Характеристика провідних галузей промисловості
Обласною державною адміністрацією проводиться обстеження 273 підприємств.
Питома вага добувної промисловості за 2009 рік в загальнообласному промисловому виробництві становить 2,6%, виробництва та розподілення електроенергії, газу та води - 22,6%, переробної - 74,8%, в тому числі: виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів - 41,7%, машинобудування - 14,4%, легкої промисловості - 2,9%, хімічної та нафтохімічної - 2%.
Основною продукцією добувної промисловості області є: пісок, галька, гравій, щебінь, крейда, камінь дроблений.
Найпотужніші підприємства промисловості: ТОВ «Бурдяківці спецкар’єр», ВАТ «Скала-Подільський спецкар’єр», ТОВ «Скала» та ВАТ «Тернопільський кар’єр».
За результатами супроводу реалізації в Борщівському районі інвестиційного проекту німецької фірми «Knauf International» на базі ТОВ «Скала», щодо організації виробництва сухих будівельних сумішей, в економіку області в 2009 році було залучено 3,5 млн.євро прямих німецьких інвестицій. Загалом, станом на 01.01.2010 року німецьким інвестором внесено 7,5 млн. євро прямих інвестицій, що становить 100% від задекларованої ним частки у статутному фонді ТОВ «Скала».
Переробна промисловість відіграє визначну структуро формуючу функцію і являє собою одну із провідних галузей, яка повинна бути важливим джерелом формування бюджету області.
Найвагомішим для області є виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (41,7% до загальнообласного обсягу виробленої продукції). Ця галузь включає: цукрову, м’ясо-молочну, спиртову, борошномельно-круп’яну, хлібопекарську, пивоварну, кондитерську, рибну, лікеро-горілчану, макаронну, консервну, овочеву.
Найбільша частка реалізованої продукції припадає на цукор, м’ясні і молочні продукти, спирт, борошно, крупи, хліб і хлібобулочні вироби.
В області діє 9 цукрових заводів, найпотужніші з них - Чортківський та Хоростківський.
Молокопереробний комплекс області виробляє: масло, сири, цільномолочні продукти, сухе знежирене молоко. Найбільшими підприємствами цієї галузі є: Тернопільський молокозавод, Бучацький та Борщівський сир заводи, ЗАТ «Молоко», ПП «Альма-Віта», ВАТ «Галичина», ВАТ «Колмаш».
Річний обсяг виробництва масла тваринного становить понад 3 тис. тонн, сирів жирних - 5 тис .тонн та цільномолочної продукції - 33 тис. тонн.
М’ясна промисловість представлена 25 м’ясопереробними підприємствами розташованими в різних куточках області. Річний обсяг виробництва м’яса складає 10,3 тис. тонн та ковбасних виробів - 1,1 тис. тонн. Зокрема, у виробництві м’яса та м’ясних продуктів найбільші обсяги виробництва у ПП «Масар Агро» , ТзОВ «Заготзбут», ТОВ «Заготсервіс», ТОВ «Агро-парк».
Спиртова галузь виробляє за рік понад 7,6 млн. дал. спирту. До найбільших підприємств відносяться: Марилівський, Залозецький, Новосілківський, Кобиловолоцький спирт заводи. Питома вага спиртової галузі в загальнодержавному обсязі становить майже 28%.
Одним з основних представників виробництва напоїв області є спільне українсько-чеське підприємство СП ЗАТ "Добра вода", що спеціалізується на виробництві мінеральної природної столової води масового вжитку. Частка підприємства у загальнообласному виробництві напоїв складає 73%.
Найпотужніша в області пивоварня ВАТ «Бровар», що виготовляє біля 13 сортів пива, а також різноманітну безалкогольну продукцію займає лідируючу позицію в загальнообласному виробництві пива - 95%.
Інші цікаві матеріали
Мішані ліси. Своя область (урок). Мета Поглиблення знання учнів про природу, особливості
Мета Поглиблення знання учнів про природу,
особливості мішаних лісів. Збагатити новими знаннями про природу і господарство
свого краю.Розвивати навички роботи з картою, пошуковим матеріалом. Виховання
професійних н ...
Загальні відомості про топографічні знімання і знімальні мережі
Одним з основних завдань
геодезичної галузі в Україні є забезпечення народного господарства
топографо-геодезичною і картографічною продукцією. На сьогоднішній день на всю
територію України складені топографічні карти ма ...
Господарство Росії
Росія має значний економічний потенціал, що становить майже 60 %
колишнього економічного потенціалу СРСР. Проте за рівнем економічного розвитку
країна посідає 25-27 місце в світі. Для господарства Російської Федерації
...