Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Територіальна структура господарства території Швейцарії

Об'єми прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Швейцарію стабільно ростуть. Для цього існує цілий ряд причин. Швейцарія послідовно утримує позицію в списку десяти країн-лідерів за основними економічними показниками, який регулярно публікується у Всесвітньому щорічнику конкурентоспроможності, Всесвітньому звіті по конкурентоспроможності, що публікується Всесвітнім економічним форумом і в каталозі Індекс економічної свободи, видаваному спільно Фондом Спадщина і Wall Street Journal.

Ці статистичні дані разом із сприятливим для бізнесу трудовим законодавством і висококваліфікованою, багатомовною робочою силою, сприяють закріпленню за Швейцарією статусу "вікна в Європу по міжнародному управлінню". Незважаючи на чинник розташування, багатьох в Швейцарії притягає її "м'яка сторона". Наприклад, дослідження рівня життя 218 міст у всьому світі, проведене міжнародним консалтинговим агентством, відводить Берну, Цюріху і Женеві три лідируючі позиції.

Швейцарія була і залишається однією з найбільш стабільних країн світу, у зв'язку з цим Швейцарія - один з провідних фінансових центрів світу, один з головних експортерів капіталу. Загальна сума швейцарських капіталів за кордоном (у вигляді позик, кредитів, капіталовкладень і інших інвестицій) перевищує 150 млрд. швейцарських франків. У сейфах швейцарських банків лежить половина усіх цінних паперів розвинених країн світу. Наприклад, тільки в одному маленькому містечку Лугано на 2,5 тис. жителів приходиться 300 банків та агентств по капіталовкладеннях. На рахунках швейцарських банків знаходиться дуже великі суми, що поступають не лише Німеччині, США, Франції і інших великих європейських країн, але і суми, що поступають країнам колишнього СРСР і нинішнього СНД. Частково вони використовуються в самій Швейцарії, але в основному спрямовуються під виглядом "швейцарських капіталовкладень" в ті країни, куди по політичних або іншим причинам ці іноземні грошові кошти зі своїм власним "пропуском" проникнути не можуть.

Особливо слід сказати про роль анонімних рахунків, розмір вкладів і ім'я власників яких банки тримають в строгому секреті.

Банківська таємниця і номерні рахунки потрібні всьому світу. Вони полегшують "втечу капіталу" з країн, в яких нестабільне політичне положення, або країн, в яких великі промислові об'єднання хочуть зробити тиск на уряд. Крім того, банківська таємниця і номерні рахунки дозволяють укривати великі суми від податкових органів, цих держав.

Власний капітал Швейцарія дуже широко розміщується у вигляді інвестицій по всьому світу. У Швейцарських інвестицій за кордоном є характерна риса: вони прямують майже виключно в промислово розвинені країни. Це пояснюється тим, що економіка Швейцарії менша, ніж інших держав, потребує ввозу сировини з країн, що розвиваються, оскільки потреби в їй у цієї країни менше.

Країна є також одним з видатних у світі інвесторів - за даними на 2009 р., загальний об'єм накопичених прямих швейцарських інвестицій за кордоном досяг майже 755.4 млрд. дол.

Економіка країни значною мірою орієнтована на зовнішній ринок. Частка експорту товарів і послуг у валовому внутрішньому продукті Швейцарії складає близько 45%. Доля Швейцарії у світовій торгівлі товарами складає 1,35%, а у світовому експорті послуг - близько 2%.

Перейти на страницу: 4 5 6 7 8 9 10

Інші цікаві матеріали

Створення планових геодезичних мереж методом тріангуляції
Комплекс робіт при побудові планових геодезичних мереж методом тріангуляції складається з таких процесів: - проектні роботи; - рекогностування пунктів тріангуляції; - закладання цент ...

Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт
Актуальним питання в даному курсовому проекті є планування і організація робіт виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1 : 50000 для ведення кадастру на території Житомирськ ...

Природно-антропогенні ресурси України, їх класифікація і оцінювання для потреб рекреації
Дедалі інтенсивніше зростає роль організації відпочинку для регенерації життєвих сил людини, витрачених у процесі праці. Завдяки вдалому сполученню умов для рекреації в окремих країнах склались потужні комплекси відпочин ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено