Територіальна структура господарства території Швейцарії
Зовнішньополітичною доктриною Швейцарії є "вічний нейтралітет", визнаний і гарантований Віденським конгресом в 1815 р. і підтверджений Версальським договором в 1919г. Швейцарія вступила 10 вересня 2002 р. в ООН, а також є членом ЄАВТ, СОТ, МВФ і Всесвітнього банку, входить в ОБСЄ і ОЕСР, бере участь в Раді Європи [16].
Останніми роками у зв'язку із змінами у світі і в Європі політика швейцарського уряду спрямована на вступ в Європейський Союз. У рамках цієї політики Швейцарія активно розширює договірно-правову базу стосунків з ЄС. У червні 2002 р. набули чинності сім угод між Швейцарією і ЄС про співпрацю в пріоритетних областях: державні закупівлі, наукові дослідження, зняття технічних бар'єрів в торгівлі, свобода пересування фізичних осіб, торгівля сільськогосподарською продукцією, наземний транспорт, повітряне сполучення.
Ведуться переговори по десяти нових угодах про співпрацю в таких областях як: сфера послуг, торгівля переробленою сільськогосподарською продукцією, охорона довкілля, статистика, освіта, засоби масової інформації, боротьба з митними порушеннями, оподаткування прибутків по банківських вкладах, а також про співпрацю в інших областях.
Першою перспективою розширення можливостей ЄС є розширення дії двосторонніх угод у зв'язку з включенням в ЄС нових країн-членів. Вільне пересування осіб збільшує приплив кваліфікованих і мотивованих працівників. Вихід на нові ринки розглядається як нова можливість для Швейцарії. Зараз є потенціал по зміцненню і розширенню торгівлі з центрально-європейськими ринками.
У центральноєвропейському регіоні, де спостерігається 3-4% ріст ВВП, а у виробництво і інфраструктуру вкладаються великі інвестиції, існує високий попит на якісні швейцарські продукти. У свою чергу, досить істотно росте імпорт з нових країн-членів ЄС в Швейцарію. Нові гравці з'являються в різних секторах швейцарського ринку: сільськогосподарському, машинобудівному, машинного устаткування, меблевому і текстильному.
Країни Центральної Європи також починають представляти інтерес як майданчик для розміщення виробництва. Надалі, завдяки розширенню ЄС, Швейцарія може чекати поступового щорічного збільшення ВВП від 0,2 до 0,5 %.
Швейцарія була однією з країн засновників Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) в 1959, в 1972 швейцарські виборці схвалили угоду про вільну торгівлю з Європейською економічною спільнотою (нині - Європейський союз, ЄС), в 1977 були скасовані усі мита на промислові товари. У 1992 Швейцарія звернулася з проханням про прийняття в ЄС, проте пізніше в тому ж році швейцарські виборці проголосували проти вступу країни в Європейський економічний простір (ЄЕП).
Цей проект був спрямований на полегшення вільного переміщення робочої сили, товарів, послуг і капіталів в 7 країнах ЄАВТ і 12 країнах ЄС. Після цього Швейцарія уклала угоду з ЄС про обмежену участь в ЄЕП; в результаті Швейцарія понизила мита на товари, що перевозяться через її територію країнами - членами ЄС [12].
Отже, експорт і імпорт відіграє важливу роль в економіці країни, так як забезпечує внутрішні ринки товарами, а також дозволяє Швейцарії вивозити свої товари на зовнішні ринки. Це приносить значні прибутки країні та дозволяє розширити економічні зв’язки з іншими державами. Швейцарія є активним імпортером в основному сировини, металу, сільськогосподарських товарів, а на експортується найбільше товарів тих галузей, які є найбільш розвиненими в даній країні: товари хімічної промисловості, годинники, електроустаткування та машинобудування.
Інші цікаві матеріали
Проект відведення земельної ділянки під ковбасний цех
Метою курсової роботи з основ земельного кадастру є закріплення
отриманих знань та їх застосування на практиці при виготовленні технічної
документації землекористувачам різних форм власності з використанням
кадаст ...
Сутність та структура природно-ресурсного потенціалу
Розвиток
ринкових відносин вимагає насамперед раціональної взаємодії економіки та
природи, тобто раціонального природокористування. До економічного розвитку
відносимо вміле використання природних ресурсів максимальне зб ...
Економічне положення Малайзії
Малайзія - країна з економікою, що розвивається. Вона
належить до групи найбільш багатих і розвинених країн, що розвиваються - до
Нових Індустріальним Країнам (НІС).
З 1970 року Малайзія почала перехід від економіки,
...