Територіальна структура господарства території Швейцарії
По мірі підвищення ступеня обробки товарів що ввозяться, мита збільшуються. По готових виробах, мита на які є відносно високими, також є відмінності по галузях. Низькі мита встановлені для товарів тих галузей, в яких швейцарські виробники займають міцні позиції на світовому ринку. Це передусім такі галузі, як машинобудування, електротехнічна, хіміко-фармацевтична і годинникова промисловість. В той же час, продукція галузей, що орієнтуються в основному на внутрішній ринок, захищена митними бар'єрами в набагато більшій мірі. Це відноситься, зокрема, до продукції текстильної, швацької, меблевої галузей промисловості, іграшкам, музичним інструментам і ряду інших товарів широкого споживання.
Найбільш захищеними є сільськогосподарська сировина і продовольство : по цій групі товарів середня ставка імпортного тарифу складає 34,3%, тоді як середня ставка на усі інші товари складає в середньому 2,35%. Захист сільськогосподарських виробників від іноземної конкуренції здійснюється шляхом використання специфічних тарифів і встановлення тарифних квот на імпорт ряду продовольчих товарів.
В цілях захисту внутрішнього ринку Швейцарія застосовує також нетарифні заходи регулювання ввезення товарів. Імпортні ліцензії використовуються, як правило, в цілях обліку і контролю за цінами на такі товари, як текстиль, чай, каву, нафтопродукти, ліцензується також ввезення добрив, зброї, вибухових, наркотичних речовин і їх складових частин. Ліцензії видаються на строк до одного року і тільки швейцарським імпортерам.
В якості інструменту обмеження імпорту використовуються також квоти, вживані, зокрема, відносно ввезення харчового зерна, фуражної продукції, квітів. Через міркування безпеки, охорони здоров'я, захисту довкілля, дотримання міжнародних і внутрішніх стандартів застосовуються також нетарифні обмеження відносно ввезення лікарських, косметичних препаратів, електроприладів, опалювальних установок.
При ввезенні овочів і фруктів застосовується, так звана система "Трьох фаз", використовувана для ступінчастого регулювання імпорту цієї продукції залежно від сезонної пропозиції на внутрішньому ринку аналогічної продукції місцевих виробників. По ряду товарів (зокрема, деякі сорти м'яса) застосовується система дозволу імпорту в пропорції до реалізації вітчизняної продукції (кількісні обмеження не встановлюються, але імпортер зобов'язується закупити певний об'єм відповідної швейцарської продукції).
Спеціального закону, що регулює аспекти валютного звернення, в Швейцарії не має. Валютний ринок країни вільний від втручання держави в тому, що стосується умов заключення контрактів і їх змісту. Валютний контроль не передбачається, не робиться відмінностей між банківськими рахунками резидентів і нерезидентів. Не обмежується право укладати комерційні або фінансові угоди, робити і приймати платежі в будь-якій валюті. Іноземний капітал може ввозитися і вивозитися без обмежень.
Здійснення заходів, пов'язаних з регулюванням руху капіталів делеговано Конфедерації Швейцарського національному банку, основним завданням якого є проведення валютної і кредитної політики, що відповідає національним інтересам.
Головні регіони продажів : усередині країни - 23%, Європа - 55%, інші країни - 22%.
Інші цікаві матеріали
Господарство Росії
Росія має значний економічний потенціал, що становить майже 60 %
колишнього економічного потенціалу СРСР. Проте за рівнем економічного розвитку
країна посідає 25-27 місце в світі. Для господарства Російської Федерації
...
Інтеграційна стратегія України
Унікальність переважаючої більшості країн колишнього СРСР
полягає в тому, що вони виникли на руїнах відносно цілісної економічної і
політичної системи. У зв'язку з цим ним об'єктивно необхідні час і відповідні
зусилля ...
Особливості розміщення продуктивних сил Закарпаття
Закарпаття – мальовничий куточок України, має унікальне
геополітичне та географічне положення. Розташоване на крайньому південному
заході України, займає південно-західну частину Українських Карпат і Придунайську
низови ...