Територіальна структура господарства території Швейцарії
В середньому на виробництво електроенергії в Вале припадає близько 30% гідроелектричного виробництва Швейцарії.
Вале є важливим туристичним центром,що пропонує понад 120 зимових і літніх курортів.
Цуг є найбагатшим кантоном Швейцарії, що має високий середній щорічний дохід - 93,753 швейцарських франків. Економіка кантону знаходиться в постійному розвитку. Число підприємств подвоїлося за останні 20 років.
Основні кампанії: Pelikan AG, Sika AG, Amgen, V-ZUG AG.
На сільськогосподарський сектор припадає 3 % від економіки регіону.
Кантон Цюріх - міжнародний діловий центр найвищого гатунку. Це економічний центр генерує близько однієї п'ятої національного доходу у Швейцарії. Цюріх також надає місце для швейцарської та європейської штаб-квартири великих міжнародних груп, таких як: ABB Switzerland, Careal Holding, UBS Switzerland, Bayer AG Switzerland.
Більше 250 хай-тек компаній та дослідницьких інститутів мають свої штаб-квартири в технопарку Цюриху.
оптових постачальників зареєстровані в цьому кантоні.
Кантон посідає одне з провідних місць в світі по виготовленню енергетичного обладнання. Фінансовий сектор приносить понад 11% прибутку до загального ВВП кантону.
Кожен регіон Швейцарії займає важливе місце у господарському комплексі країни та економіки в цілому. Кожен кантон має свою спеціалізацію, що допомагає краще організовувати виробництва. Найголовніші кантони - це Цюріх, Берн, Люцерн, Тічіно, які є центрами сільськогосподарської промисловості, хімічної та мають розвинений сектор послуг.
. Участь країни у міжнародному територіальному поділі праці та економічних зв’язках
Важливу роль в економіці країни відіграють міжнародні зв’язки та міжнародна торгівля. Економіка Швейцарії не є виключенням, тож значною мірою орієнтована на міжнародне співробітництво та зовнішні ринки.
Основні товари швейцарської торгівлі станом на 2008 р. представлені у діаграмі 1.
Діаграма 1. Найголовніші статті експорту та імпорту Швейцарії [9].
Основні статті експорту - продукція хімічної промисловості, включаючи фармацевтику, техніку , а також точні інструменти, годинники. У імпорті переважає продукція машинобудування і електронної промисловості, хімічної промисловості, включаючи фармацевтику, засоби техніки, метали, сільськогосподарські продукти.
Швейцарський експорт окремих видів продуктів і послуг користується заслуженим успіхом у всьому світі. Конкурентоздатними є не масові продукти, а товари, зроблені на замовлення і супроводжувані чудовим післяпродажним обслуговуванням. У вартісному вимірі експорт зі Швейцарії займає перше місце у світі в області наручних і інших годинників, друге місце - у сфері папероробного устаткування, четверте місце - в області текстильного устаткування, устаткування для виготовлення їжі устаткування для виробництва упаковки. Близько 10% медикаментів, споживаних у всьому світі, виготовляють в Швейцарії. У секторі послуг швейцарські компанії займають лідируючі позиції, особливо приватні банки, страхові компанії і компанії вторинного страхування.
Виходячи з оцінки швейцарського імпорту і експорту, найкращі конкурентні переваги мають наступні галузі швейцарської промисловості: більше 60 % - оптичне і фотографічне устаткування, наручні і інші годинники; більше 50 % - металообробних верстатів; більше 40 % - медичних і фармацевтичних продуктів, устаткування (у обраних галузях); більше 30 % - фарбувальних речовин.
Інші цікаві матеріали
Розробка комплексу геодезичних та землевпорядних робіт при складанні
Управління
земельними ресурсами дозволяє тримати руку на “пульсі” втілення земельної
політики в реальне життя. Адже ліквідація монополії державної власності на
землю зініціювала створення приватних агро групувань, ...
Історія земної кори проблеми, закономірності, роздуми
Історична геологія, що розшифровує умови й
закономірності розвитку земної кори та планети в цілому, є наукою, що активно
розвивається. Можливість точно датувати найрізноманітніші події минулого,
вивчати вплив космосу на ...
Рекогностування полігонометричних ходів
Рекогностування полігонометричних ходів — це
уточнення проекту ходів на місцевості і остаточний вибір місць закладання
пунктів.
При рекогностуванні перевіряють взаємну видимість
між пунктами і якщо вона відсутня, зді ...