Транспортне забезпечення та зв’язок Тернопільської області
Тернопільська область знаходиться в західній частині України. Завдяки вигідному географічному розташуванню через її територію проходить значна кількість залізничних і автомобільних шляхів сполучення, що з’єднують країни Азії, Близького і Далекого Сходу із країнами Західної Європи .
На території Тернопільської області розвинуті майже всі (крім морського) види сучасного транспорту. Вони пов'язані між собою і утворюють транспортну систему області, яка є складовою частиною транспортної системи України. Основними видами транспорту є автомобільний і залізничний.
Автомобільний транспорт
За величиною вантажних і пасажирських перевезень першість належить автомобільному транспорту, яким здійснюється більше половини всіх перевезень (в середньому 35,5 млн. пасажирів і 1,1 млн. тонн вантажів на рік).
Довжина обласних автомобільних шляхів сягає близько 5,1 тис. км, причому 5,0 тис. км це дороги з твердим покриттям. В середньому на 1 тис.км2 території припадає 370 км автомобільних шляхів, в т. ч. з твердим покриттям 362 км. Відстань від Тернополя до кордонів найближчих країн Європи становить 220-350 км. Відстань до сусідніх обласних центрів України: Львова, Луцька, Рівного, Івано-Франківська, Чернівців, Хмельницького складає 120-160 км.; до столиці України міста Києва - 500 км. Три автомагістралі міжнародного значення пересікають область із заходу на схід і з півночі на південь. Автомагістраль Брест-Чернівці з’єднує західну частину Білорусі з Румунією і є головним коридором північно-південного напрямку до балканських країн і Середземномор’я. Інші дві автомагістралі Харків-Київ-Львів і Київ-Ужгород з’єднують східні кордони і центр України з Польщею, Словаччиною і Угорщиною. Обмеження швидкості на автомагістралях становить 120 км/год
Внутрішньо обласна автобусна маршрутна мережа загальною протяжністю 22800 км. складається з 557 маршрутів, в тому числі 426 - приміських автобусних маршрутів та 131 - міжміських автобусних маршрутів, пасажирські перевезення по яких забезпечують 389 суб’єктів підприємницької діяльності. Крім цього, ще 78 перевізниками (70 - фізичні особи та 8 - юридичні) 53 міськими автобусними маршрутами забезпечено пасажирські перевезення в 9 містах області.
Перевезення пасажирів на 610 міжміських, приміських та міських внутрішньо обласних автобусних маршрутах здійснюється 1055 автобусами.
Послугами автомобільного транспорту ( з урахуванням пасажирських перевезень, виконаних фізичними особами - підприємцями) за січень - вересень 2010 року скористалися 55924,6 тис. пасажирів, що на 3,9% менше, ніж за січень - вересень 2009 року. Пасажирооборот склав 694,4 млн.пас.км і зменшився порівняно з січнем - вереснем 2009 року на 11,7%.
Залізничний транспорт
До складу Тернопільської дирекції залізничних перевезень входить 43 залізничні станції та відбудовний поїзд. Розгорнута довжина колій становить 777,3 км, експлуатаційна довжина колій - 634,3 км. Довжина залізниць в області становить 575 км, щільність залізничної мережі складає 41,4 км на 1 тис. км2, що значно перевищує аналогічний показник по Україні (37,6). Залізничним транспортом за рік в середньому перевозиться 0,7 млн. тонн вантажів і 8 млн. пасажирів.
Інші цікаві матеріали
Розміщення продуктивних сил Київської області
Кожна людина, становлячи частину людського суспільства, живе
на деякій території, де відбуваються певні економічні явища. Для неї, як для
інтелектуальної одиниці всесвіту, дуже важливо знати ці явища, адже саме вони,
в ...
Складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення
отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної
документації землекористувачам різних форм власності з використанням
кадастрових ...
Рекреаційна географія
Поступово охоплюючи всі сфери людської життєдіяльності
рекреація і туризм стають невід'ємною складовою сучасного життя. В усьому світі
вони перетворилися на вагомий і визнаний чинник економічного розвитку.
«Мультиплікац ...