Тваринний світ
Тваринний світ Австралії дуже різноманітний. Фауна цього материка вирізняється яскравим компонентом її природи. Але фауна островів є бідною. Причина полягає в тому, що материк разом з островами виявився віддаленим від інших частин суші і фауна розвивалась ізольовано. З іншого боку, у фауні Австралії є елементи, спільні чи подібні з деякими представниками фауни Південної Америки, Антарктиди і Південної Азії.
Незвичайний облік кенгуру вразив вже перших європейців, які ступили на берег континенту. Зображення кенгуру увійшло в герб цієї країни. Цікаві тварини, покриті густою шерстю, але із качиним дзьобом і які несуть яйця - качконоси - довгий час залишались біологічною загадкою. Не перестають дивувати людей і плащеносні ящірки, які бігають на двох задніх лапах, і багато інших цікавих австралійських тварин.
Проте різноманітність видів тваринного світу у Австралії невелика. Відомо лише 235 видів ссавців, 720 видів птахів, 420 - рептилій і 120 - амфібій, які мешкають на цьому континенті і островах, які до нього прилягають.
Серед звірів тут господарюють сумчасті, їх відомо близько 125 видів. Більш організовані ссавці з’явились на континенті значно пізніше, ніж сумчасті. Вони представлені летючими мишами, рідкісними мише видними гризунами, які, очевидно, були занесені на стовбурах дерев, які хвилі принесли до берега, і собакою динго, завезеного сюди із Південно - Східної Азії. В Австралії нема представників ряду хижаків, окрім динго, мавп, копитних, широко розповсюджених у інших частинах світу.
В зв’язку з тим, що в Австралійській зоогеографічній області не було вищих ссавців, сумчасті, не зустрічаючи конкуренції і ворогів, дали незвичайне різноманіття видів, відповідних біологічним типам вищих ссавців. Так, нині сумчастий вовк займав місце справжнього вовка, хоча не мав з ним родинних зв’язків. Сумчастий кріт нагадує африканського крота. Сумчасті білки надзвичайно схожі на наших летючих білок.
Якщо сумчасті з їх надзвичайними особливостями були колись широко розповсюджені в Азії та Америці, то представники іншого підвиду австралійських ссавців - невідомі навіть за викопними рештками в цій області. Разом з цим яйцекладні ссавці - качконіс і єхидна - за деякими особливостями своєї будови нагадують найдревніших ссавців. Їх по істині можна назвати «живими викопними рештками» .
В областях з великими запасами корму для травоїдних тварин поширені найбільш характерні представники сумчастих - кенгуру, представлені багатьма видами. Кенгуру зазвичай живуть стадами, у випадку небезпеки вони переміщуються великими стрибками. Довжина тіла, включаючи хвіст, може досягати 3 м.
Для вологих тропічних і субтропічних лісів півночі і сходу Австралії, а також Нової Гвінеї і деяких інших островів характерне поширення сумчастого ведмедя, або коали, яку ще називають сумчастим лінивцем. Вона веде нічний спосіб життя і довгий час проводить на деревах, поїдаючи їх листя. Крім неї, поширені тварини, що ведуть деревний спосіб життя, наприклад, деревний кенгуру.
Кенгуру сильно потерпає від людини та собаки динго, який прибув у Австралію разом з людиною. Собака динго - невелика тварина з рижою шерстю, дуже витривала, здатна до швидкого і довгого бігу. Переслідуючи здобич, він може бігти декілька годин поспіль. Зараз ці хижаки поширені на великій частині території навколо озера Ейр. З місць свого постійного проживання він здійснює набіги в різних напрямках на великі відстані в пошуках їжі. Окрім кенгуру, вони \знищують і інших видів тварин. Деякі тварини Австралії взагалі зникли там, де поширений собака динго, і збереглись лише в тих районах, де його нема. Динго знищує також домашніх тварин. Особливо велика загроза для вівчарства. У деяких районах розведення овець через динго стало нерентабельним. Вони нападають також на неозброєну людину, особливо на дітей.
Інші цікаві матеріали
Розміщення продуктивних сил Івано–Франківської області
Дослідженню розвитку промислових комплексів та проблеми
територіальної організації промислового виробництва України присвячено чимало
науково-дослідних і практичних робіт.
Дана курсова робота висвітлює тему, яка на сь ...
Рекреаційна географія
Поступово охоплюючи всі сфери людської життєдіяльності
рекреація і туризм стають невід'ємною складовою сучасного життя. В усьому світі
вони перетворилися на вагомий і визнаний чинник економічного розвитку.
«Мультиплікац ...
Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні еколого-економічного проекту на території Вікторів
Управління
земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної
політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на
землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...