Характеристика провідних галузей промисловості
Провідні підприємства машинобудування є:
ВАТ "Ватра" - найпотужніше в Україні промислове підприємство з виробництва світлотехнічного обладнання виробничого та культурно-побутового призначення.
СП «Ватра-Шредер» - виробляє освітлювальні прилади для вуличного, декоративного, спортивного та промислового освітлення.
ВАТ Тернопільський радіозавод "Оріон" - спеціалізується на виробництві засобів радіозв’язку.
За результатами впровадження на найпотужнішому у машинобудівній галузі області підприємстві зі 100%-м німецьким капіталом ТОВ "СЕ Борднетце - Україна" інвестиційного проекту, налагоджено виробництво кабельно-провідникової продукції для автомобілів концерну «Фольксваген». Засноване підприємство німецькою фірмою «Сумітомо Електрік Борднетце» 1 червня 2006 року і на сьогоднішній день нараховує більше 2000 працівників. Підприємство виробляє 68% продукції машинобудування та 9,8% - в загально обласному обсязі.
Виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції сформувалось на основі використання місцевих нерудних корисних копалин. Випускаються залізобетонні конструкції, цегла, вапно, гіпс, асфальт та ін. Підприємства цієї галузі рівномірно розміщені на всій території області, але внаслідок зменшення обсягів будівництва у 2009 році випуск продукції значно скоротився.
До найбільш вагомих підприємств відносяться: ТОВ «Геліос», філія «Деренівський асфальтобетонний завод», ВАТ «Комбінат «Будіндустрія», «Тернопільський завод ЗБК», промбаза ВАТ «Тернопільбуд», ТОВ «Ліхтнер бетон Тернопіль».
В загальнообласному промисловому виробництві галузь займає 4,5%.
В минулому році в усіх галузях промисловості відбулося значне скорочення виробництва продукції, найбільше - у машинобудуванні хімічній, легкій промисловості. Проте, із прийняттям на рівні центральних органів влади пакету антикризових нормативно-правових актів область зможе поступово збільшити випуск конкурентоспроможної продукції; для цього вона має як значні природні ресурси так і висококваліфіковані кадри.
Забезпечення динамічного промислового розвитку області відповідно до визначених пріоритетів потребує проведення ефективної інвестиційної політики на регіональному та територіальному рівнях.
В умовах Тернопільської області, яка за цілою низкою показників соціально-економічного розвитку відстає від середнього по державі рівня, лише впровадження інвестиційно-інноваційної моделі розвитку економіки на базі використання конкурентних переваг може забезпечити не лише подолання структурних і територіальних диспропорцій у розвитку, але і вирішити питання створення високопродуктивних робочих місць та підняття життєвого рівня населення області.
Так, за січень-вересень 2009 року в економіку області було залучено 8,2 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій (обсяг чистих надходжень), статистичний приріст склав 10,0 млн. дол. США. Це, не дивлячись на фінансово-економічну нестабільність, перевищувало темпи інвестування економіки за аналогічний період 2008 року на 15,5% та 88,7% відповідно.
тернопільський промисловість продуктивний рекреаційний
Інші цікаві матеріали
Актуальні проблеми розвитку і територіальна організація легкої промисловості світу
Комплекс з виробництва товарів народного споживання - важлива
складова частина економіки країни, яка має сприяти стабілізації
загальноросійського споживчого ринку. Це в основному
галузі групи, що випустили в 1995 році м ...
Комплексна фізико-географічна характеристика Уралу
Уральська гірська країна є природною межею між двома часинами світу –
Європою та Азією. Особливості географічного положення цих гір, їх значна
протяжність з півночі на південь зумовлює відмінності в окремих компонентах
...
Проблеми відокремлення Південного океану
Південний
океан або Антарктичний океан - п'ятий за розміром океан Землі, що оточує
Антарктиду, що складається так би мовити з південних частин Атлантичного,
Індійського і Тихого океанів, що прилягають до Антарктиди.
...