Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Природні умови і ґрунти Закарпаття

Верхні горизонти помітно гумусовані до 40 см, а слабка гумусованість прослідковується до глибини 90 см.

Про ступінь елювіально-ілювіальної диференціації профілю можна судити за даними вмісту в ньому мулистої фракції (менше 0,001мм), а також за співвідношенням SiO2 і R,Or. За мулистою фракцією профіль цих ґрунтів досить чітко диференційований на елювіальну (на глибині 0-39 см) та ілювіальну (40-90 см) частини. Збільшення м /л на глибині 160-170 см пов'язане з неоднорідністю породи.

Дані групового складу гумусу свідчать про переважання фульватів: за низьким співвідношенням гуматів до фульватів лучно-буроземні ґрунти ближчі до буроземів кислих.

Загальна площа лучно-буроземних ґрунтів Закарпатської низини становить 76,6 тис. га. Більша частина з них осушена гончарним дренажем та окультурена. Це найбільш родючі землі Закарпатської низини і взагалі Українських Карпат з добрим зволоженням і високою теплозабезпеченістю. їх інтенсивно використовують під ріллю, сад і виноградники.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Інші цікаві матеріали

Господарський комплекс Щвейцарії
Актуальність теми. Розміщення продуктивних сил Швейцарії і регіональна економіка цього регіону як важлива комплексна галузь економічної науки вивчає специфічні, просторові закономірності організації територіальних госпо ...

Адміністративно-територіальна реформа в Україні
Адміністративно-територіальний поділ (АТП) - найбільш виразно помітна, юридично закріплена форма регіоналізації суспільства. Він являє собою поділ території держави на адміністративно керовані частини (адміністративно-т ...

Регіональні аспекти зовнішньої торгівлі Мексики
Зовнішня торгівля є однією з складових економічної науки, що з розвитком соціально-економічних відносин набула важливого значення для кожної країни. Тому якщо досить ефективно буде розвиватися зовнішня торгівля то і мож ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено