Територіальна структура господарства території Швейцарії
Не дивно, що ці галузі належать до чотирьох найважливіших груп, що становлять 4/5 усього швейцарського експорту, :
♦ Устаткування і електроніка 28 %
♦ Хімікати і лікарські препарати 27 %
♦ Інструменти, годинник наручний і інші, дорогоцінні ювелірні вироби 15 %
♦ Метали і вироби з металів 8 %
"Дорога" першокласна продукція складає 72% швейцарського експорту і лише 42% імпорту [8].
Зовнішньоекономічні зв'язки орієнтовані головним чином на промислово-розвинені країни. Найголовніші партнери Швейцарії станом на 2008 р. у сфері торгівлі представлені на діаграмі 2.
На діаграмі показано, що провідні зовнішньоторговельні партнери Швейцарії - ФРН, США, Італія, Франція і Великобританія.
Швейцарія була однією з країн- засновників Європейської асоціації вільної торгівлі (ЕАСТ) в 1959, в 1972 швейцарські виборці схвалили угоду про вільну торгівлю з Європейською економічною спільнотою (нині - Європейський союз, ЄС), в 1977 були скасовані усі мита на промислові товари.
У 1992 Швейцарія звернулася з проханням про прийняття в ЄС, проте пізніше в тому ж році швейцарські виборці проголосували проти вступу країни в Європейський економічний простір (ЄЕП). Цей проект був спрямований на полегшення вільного переміщення робочої сили, товарів, послуг і капіталів в 7 країнах ЄАВТ і 12 країнах ЄС. Після цього Швейцарія уклала угоду з ЄС про обмежену участь в ЄЕП; в результаті Швейцарія понизила мита на товари, що перевозяться через її територію країнами - членами ЄС [14].
Діаграма 2. Головні торгові партнери Швейцарії [9].
Існуючі обмеження по експорту зі Швейцарії пов'язані головним чином з її зобов'язаннями по багатосторонніх угодах і стосуються, зокрема, озброєнь, технологій подвійного призначення, рідкісних видів тварин і рослин, а також товарів, які можуть бути застосовані для виготовлення зброї масового ураження. В цілому ж свобода експорту може обмежуватися виключно міркуваннями національної безпеки з урахуванням гарантій забезпечення внутрішніх потреб при надзвичайних обставинах.
Передбачено, що для введення спеціальних обмежувальних заходів по вивезенню товарів зі Швейцарії нестача того або іншого продукту повинна носити довготривалий характер, відчуватися на території усієї країни і бути наслідком яких-небудь екстраординарних подій (наприклад, військових дій).
У червні 2002 р. в Швейцарії ухвалений федеральний закон про застосування міжнародних санкцій в області зовнішньої торгівлі (Закон про введення ембарго). Відповідно до цього закону рішення про введення ембарго відносно якої-небудь країни може бути прийняте тільки Федеральною радою на основі:
порушень міжнародного права;
порушень прав людини;
резолюції ООН відносно цієї країни;
рішення ОБСЄ;
порушень принципів партнерства країни зі Швейцарією.
Нині проста середня ставка імпортних мит по усій номенклатурі товарів складає близько 8,9 %. Жорсткість митного режиму Швейцарії варіюється залежно від виду продукції, що ввозиться.
Приблизно по 18% позиціях застосовуються нульові ставки мит, у тому числі на сиру нафту, природний газ, електроенергію, руди металів, вироби з шкіри (окрім взуття), деякі хімічні і фармацевтичні товари, товари, що не виробляють в країні або вироблювані в малих кількостях ( наприклад, кокс - 0,08, калійні добрива - 0,01, феросплави - 0,38, металообробне устаткування 0,2 - 0,4 шв.франків за 100 кг).
Інші цікаві матеріали
Соціальна інфраструктура України
Розвиток
продуктивних сил характеризується відповідними соціальними-економічними
показниками:
- величина
валового суспільного продукту;
- національний
доход;
- частка
національного доходу для споживання та н ...
Дослідження яружно-балочного рельєфу Кривбасу як одного з елементів знань про природу рідного краю на заняттях географічного гуртка
Однією з базових складових частин географічної освіти є
знання про найближче географічне оточення – природу рідного краю. Найбільш
ефективному і поглибленому засвоєнню краєзнавчого матеріалу сприяє активне
самостійне до ...
Регіональний господарський комплекс, його галузева та територіальна структура
Розвиток
національної економіки супроводжується поглибленням суспільного поділу праці і
спеціалізації діяльності. Процеси спеціалізації потребують координації
діяльності і формування зв'язків між різними галузями і виро ...