого дослідження і вивчення її природних ресурсів. В зв’язку з тим, що даний материк почав досліджуватись останнім, подальше його вивчення є досить актуальним.
Інші цікаві матеріали
Рекогностування полігонометричних ходів
Рекогностування полігонометричних ходів — це
уточнення проекту ходів на місцевості і остаточний вибір місць закладання
пунктів.
При рекогностуванні перевіряють взаємну видимість
між пунктами і якщо вона відсутня, зді ...
Париж, його історія, культура та суспільство
Метою
роботи є історичний розгляд міста Парижа, його сучасний стан та прогнози на
майбутнє.
Згідно
мети, було поставлено наступні завдання:
проаналізувати
історичний розвиток Парижу;
дослідити
сучасний стан м ...
Продуктивні сили Полтавської області
Полтавщина з 1036 року ввійшла до
складу Київської Русі, а саме Переяславського князівства. За часів Богдана
Хмельницького територія Полтавщини була розподілена між сімома козацькими
полками (Переяславським, Іркліївськи ...