Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Соціальна сфера (туризм, освіта, культура тощо)

Туризм

Туристично-рекреаційна галузь визнана в Тернопільській області пріоритетною. В області, яка територіально є однією з найменших в Україні, зосереджена надзвичайно велика кількість пам’яток культурної спадщини та природо заповідного фонду. З огляду на це, туризм для Тернопільщини з одного боку є серйозним стимулом наповнення бюджету, створення робочих місць, розвитку інфраструктури сервісних послуг, з іншого потужним інструментом збереження і відродження малих історичних міст.

Володіючи таким потужним туристично-рекреаційним потенціалом, Тернопільщина є вкрай привабливим інвестиційним регіоном. З точки зору перспектив залучення інвестицій слід назвати такі напрямки туризму області: тут цілком реальними і вигідними є інвестиції у санаторно-курортну галузь, в готельний бізнес, у будівництво відпочинкових комплексі і гірськолижних трас тощо. У даний час до уваги інвесторів підготовлено більше десяти бізнес-проектів і більше сорока бізнес-ідей, мета яких - розбудова туристичної інфраструктури.

Західна Україна, зокрема Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Волинська, Закарпатська області, які розташовані на заході країни, на межі з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією є привабливими для інвестування.

Західна Україна відрізняється від інших регіонів країни своїм вигідним транспортно-географічним положенням. Через територію регіону пролягають дванадцять залізничних шляхів які з’єднують Україну з п’ятьма сусідніми державами.

Досліджуваний регіон Західної України має велику кількість різноманітних природних і культурних туристичних ресурсів. З фізико-географічного положення - це гори Карпати (Бескиди, Горгани, Полонинсько - Чорногірські, Верховинські, Вулканічні Карпати), Передкарпаття та Закарпатська низовини, Опілля, Розточчя, долини Дністра і Бугу. Наявність таких територій дає можливість розвиватись альпінізму, гірськолижному, водному видам туризму.

На цьому фоні Тернопільську область сьогодні можна виділити, як одну з найбільш привабливих рекреаційних регіонів України, в якій зосереджені потужні історико-культурні пам’ятники культури та яка завдяки інвестиціям може динамічно розвиватися. Крім того, регіон вже позиціонується як інвестиційно привабливий, тут цілком реальні інвестиційні та інфраструктурні проекти.

Культура

Культура в Тернопільській області представлено мережею бібліотек, будинків культури, клубів, музеїв, театрів та ін. В області діє понад 1 тис бібліотек, в них нараховується понад 11 млн. примірників книг і журналів. В області діє два професійні театри - музично-драматичний і ляльковий - у м. Тернополі. Є три державні музеї - краєзнавчі музеї в Тернополі, Кременці, Бережанах.

Головними осередками культури в сільській місцевості є клубні установи. В області збережено мережу всіх клубів, будинків культури, яких нараховується 941. Найважливішим напрямком діяльності є аматорське мистецтво. На Тернопільщині 3985 аматорських колективів, у яких беріть участь понад п'ятдесят тисяч чоловік. З 1987 року проводиться обласний традиційний огляд-конкурс драматичних колективів на приз ім. Леся Курбаса, який дав поштовх проведенню 4-х міжнародних фестивалів любительських театрів “Тернопільські театральні вечори” за участю аматорів з Німеччини, Угорщини, Австрії, Англії та інших країн, а також міжнародному семінару, в якому взяли участь провідні режисери та викладачі театральних закладів із 15 країн світу.

Освіта

Важливого значення в області надається розвитку освіти.

В області відкрито 19 закладів нового типу, в яких навчається 5900 учнів, в т.ч. 8 гімназій, в них - 3305 учнів та 11 ліцеїв, у них - 2595 учнів.

З метою забезпечення умов для здобуття повної загальної середньої освіти збільшився прийом учнів до 10-х класів денних шкіл на 927 чол. Для працюючої молоді діють 4 вечірні школи і відкрито класи заочної форми навчання, при 34 денних загальноосвітніх школах, якими охоплено 2642 учні.

Інші цікаві матеріали

Гірські зледеніння Азії ґенеза, географія, прогноз розвитку
Актуальність теми. Гірські льодовики - льодовики в горах. Характерна їх особливість - наявність чітко виражених областей живлення, тобто фірнових басейнів, у межах яких відбувається накопичення снігу та подальше його пе ...

Країни Закавказзя (Азербайджан, Вірменія, Грузія)
Країнами Закавказзя є Азербайджан, Вірменія, Грузія. Регіон, розташований між Чорним та Каспійським морями, має вигідне географічне положення. Морські узбережжя створюють сприятливі умови для розвитку економічних зв'язк ...

Паливні корисні копалини нафта, газ, вугілля, сланці,
Паливні корисні копалини – це природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших корисних речовин. Як відомо, в ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено