Ландшафти та фізико-географічне районування
В пустелях Австралії відсутні оазиси. Проте цілком вони не виглядають безжиттєво.
В центральних частинах материка є великі незаселені території
Велику роль відіграє розвиток туризму, центром якого є місто Аліс - Спрінгс біля підніжжя гір Макдонелл. Головний об’єкт, який приваблює туристів, - ізольований масив Айрес - Рок.В південній частині створений великий національний парк Грейт - Вікторія - Десерт (2 млн.га), об’єктом охорони якого є природа пустелі із її рельєфом, (додаток 3)
Види природокористування, екологічні проблеми та шляхи їх вирішення.
В Австралії виникла серйозна екологічна проблема: на острові Кенгуру (штат Південна Австралія, неподалік від узбережжя континенту) відзначене різке підвищення чисельності коал. За останні 5 років популяція коал на острові збільшилася з 5 до більш ніж 30 тисяч осіб. Вони харчуються в основному листям евкаліптових дерев.
На острові склалася дуже складна екологічна ситуація:сумчастим, що розплодилися, катастрофічно не вистачає їжі - евкаліптів виявилося занадто мало, повідомляє Reuters. Екологи попереджають, що, якщо коали і далі будуть пожирати евкаліпти такими ж темпами, то в найближчому майбутньому острову Кенгуру загрожує екологічна катастрофа. На острові залишаться лише обгризені дерева, і тоді вся популяція коал дуже швидко вимре від голоду.
Австралійські екологи вважають, що врятувати рослинне середовище острова і популяцію коал можна, лише скоротивши їхню чисельність на острові на 20 тисяч осіб. 5-річна програма стерилізації цих сумчастих тварин і переселення їх в інші райони країни не принесла результатів.
Тому, вважають фахівці, не залишається нічого іншого, як провести масовий відстріл приблизно 20 тисяч сумчастих. Таким чином, популяція сумчастих зменшиться приблизно до двох третин, що дозволить відновитися деревам і врятує коал. Австралійська громадськість по-різному реагує на проблему знищення сумчастих, котрі вважаються одним із символів країни. Крім того, існують побоювання, що відстріл коал призведе до негативного іміджу країни в очах туристів і, таким чином, зашкодить економіці країни. З іншого боку, вид острова Кенгуру, якому грозить екологічна катастрофа, також навряд чи додасть туристам позитивних вражень про Австралію.
Австралія є одним з основних постачальників вугілля і газу країнам регіону, що розвиваються. До останнього моменту Канберра відмовлялася починати які-небудь роботи в області скорочення викидів в атмосферу промислових газів, побоюючись, що прийняті зобов'язання вдарять по експорті австралійських енергоносіїв в Індію, Південну Корею і Китай.
Однак недавно австралійські вчені опублікували прогноз змін клімату в регіоні, що змусив політиків шукати виходу з кризової ситуації. За прогнозами вчених, середньорічна температура в Австралії може піднятися до 2070 року на шість градусів, наслідком чого будуть невідомі колись урагани, посухи і циклони. "Кіото не врятує від кліматичних викликів найближчого майбутнього, - прокоментував доповідь учених міністр екології Австралії Ян Кемпбелл, - потрібно, щоб свій внесок у порятунок планети внесли всі країни, що викидають велику кількість газів в атмосферу".
Для людей в Австралії є три смертельні небезпеки, три жорстокі напасті: акули, крокодили і дикі собаки динго. Утім, якщо від хижої рибини і величезного плазуна загинула не одна сотня людей, то від дикого собаки динго в першу чергу, страждають беззахисні домашні тварини. Але є в історії держави-материка є випадки загибелі від динго людей.
Собаки динго - єдині хижаки на Зеленому континенті (сумчастих м'ясоїдних - тасманських вовків - білі переселенці винищили на початку ХХ століття.
Глобальне потепління може зруйнувати Великий Бар'єрний риф (додаток 4), стверджують австралійські океанологи . Поки мова йде тільки про "збліднення" самого великого коралового рифу у світі, що знаходиться на узбережжі Австралії: його мікроорганізми не переносять занадто високих температур. Мікроскопічні водорості Zooxantellae, що живуть у симбіозі з кораловими поліпами, швидко втрачають колір, але не гинуть відразу. Дослідники говорять, що ситуацію можуть виправити циклони - щоб водорості "ожили", досить перемішати перегріту океанічну воду з холодною водою з більш глибоких областей. Останній раз риф помітно "блід" чотири роки тому: узимку 2001-2002 року "вибіленими" виявилися майже дві третини його поверхні. Це не обійшлося без необоротних наслідків - коли колишній колір повернувся, 5 відсотків рифу були зруйновані. У грудні минулого року американські океанологи помітили знебарвлення рифів у Карибському морі. Те, що трапилось з коралами називають "сигналом тривоги", що свідчить про глобальне потепління: коралові рифи вважаються однією із найчуттєвіших екосистем. Її руйнування призводить до цілком відчутних наслідків: так, наприклад, узбережжя Шрі-Ланки більше за все постраждало від недавнього цунамі там, де корали незаконно добувалися.
Інші цікаві матеріали
Розвиток чорної металургії в Україні
Чорна
металургія є важливою галуззю важкої промисловості, однією з основних частин
фундаменту всього народного господарства країни. Практично немає такого
підприємства, яке у тій чи іншій мірі не використовувало б ...
Великі географічні відкриття
Періоду розкладання
феодалізму і виникненню капіталістичних відносин передували Великі географічні
відкриття, що зіграли важливу роль у переході до буржуазного способу
виробництва.
Великі географічні
відкриття були ...
Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради
Суспільні відносини щодо володіння, користування
і розпорядження землею (земельні відносини) перебувають у постійному розвитку.
Трансформація земельних відносин завжди на всіх
етапах людської цивілізації належала до ...